Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 ноем. 2007, 09:21 ч.

въпрос за ваксините

• 328
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,имам въпрос за ваксините-трябва ли да има интервал между поставянето им поне 1месец?На 1.11 правихме ваксината за хепатит,а искам да му бият пентаксим-а на 21.11.При вас как беше?Точно на датата,когато детето ви стана на 1месец/2 месеца и т.н. ли слагхте ваксините или когато я намерите(ваксината)?Благодаря.

# 1
  • София
ами обикновенно когато стане време за консултация ние ходиме на 23или24 число а сме родени на 18 така че несме били точно на 3 или 4 м примерно

# 2
  • ГОре на черешата...
Мисля, че е задължитлно да има 30 дни между две ваксини. Повече може, но по-малко - не.

# 3
А знаеш ли защо трябва да има такъв интервал?Четох листовката на пентаксима и там пише,че не може да се поставят заедно с противохепатитната,но нищо колко време може да мине от едната до другата.Какво може да стане?

# 4
  • ГОре на черешата...
Честно казано - не. Така знам от големия син, така правим с педиатърка сега и с малкия. Тя не дава и ден по-рано от 30-те дни Naughty.
Може би за 30 дни се изгражда имунитет от предишната ваксина Rolling Eyes.
Следващият път ще я попитам да ми разясни.
Според мен ако нямаш основателна причина - не бързай, изчакай да мине месец.

# 5
Задължително изчакай месец м/у двете и не бързай.Тука има разни питанки за ваксините:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228923.0

# 6
Благодаря на всички за отговорите,консултирах се и с няколко педиатъра и естествено всички бяха на различно мнение без да могат да ми кажат защо.В крайна сметка се обадих в Авентис(фирмата,която прави ваксината)и поисках да ме свържат с лекар.От там ми обясниха,че специално за пентаксим и противохепатитната няма никакъв проблем да се бият за по-малко от месец,дори чисто теоретично може и в един и същи ден,но в различен мускул,защото и двете ваксини са убити,за живите ваксини нещата са коренно различни и явно за това някои педиатри са на мнение,че не може да се бият заедно.Надявам се,че съм помогнала на всички,които имат същия проблем. Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт