въпрос за ваксините

  • 814
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 157
Здравейте,имам въпрос за ваксините-трябва ли да има интервал между поставянето им поне 1месец?На 1.11 правихме ваксината за хепатит,а искам да му бият пентаксим-а на 21.11.При вас как беше?Точно на датата,когато детето ви стана на 1месец/2 месеца и т.н. ли слагхте ваксините или когато я намерите(ваксината)?Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 426
ами обикновенно когато стане време за консултация ние ходиме на 23или24 число а сме родени на 18 така че несме били точно на 3 или 4 м примерно

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мисля, че е задължитлно да има 30 дни между две ваксини. Повече може, но по-малко - не.

# 3
  • Мнения: 3 157
А знаеш ли защо трябва да има такъв интервал?Четох листовката на пентаксима и там пише,че не може да се поставят заедно с противохепатитната,но нищо колко време може да мине от едната до другата.Какво може да стане?

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Честно казано - не. Така знам от големия син, така правим с педиатърка сега и с малкия. Тя не дава и ден по-рано от 30-те дни Naughty.
Може би за 30 дни се изгражда имунитет от предишната ваксина Rolling Eyes.
Следващият път ще я попитам да ми разясни.
Според мен ако нямаш основателна причина - не бързай, изчакай да мине месец.

# 5
  • Мнения: 5 589
Задължително изчакай месец м/у двете и не бързай.Тука има разни питанки за ваксините:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228923.0

# 6
  • Мнения: 3 157
Благодаря на всички за отговорите,консултирах се и с няколко педиатъра и естествено всички бяха на различно мнение без да могат да ми кажат защо.В крайна сметка се обадих в Авентис(фирмата,която прави ваксината)и поисках да ме свържат с лекар.От там ми обясниха,че специално за пентаксим и противохепатитната няма никакъв проблем да се бият за по-малко от месец,дори чисто теоретично може и в един и същи ден,но в различен мускул,защото и двете ваксини са убити,за живите ваксини нещата са коренно различни и явно за това някои педиатри са на мнение,че не може да се бият заедно.Надявам се,че съм помогнала на всички,които имат същия проблем. Wink

Общи условия

Активация на акаунт