От коя страна на колата е по-правилно и безопасно да сложа столчето???

  • 4 416
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте всички. Искам да споделете вашето мнение и наблюдения от коя страна в колата е по-безопасно да сложа детското столче. Живеем в квартал на София и всики ден ми се налага да ползвам колата, за да возя малката на ясла и обратно. Моля Ви дайте съвет Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
От задната Wink
Има разни статистики, които показват кое е най-безопасното място в колата. Не ги чета, защото имам две деца и не искам да съм изправена пред избора кое от тях да возя на "опасното" място.
Седалката на по-малкото дете винаги сме слагали диагонално на мястото на шофьора (т.е. в дясната част на задната седалка), за да е удобно за наблюдение и обслужване, когато шофьорът е сам с детето.
Всеки ден се возим с колата из София, а и не само. Децата ни буквално растат на задната седалка. Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 2 530
Доколкото си спомням, зад шофьора е най- безопасното място. Поне моята седалка е там.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 947
Доколото си спомням детското столче е най-добре да се сложи в средата на задната седалка. Поне на повечето инструкции за столчета така е показано/обяснено.

# 4
  • Мнения: 109
От задната Wink
Има разни статистики, които показват кое е най-безопасното място в колата. Не ги чета, защото имам две деца и не искам да съм изправена пред избора кое от тях да возя на "опасното" място.
Седалката на по-малкото дете винаги сме слагали диагонално на мястото на шофьора (т.е. в дясната част на задната седалка), за да е удобно за наблюдение и обслужване, когато шофьорът е сам с детето.
Децата ни буквално растат на задната седалка. Mr. Green
И аз постъпвам по този начин.

# 5
  • Мнения: 3 423
Доколкото си спомням, зад шофьора е най- безопасното място. Поне моята седалка е там.
и нашата също е зад шофьора
имаше нещо,че шофьора инстинктивно пази най вече себе си при сериозна ситуация

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
Да, но ако шофьорът пази себе си, при заплаха от насрещен удар ще повие рязко надясно, което излага задната лява врата директно на удара на идващата отсреща кола. Същото ми се случи преди седмица.

Според мен в случая може да се говори за статистика, а не за теоретични вероятности.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Местата се степенуват така (според статистиките) - на задната седалка по средата, на задната седалка - от дясната страна, на задната седалка - от лявата страна, предна дясна седалка.

Това, че шофьора инстинктивно пази себе си е поредната градска легенда. Освен това, последния пост на Янита  е много логичен и показва, че дори и шофьора да пази себе си, това не "топли" този зад него

# 8
  • Мнения: 3 506
Не знам за статистиката, но дясната страна има две практически предимства, докато детето е едно - по-лесна видимост/обслужване и по-лесно сваляне/качване/връзване/отвързване от столчето, когато човек спре успоредно на тротоар, а от другата страна прехвърчат останалите участници в движението.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 845
Моята седалка беше от дясно, т.е. по диагонал на щофьора. точно поради същата причина- по-лесно обслужване, когато съм сама. Но веднъж ни спряха полицаи за превишена и скорост и между другото направиха забележка на мъжа ми, че по-удачно е детската седалка да е зад шофьора. Статистически там било по-безопасното място. Ние я преместихме и сега е зад шофьора, виждам го прекрасно в огледалото за задно виждане.
Но извода за мен е следния: Не дай си Боже да се случват такива инциденти! тогава никой не знае как ще реагира и какво ще се случи! Бог да ни пази!

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
На задната седалка, от дясно. Според мен е глупаво да е зад шофьора, как ще го сваля насред платното newsm78 И докато затварям вратата, то да седи на 20 см. от прелитащите коли? 

# 11
  • Мнения: 5 228
На задната седалка, от дясно. Според мен е глупаво да е зад шофьора, как ще го сваля насред платното newsm78 И докато затварям вратата, то да седи на 20 см. от прелитащите коли? 

И аз така мисля. Дясното място е по-безопасно от гледна точка на слризането от колата, не толкова по време на шофиране.

# 12
  • Мнения: 27 524
Най-безопасното се води зад седалката до шофьора. Там държим и нашето.

# 13
  • Мнения: 4 111
Нашето столче стои диагонално на шофьорското място, не знам защо, но съм мислила, че там е най-безопасното. Замислихте ме, ще го сменя с това зад шофьора, и за мен ще е по-удобно.  Hug

# 14
  • Мнения: 5 401
Също на задната седалка от дясната страна. На по-големите коли, също и на чужди ТВ предавания, съм забелязала, че столчето е в средата.

Общи условия

Активация на акаунт