Как да направим старите дрехи модерни?

  • 318 196
  • 702
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87

Стари дънки, палта и блузи демоде, шапки и т.н- как да ги направим отново актуални. Който е правил нещо подобно, да дава съвети. Ако са придружени със снимки ще е още по-добре. Пускайте и линкове, ако намерите нещо из нета. Давайте идеи и за доукраса на детски дрешки.


# 1
  • Мнения: 147
 Редовно го правя аз този номер. Последната ми идея - имах две стари палта на Dika, дълги, едното сиво, другото черно, черното ми е двуредно, не съм ги носила от 5-6 години, но са напълно запазени. Занесох ги на шивач и ги скъсих до коляното, махнах им и подплънките и  сега съм си решила проблема за сезона, най-много едно яке да си купя. Друга идея ви давам - къси жилетки, ако имате - аз ги нося сега разкопчани върху дълги туники..
    Sunglasses

# 2
  • Мнения: X
Много интересна тема. Малко сръчност или добър шивач и много въображение. Ще потърся линкове из изнтернет; иначе има понякога такива немски предавания, където млади дизайнери дават идеи как да преобразиш нещо.

# 3
  • Мнения: 189
Темата е супер интересна. Аз лично редовно правя набези из чувалите ми със стари дрехи - все намирам нещо, стига да ми стане. А за това, как да ги направим актуални - с повече фантазия и сръчност.

# 4
  • Мнения: 3 782
Темата е интересна. Ще я следя. Мога да кажа,че когато видя друг като с мойте дрехи веднага се опитвам да внеса нещо различно в тях. А по въпроса за старите - но модерни дрехи, ами тя модата се връща. Ето тези ризи с големите подпухнали ръкави се въщат отново на мода.

# 5
  • Мнения: X
Тук е началото:
Как да разчистим гардероба си
Как да се обличаме модерно/небрежно

И още съвети за дрехите:
Тук

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 14:37 от Анонимен

# 6
Много често преправям стари дрехи, защото все ми се свиди да ги изхвърля и им давам по още един "живот". Вчера например срязах черната си бална рокля от преди 8 години и след леко преформяне се превърна в сатенена туника с широка презрамка, която перфектно се връзва върху новата ми сатенена риза. Същата съдба сполетя и няколко летни рокли на майка ми - червени на бели точки които лятото бяха ултрамодерни топове Laughing

# 7
  • Мнения: 108
Необходимо е само да имаш материал(нещо старо) и малко фантазия....Аз лично имам една блуза която от спортна блуза с качулка си я превърнах в блузка-трепач...постоянно ме питат от къде е купена   Grinning Ето я и блузката-става въпрос за раираната...
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=160096&photo=11

# 8
  • Мнения: 123
и аз много обичам да преправям, полите стават рокли, роклите поли.Имам много идеи, но нямам машина, и като започне едно шиене...проблема е че насредата ми писва и всичко зарязвам понякога.

# 9
  • Мнения: 401
когато прди години беше на  мода пепел от рози си бях купила едни джинси в този цвят и след 1-2 месеца когато ми писнаха ги дадох да ми ги направят тъмно сини станаха мн по-хубави,сега имам едни дънки които са избледнели ,но мн ми харесва как ми седят и смятам да ги дам да ги направят тъмно сиви Simple Smile
темата е мн интересна

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами как - лесно. Изпираш ги, прибираш ги в гардероба и ги вадиш отново след 5-6-10 годинки Mr. Green Ако не са тогава върхът на модата, ще си сменя името!!! В модата всичко е толкова циклично, че чак вече не ми е интересно...

# 11
  • Мнения: 123
Аз си бях правила едни тъмни дънки на петна с "Доместос", станаха мн. интересни

# 12
  • Мнения: 87
Аз лично имам една блуза която от спортна блуза с качулка си я превърнах в блузка-трепач...постоянно ме питат от къде е купена   Grinning Ето я и блузката-става въпрос за раираната...
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=160096&photo=11

Да, и на мен ми харесва, много е интересна! Браво на теб!

# 13
  • Мнения: 87

Намрих една статийка как да пораздвижим дънките :
http://pet.gamer.bg/cms_view_article.php?aid=1092&sid=1f1e42 … 999d788d54d0399c2

# 14
  • Мнения: 4 292
Много полезна тема. Жалко, че не мога да шия.  Laughing Иначе, бих си преправила стари дрехи, стига да са запазени материите и цветовете.

Общи условия

Активация на акаунт