Изследване на носен и гърлен секрет

  • 34 267
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здрвейте момичета,
въпроса ми е следния - днес давахме проби за изследване на носен и гърлен секрет. Само че бях измила зъбите на моя дракон щото иначе не иска да напусне банята сутрин. Според вас дали ще окаже влияние на изследването?

# 1
  • Мнения: 148
Мое лично некомпетентно мнение: да, ще окаже. Нали не трябва ни да са яли, ни да са пили,т.е. никакви "посегателства" върху устната кухина.
Защо не попита в лабораторията, преди да му вземат секрета?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Секрет се взима без да е яло или пило нещо детето иначе резултатите няма да са коректни.
Става сутрин и веднага в л-рията, аз така процедирам.

# 3
  • Мнения: 434
Ами тогава в понеделник ще видим ако не са добри, пак на лаборатория. А соред вас какво може да покаже - в същност да има бактерии а да не се изолират ли?

# 4
  • Мнения: 585
Няма да се изолират , унищожаваш ги с миенето на зъбите , така че изследванията на гърления секрет може да са фалшиво добри тоест нищо да не изолират , няма да повлия обаче на носния секрет

# 5
  • Мнения: 2 005
Не е трябвало да миете зъбките  Peace Нищо не трябва да се пие и трябва да е на гладно Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 019
Секрет се взима без да е яло или пило нещо детето иначе резултатите няма да са коректни.
Става сутрин и веднага в л-рията, аз така процедирам.
Peace

# 7
  • Мнения: 353
Нищо подобно. Прледи две седмици ходихме на изследвания за гърлен секрет. Бях му измила зъбите, беше си закусвал.А лабораторията работи от 10ч. да стои гладен до тогава ли? Изолираха се, че и два вида гадни бактерии, а когато ни изпратиха аз попитах дали има някакви условия за изследването и ми казаха "не".

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Нищо подобно. Прледи две седмици ходихме на изследвания за гърлен секрет. Бях му измила зъбите, беше си закусвал.А лабораторията работи от 10ч. да стои гладен до тогава ли? Изолираха се, че и два вида гадни бактерии, а когато ни изпратиха аз попитах дали има някакви условия за изследването и ми казаха "не".

Красиво изказване, противоречащо на всички учебници по медицина. Аз не знам каква е тази лаборатория, която работи от 10 часа при положение, че повечето от изследванията се правят с кръв на гладно, да не говорим че има изследвания /кортизол, кръвно захарен профил и т.н/, при които второто изследване е в 10 часа. За компетентността на лаборантките в нея няма да говоря. Това, че при вас са изолирали някакви бактерии изобщо не е показател как трябва де се направи това изследване. По-скоро ме навежда на мисълта, след изброените факти, това ли наистина са вашите бактерии.....

Изследване за гърлен и носен секрет се прави сутрин на гладно и жадно, без да се мият зъбите.

# 9
  • Мнения: 982
Гери,не съм правила такова изследване и съм некомпетентна.От написаното от теб разбирам,че чашка вода или измиване на зъбите може да унищожи бактериите и резултатите да са некоректни.Странно ми се вижда това.Може ли малко повече разяснение.
Скоро правиха такова изследване на детето на приятелка и добре си спомням,че лекарката не я предупреди да е жадно и гладно newsm78.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пускай пак, ако има бактерии няма да се изолират.

# 11
  • Мнения: X
Първото изследване на сина ми беше когато той беше на 20 дни.Никой не ме е  предупреждавал, че детето трябва да е гладно и жадно.А и да бяха ми казали щях да се изсмея-как се държи гладно двайсет дневно бебе?Както и да е, бактерии се изолираха.Така, че съм склонна да вярвам, че това не оказва влияние.
Като продължение ще кажа  само, че  до годинката почти през месец сме правили изследване на носен и гърлен и секрет и нито веднъж то не е било на гладно.Когато е имало бактерии винаги са били изолирани.


Съветвам всички, които ще правят носен и гърлен и секрет (дано не се налага, но все пак):
От лекар  знам, че секрета трябва да се вземе от специалист, а не в лабораторията.В лабораторията не винаги бъркат достатъчно надълбоко  където всъщност е качествения материал за изследване.За това много често и резултатите не са верни.

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 23:16 от Анонимен

# 12
  • Мнения: 353
Ние ходихме в микробиологична лаборатория /уши- нос- гърло/, а там не вземат изследвания на кръв и урина.
И не може някой, кой да е да слага квалификации на каквото и да е било. Stop Защото ако не беше това изследване синът ми щеше да е изпил още не зная колко АБ без никакъв  ефект.

# 13
  • Мнения: 110
Ние скоро вземахме носен и гърлен секрет  и педито каза сутринта нито яла нито пила нито да я мия даже каза и  предната вечер да не слагам капки без да и чистя носа така да отидем.Излязоха бактерии в гърлото.

# 14
  • Мнения: 2 908
На нас педито нищо не ни каза-в лабораторията ни казаха,да не е яла,пила,и без да е мила зъбите(не че ги мием).Обаче аз ходя в лаборатория в друг град,на 70км от моят,тръгваме сутринта(към 8.30ч),стигаме към 10ч,до тогава не мога да я държа гладна,и какво следва...?Ами хранех я всеки път с мляко,от което лаборантката ми каза така:от мляко може да се получат фалшиви резултати за ешерихия коли,за разни тем подобни,но не за стафилококи или стрептококи-ако се изолират такива,значи ги има при всички положения.Е,на нас и двата пъти ни изолират и в гърлото,и в носа стафилокок ауреус Tired

Общи условия

Активация на акаунт