Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на по- добро място

здравейте на всички! Бих искала да споделите мнението си за този вид контрацепция,тъй като аз самата се ползвам от услугите му, но не съм убедена в безопасността му..Преди да си сложа спиралата доста разпитвах и четох ,но мненията са доста противоречиви......
Цитирай
Ами след като вече си я сложила и всичко е ОК,не се притеснявай. Тя се води рискова 20 дена след поставянето: тогава има опасност от вкарване на инфекция в матката (за което ще е виновен лекаря ти).
това е от сзо и international population report
Цитирай

София

Аз съм със ...Доволна...За всичко и винаги мненията са противоречиви. Ако ти понася, защо да се притесняваш?
Цитирай

на по- добро място

аз точно това исках да знам- как ви понася.Защото знам  че критични са първите няколко дни, аз тогава нямах проблеми, но сега (4 месеца след като сам с нея) след цикъла ми имам някакво кърваво зацапване и се ритеснявам че явно организмът ми не може да приеме спиралата.
Цитирай

София

веднага след цикъл ли? на мен доста ми стана обилен и продължителен и понякога също има зацапване, но док каза, че лежи добре.
Цитирай

на по- добро място

да, и моя стана по-обилен и за по-дълъг период,но това зацапване се появява примерно 2-3 дни след като ми е свършило.И моята уж е добре,но може да отида на лекар пак скоро
Цитирай

София

Със спирала съм от две години,доволна съм засега,дано не ми изиграе номер с някоя бременност,особено пък извънматочна Naughty.При мен цикълът също стана по обилен и по дълготраен,но гинеколожката ми ме беше предупредила,така че тва не ме изненада.Вени аз също имам зацапване към края,един ден няма нищо,мисля че е свършило,на другия има зацапване,и така по 2-3дни,но не мисля че има повод за притеснение,смятам че е в рамките на нормалното тва.То без спирала имах пак зацапване,пък кво остава със,така че споко.Тези дни ще ходя на контролен преглед,да ми видят как е спиралката,за годишната цитонамазка,проверка на яйчници и т.н.Мисля че редовните прегледи при гинеколог биха възпрепятствали евентуален проблем или усложнение,така че не трябва да забравяме за тези неща.Моята гинеколожка ми каза при поставянето на спиралата,да обръщам внимание ако имам болка,в смисъл не при цикъла,не при овулацията,а такава която не й времето в месеца,разбирате ме.Каза че доста от жените не обръщат внимание на тези тъпи болки,смятат че са настинали яйчници или са в овулация,а всъщност доста често е някакво възпаление,срастване или просто усложнение свързано със спиралата,затова при продължителна тъпа болка е добре да се мине на преглед.Дано съм била полезна с нещичко. Very Happy
« Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 16:56 от КАРЧЕВА »
Цитирай

на по- добро място

благодаря ти много,това ме поуспокои PeaceАз също съм много сериозна когато става въпрос за профилактика и редовно посещение на определени специалисти
Цитирай

Благоевград

Zdrasti, bih iskala i az da spodelia moiat opit sus spiralite. 8 meseca sled kato dodih dushteria si, reshih da si sloja spirala. Lekarkata mi preporucha kopper T ili neshto podobno beshe. Oshte na purvia mesec tia izpadna ili po-tochno sleze nadolu. Kazaha, che shiikata e oshte meka sled rajdaneto i zatova sum ia izhvurlila. Sled godina pak reshih da sloja i veche 2 godini si ia nosia uspeshno. Edinastvenia problem, koito zabeliazvam az e, che poluchavam mnogo silni kontrakcii, kato pri rajdane. Obiknoveno se poiaviavat v niakoj period ot cikula, ama ne moga da precenia v koj tochno. V poslednite niakolko meseca zabeliazah, che sa pootshumeli bolkite, no samo tova. menstruaciata mi e redovna i ne po-dulga i obilna ot obiknoveno, no tezi kontrakcii me poburkvat. Kato biah na lekar pak naskoro mi kaza, che tova e polojenieto. Tova sa si menstrualni bolki, no dosta po-silni. E dano veche, sled 2 godini nosene na spirala, da ponamaleiat. Inache spored men si struva usiliata tozi metod.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.