Червени петна от акне

  • 20 967
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте,
на 25 съм и продължават да ми излизат пъпки. Винаги съм имала акне, но се притеснявам, че в последно време минават много трудно. Самата пъпка изсъхва, но остава петно, което стои с месеци. Без фон дьотен не излизам. Имате ли представа какво мога да напрявя. Чувала съм, че с лазер се заличават белези, но при мен проблема е, че продължават да излизат пъпки.

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ще следя темата Peace

# 2
  • Мнения: 16
мой братовчед имаше същия проблем и лицето му беше ужасно,започна да ходи на дерматолог и за един месец имаше страхотно подобрение.ходи на дерматолог за да махнеш фон дьо тена защото той запушва порите и излизат повече пъпки.спокойно има решение на твоя проблем. Wink

# 3
  • Мнения: 30
аз имам същ.проблем койжата ми е много лоша на петна и белези от пъпки+разширени пори.Не мога да си представя жовота без фон дъо тен.

# 4
  • Мнения: 144
просто е ужасно. Ходих на козметик. Не бях ходила никога и реших, че може да ми помогнат, обаче направо ме обезобразиха. Вкъщи имам поне 20 крема, ама резултат никакъв. Мисля си, че съм пълничка и може и затова да имам акне, но познавам и други момичета с перфектна кожа.
Някой ако е имал подобен проблем, нека сподели. Търсих из форума, но не открих.
Кой дерматолог бихте препоръчали?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 160
Здравейте,
на 25 съм и продължават да ми излизат пъпки. Винаги съм имала акне, но се притеснявам, че в последно време минават много трудно. Самата пъпка изсъхва, но остава петно, което стои с месеци. Без фон дьотен не излизам. Имате ли представа какво мога да напрявя. Чувала съм, че с лазер се заличават белези, но при мен проблема е, че продължават да излизат пъпки.

Проблемът ти може да е на хормонална основа . Задължително  отиди на дерматолог.
Може да ти изпишат хапчета, има специални  медицински кремове и т.н.
Фон дьо тен-а допълнително  влошава нещата : Запушва порите и  излизат още повече пъпки.

А от кой град си?

# 6
  • Мнения: 4 784
Имах и аз същия проблем, но след посещението ми при една дерматоложка в София, за 1 месец промяната беше фрапираща. Сега рядко да ми излезне пъпка Много е добра тази жена и не работи с безумно скъпи продукти, в границите на нормалното. Ако искаш да ти кажа къде се намира кабинетът й, пиши ми на лични.

# 7
  • Мнения: 3 830
Здравейте,
на 25 съм и продължават да ми излизат пъпки. Винаги съм имала акне, но се притеснявам, че в последно време минават много трудно. Самата пъпка изсъхва, но остава петно, което стои с месеци. Без фон дьотен не излизам. Имате ли представа какво мога да напрявя. Чувала съм, че с лазер се заличават белези, но при мен проблема е, че продължават да излизат пъпки.

Проблемът ти може да е на хормонална основа . Задължително  отиди на дерматолог.
Може да ти изпишат хапчета, има специални  медицински кремове и т.н.
Фон дьо тен-а допълнително  влошава нещата : Запушва порите и  излизат още повече пъпки.

А от кой град си?

 Peace Peace

# 8
  • Мнения: 144
От София съм. Една приятелка каза, че гинеколожката и изписала Жасмин - противозачатъчни и уточнила, че от тях кожата се изчиства. Но някак си не ми се ще да се тъпча с противозачатъчни, защото скоро мислим да започваме да работим за бебе  Flutter
Друга приятелка каза, че като родя всичко ще се оправи, но не ми се чака до тогава.

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И на ме преди години ми казаха ако искам да пия Диане,- противозачатъчни, но аз не се съгласих Naughty!
След раждането ми се поизчисти кожата, но червените петна си останаха, но пък и аз си стискам черните точки  и после се появяват пъпки  Confused/просто не мога да спра като видя черна точка/

# 10
  • Мнения: 4 053
аз нямам кой знае колко пъпки, но от 2 месеца има 4-5, които не минават,
а, и са подкожни, нищо не помага, ужас  ooooh!
сега на дърти години взеха да ми излизат,
та периода съвпадна с посещение при гинеколог и също ме посъветва да пия Ясмин,
аз ще пробвам,и друг път съм пила и определено лицето става по чисто

# 11
  • Мнения: 47
Може да е на хормонална основа, може да е стафилококова инфенкция, използването на неподходяща козметика също води до подобни резултати, могат да са много неща.При мен проблема беше точно стафилококова инфекция. Определно трябва да се обърнеш към специалист.

# 12
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Най добре иди на дерматолог
Много добър ефект дават и Акне серум и акне лосион, кото правят лек пилинг на кожата   продават се в аптеките, но ако си алерги4на към спирт, не ползвай  лосиона...

# 13
  • Мнения: 144
преди около 10 години изкарах стафилококова инфекция. Изразяваше се в гнойни пъпки по цялото тяло. Ужас направо.
Тогава ходих в една клиника "Анаста" и ми биха ваксина. Цялата процедура по ваксинирането прикл'чи за около месец. От тогава не съм имала проблеми с гнойни пъпки. Но акнето си остана. Сега се замислям...дали да не отида пак там или да търся дерматолог. Но нямам идея къде мога да отида и да знам, че ще получа качествено лечение  Tired

# 14
  • Мнения: 1 731
Според мен и храненето се отразява на кожата .Аз спрях шоколада и газираното и ми се поизчисти лицето ,сега само преди цикъл излиза някоя и друга пъпка. newsm78

# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
Препоръчайте дерматолога си  Praynig

# 16
  • Мнения: 47
Когато прибегнеш до услугите на "Анаста" обикновено след интензивния период на "биене" на ваксината, ти назначават и превантивни инжекции през месец, после два и.... Най-интересното е, че и на кучето ми му откриха стафилококова инфекция съответно и тя мина през същата процедура, назначена и от ветеринаря, успешно, за моя радост . да не си помислите, че от нея съм го прихванала

# 17
  • Мнения: 776
И аз съм ходила в Анаста, но после дерматоложката ми се накара едно хубаво, каза ми:" С кой акъл, ти знаеш ли колко хора са получавали алергии и проблеми след тези вакснини?". Shocked И аз се отказах, само един курс инжекции бих и дотук Whistling
По темата, и аз мисля, че трябва хормонален тест и такъв за стафилококи( но в друга лаборатория, не Анаста и не кръвна проба, а секрет от носа или вземане на гной от пъпка; стафилококите няма как да се открият в кръвта, това е голяма лъжа и заблуда) И, ако се открие стафилококова инфекция, само антибиотик, никакви ваксини Naughty

# 18
Какво ли не съм опитвала  Sad единственото което ми помогна страшно много това лято беше посещението ми при дерматолог и приемането на 3 месеца антибиотик + лазер за акне и белези в Борекс (доста скъпичко е но наистина ефекта е поразяващ средно на процедура ми излизаше към 320лв.) Дано помагане тази информация.
Успех  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 028
Съгласна съм за козметичните процедури,при мен помогна пилинг,по-точно ексфолиращия тоник на "Биотрейд",и др.подобни пилинг продукти,редувам с почивки и крмове с фактор.Определено  много добре се повлия.

# 20
  • Мнения: 144
Какво ли не съм опитвала  Sad единственото което ми помогна страшно много това лято беше посещението ми при дерматолог и приемането на 3 месеца антибиотик + лазер за акне и белези в Борекс (доста скъпичко е но наистина ефекта е поразяващ средно на процедура ми излизаше към 320лв.) Дано помагане тази информация.
Успех  Simple Smile

а колко процедури ти бяха нужни?

# 21
Направих 2 процедури. Сега ще правя трета, но ефекта е поразителен. Може да пробваш първият път за по малко парички да кажем 100лв. само в/у по сериозните петна и да видиш ефекта.
Антибиотика, които пих се казваше Azitrox помогна доста също.

# 22
  • Мнения: 144
Просто ми звучи ужасно - 3 месеца на антибиотик!!!!!
Не бих се подложила на това.
Виж за лазера се замислям, ама пак си е скъп. Дори да е 100лв, сигурно ще ми трябват поне 2 процедури  newsm78

# 23
 От опит мога да ви кажа, че тези мазила и процедури за стотици лева не помагат или поне не трайно. Имах същия проблем с кожата на лицето и се ровех в нета, ходих на дерматолог, на козметик и т.н. с почти нулев резултат. След цялото разследване и различните неща които пробвах се ориентирах към няколко, които наистина имат видим ефект (поне за мен): 1). Ябълков оцет; 2). Глицеринов сапун; 3). Масло от чаено дърво; 4). Антимикобета.   За около два месеца петната които седяха вече пет месеца по лицето ми изчезнаха. Смешното е, че всичко струва към 10лв. и наистина ми помогна. Ето какво правя аз стъпка по стъпка: мия лицето си само с глицеринов сапун и с нищо друго; чистото лице мажа с разтвор от оцета и вода 1:1( може да започнете с 3:1 вода/оцет за да видите как ви понася); след около час измивам с хладка вода и САМО върху петната и пъпките(ако има такива) нанасям маслото от чаено дърво пак разредено с вода( не мога да ви кажа съотношението масло/вода с точност но е някъде около 1:10 маслото е много силно). Важното е всяка нощ да си лягате с чиста и суха кожа. Антимикобета се ползва по принцип срещу гъбички по тялото но помага изключително много и срещу червените петна. Трябва да ви предупредя, че е много силно и трябва да се нанася само върху засегнатите участъци и то не често( веднъж на няколко дена и се измива с вода задължително след 15-20 минути). Сами преценете последователността на процедурите ако решите да опитате моето решение и преди това се поинтересуваите за ефекта на отделните продукти. Мога само да кажа, че откакто ползвам тези неща заедно лицето ми е чисто и дори да ми излезе пъпка не оставя след себе си петно(заради оцета). Маслото от чаено дърво и Антимикобета може да се намерят във всяка аптека както и глицеринов сапун. Оцета също не е проблем (задължително ябълков). Това е от мен дано съм помогнал.

# 24
  • Мнения: 31
Blagodarim ti, dkjashtkwhekg!

Dano da pomogne tova, az li4no sum tolkova ot4aqna ve4e, 4e prostoq nqmam drug izbor ....

# 25
  • Мнения: 776

Всичко звучи много добре и съм склонна да пробвам, ама идеята да прилагам този режим постоянно Rolling Eyes, ми се струва ужасяваща Shocked. В крайна сметка ние имаме нужда и от овлажняване, а някои и от анти ейдж грижа Peace

# 26
  Киора, за твое успокоение режима го спазвах само докато се махнаха петната които ме тормозеха 5 месеца. Вече 3-4 месеца нямам проблеми и както казах дори да се появи пъпчица и да я изстискам няма проблеми. Сега се ограничавам само до измиване  със сапуна и веднъж седмично се мажа с разтвора оцет/вода профилактично. Забравих да уточня, че Антимикобета използвах в началото и то само 2-3 пъти ( наистина е много силно ), може да обели горния слой кожа, затова ви съветвам ако го използвате да мажете само петната и да изчакате поне един ден за да видите как ви действа. Поне при мен от тъмно червени петната станаха розови и с оцета тена се изравни. Няма да стане бързо но до 2 седмици трябва да се забележи прогрес. Успех.

# 27
http://www.acne.org/messageboard/index.php?showtopic=108428   тук може да видите снимки на момиче с подобен проблем и как му е помогнал ябълковия оцет

# 28
  • Мнения: 126
desi__ къде прави тези процедури с лазер?

# 29
  • София
  • Мнения: 3 390
Защо не опиташ с промяна в храненето и начина на живот? Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 3 675
Лично аз се боря с акнето по следния начин.Използвам стика и разтвора с чаено дърво от Орифлейм, както и обикновена розова вода от аптеката.Първо си измивам лицето с гел, после си слагам от разтвора и след като попие мацвам леко с колектора/стика.Вечерта минавам лицето единствено с памук, напоен с обилно количество розова вода.

# 31
  • Мнения: 635
Имам същите гадни петна от пъпки, които съм разчоплила преди това.Вече съм на 36г, а още ли съм в пубертет.Чета всички мнения на момичетата.Преди време прочетох за един тоник, който се приготвя от розова вода, кислородна и камфоров спирт.Вчера най-после реших да прабвам.Купих съставките и понеже нямах стъклено шише измих от друг тоник пластмасово от 150мл.Смесих на око по около 50мл от трите.Обаче шупна и стана като мляко бяло и с доста силна миризма на камфор.
Искам да разбера дали има някой, който е пробвал същото и дали няма да ми навреди.Иначе си обтрих лицето и наистина стана меко и гладко, но има ли опастност да си повредя кожата още.

# 32
  • Мнения: 635
Никой ли не е ползвал тоя тоник

# 33
  • Мнения: 114
Аз го ползвам от около месец. Много бързо завяхват пъпките. За това,че е шупнало не се притеснявай, така се получава като се смесят. От този форум прочетох рецептата и пишеше,че така става като се смесят.

# 34
  • Мнения: 635
Има ли опастност да "изгори" кожата, тъй като съм чувала че третирането и със спиртни продукти я уврежда и старее

# 35
  • Мнения: 114
Не виждам някаква промяна в отрицателна насока, дори мисля че ми светна лицето. Моята кожа е мазна по принцип и предполагам,че спирта е подходящ в случая.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Ооо това с розовата вода,кислородната и камфоровия спирт ще го пробвам и аз .. даже сега ще се облеча и ще ида до аптеката.. и ще си купя и глицеринов сапун  Flutter и ще докладвам ....  Hug

# 37
Здравейте! С голям интерес следа темата  със съветите и коментарите Ви - Бяха полезна инфостмация за мен newsm03
 Но всъщност моя проблем е такъв, че от както се помня страдам от доста тежко акне.....обиколила съм всевъзможни козметици и дерматолози....моя проблем всъщност се оказа хормонален Cry Нарушен ми е женския хормон.....лошото е че почти нищо не ми помага да се отърва от пъпките и зачервенчванията ми по кожата.....само слънцето и морската вода, за кратко време правят лицето ми почти неузнаваемо дори и за мен самата...и после проблема е пак на лице Weary.
Ще Ви бъда благодарна ако ме посъветвате нещо ....нещо което може да ме отърве от проклетото акне! smile3511

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Купих трите съставки и го направих лосиона в едно шише от минерална вода 0.5 ама много гадно изглежда  Sick намазах се преди малко... малко ме щипеше в началото и после спря.Сега ще се намажа на гърба.. щото ако знаете и там колко имам.... #2gunfire  #Cussing out

# 39
  • Мнения: 126
iveili66 след като проблемът ти е хормонален, най - добре отиди при ендокринолог Peace

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 97
Белезите от акне се махат изключително успешно с лазер. Аз съм махала такива в салона на д-р Мая Тачева: www.panderma.net
Струваше ми около 70 лева /беше преди 4 години обаче/. Но зависи какви поражения имате и колко трябва да ви обработват. В който и салон да изберете, там трябва да ви консултират. Лазерът маха и спукани капиляри също.

# 41
  • Мнения: 776
Белезите от акне се махат изключително успешно с лазер. Аз съм махала такива в салона на д-р Мая Тачева: www.panderma.net
Струваше ми около 70 лева /беше преди 4 години обаче/. Но зависи какви поражения имате и колко трябва да ви обработват. В който и салон да изберете, там трябва да ви консултират. Лазерът маха и спукани капиляри също.

Това с лазера е нож с две остриета, ако попаднеш на "некомпетентен" доктор или козметолог (макар че, според мен, процедурите с лазер трябва задължително да се извършват от дерматолг), може да си навлечеш допълнителни кожни проблеми или направо да те обезобразят ooooh!. Даже имаше статия преди няколко месеца в "Труд" как в България повсеместно се използва остаряла лазерна апаратура, която не влияе добре на кожата Peace А относно капилярите, навсякъде гледат да ти вземат парите, но никой не те предупреждава Naughty, че само след един сеанс с лазер, можеш да си навлечеш розацея и вместо с няколко капилярчета на бузките, да си ходиш с големи червени петна цял живот Crossing Arms.

# 42
Балгодаря за съвета Miqracia, вече наистина не знам с какво могат да ми помогнат специалистите, защото многократно съм приемала какви ли не лекарства, включително и противозачатъчни, с които всъщност има доста добър ефект..но отново за кратко cry Проблема ми не ми създава комплекси- напротив,но определено нещото което искам е , някоя прекрасна сутрин когато се събудя.... да видя лицето си без пъпки, петна и широки пори....които непрестанно да се замърсяват! аз до голяма степен обаче допринасям и за този проблем ,защото пуша Blush, а не мога и да кажа че се храня и съвсем здравословно.... Rolling Eyes При едни от изследванията които бях си пуснала ми казаха, че имам замътсяване на кръвта...което било биологично.
При такива случаи строгата диета е от изключително важно значение! Това че не съм съвсем прецизна...може ли да допринася за влошаването на проблема ми въпреки, че повече от половината предписания са спазени от моя страна? Thinking

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Аз вече 4-5 дни го използвам лосиона със камфоровия спирт.. и като че ли и моето лице "светна",нямам толкова черни точки  Thinking  newsm78 май... или си внушавам  Laughing

# 44
Zdravei Eli! Iskam da te pitam ,kakyv e tozi losion s "Kamforov spirt"? Na koq marka e i kak si 4uvstva6 kovata kato go polzva6,za-to ve4e kakto razbra ,moqta e dosta chuvstvitelna.... Rolling Eyes 6te o4akvam otgovora ti ... Praynig

# 45
  • Мнения: 160
Някой знае ли как се използва уреда за лечение на акне ZENO и дали има ефект?

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
iveili66 аз незнам какво да ти кажа за този лосион.Не съм го измислила аз ... питай mamadanii тя трябва да знае по-добре.Аз за сега съм доволна от лосиончето.Не е марка а ти си го правиш сама ..... прочети по нагоре как  Wink и моята кожа е леко чувствителна но за сега ми няма нищо.. а по принцип като си мажа лицето със спирт ми изгаря и става едно червено... а за сега нямам такова нещо дано и за напред да е така  Praynig
На мен пък снощи ми казаха друг такъв лосион с левомицетин ( незнам дали точно така се казва) и със спирт.. ама да не е голям процент .. и се мажеш сутрин и вечер... но след като ми свърши лосиона с камфоровия спирт тогава ще пробвам.Ама при мен е малко по-сложничко защото аз имам и на гърба пъпки Rolling Eyes   #Cussing out и това ми е щото ми е мръсна кръвта  #Cussing out ама и нищо не правя по въпроса де  Embarassed

# 47
  • Мнения: 635
За този лосион, смесени равни части камфоров спирт, розова вода и кислородна вода прочетох в подобна теба в този форум.Мазала съм се около седмица и вярно, че изсушава пъпки.С времето ще покаже.Забравих да кажа, когато купувах съставките аптекарката каза да го ползвам само вечер.

# 48
Аз мога да добавя за пилинга, супер добре ми подейства, живея в Красна поляна и ходя при една жена салона се намира на Стамболийски от другата страна на ШТЪРКЕЛ близо до кръстовищвто с Вардар под блока зад детски клуб Спондж поп

# 49
Здравейте! Аз съм момиче в пубертета и тук намерих полезни съвети, но мога да ви препоръчам още няколко неща, който премахват акне и други пъпки. Много добри отзиви има за Garner Pure 3 in 1. Също така и Dalacin C обаче действа много бавно. Сигурно сте чували за Салициловия спирт. За по- бърз ефект ползвайте 2%  + Хлорнитромицин 6,7 таблетки на ден. Зенертит също е много препоръчван. Действа много бързо, за около 3-4 и струва около 20 и няколко лева. Някой препоръчват и Синорен, но за него почти нищо не знам. Четох в един форум, че   ябълката или ябълковия оцет също са ефикасни и отчасти помогнат за премахването на акнето.
   Ето една ефикасна маска:
2 суп. л. мед
1 суп. л. сода
Получената смес разтъркайте с леки движения по лицето и шията и изплакнете с хладка вода.


Медната вода също помага много. Ето как се получава.
 В чаша топла вода разтворете 1 суп. л. мед и получената смес нанесете с памук или тампон върху лицето. Няма нужда да отмивате.

Надявам се да съм ви била полезна.

# 50
За този лосион, смесени равни части камфоров спирт, розова вода и кислородна вода прочетох в подобна теба в този форум.Мазала съм се около седмица и вярно, че изсушава пъпки.С времето ще покаже.Забравих да кажа, когато купувах съставките аптекарката каза да го ползвам само вечер.

Кислородната вода колко % трябва да е? По-слабата или по-силната?

# 51
  • Мнения: 580
За този лосион, смесени равни части камфоров спирт, розова вода и кислородна вода прочетох в подобна теба в този форум.Мазала съм се около седмица и вярно, че изсушава пъпки.С времето ще покаже.Забравих да кажа, когато купувах съставките аптекарката каза да го ползвам само вечер.

Кислородната вода колко % трябва да е? По-слабата или по-силната?
Rolling Eyes мен също ме интересува .Имам някакъв спомен ,че този тоник  се коментираше в "Без грим ,токчета и ролки "(?)

# 52
  • Мнения: 1 629
пише ли някой още тука newsm78 че и аз ше се впиша в борбата с петната, намират се няколко доста дразнещи  Thinking

# 53
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Ами май не,ама момичетата,използващи онзи странен тоник да споделят.Хайде,какво стана с резулатите newsm78
Аз нямах пъпки,но лятото към края взеха да ми излизат мънички,ситнички и аз си викам абе айде,те ще се махнат.....да ама не.Освен че не се махнаха се разпространиха по цялото ми лице и на всичкото отгоре ми остават и петна Cry Понеже нямам опит в борбата с подобни неща,отидох в аптеката и поисках нещо за акне. Дадоха ми някакъв лосион за акне със смрадликово масло,взех си и измиващо на Гарниер,и някаква хума за акне и черни точки,и пилинг маска. След всичко това,кизползвано всеки ден спряха да ми излизат пъпки,но петната си стоят  Sick Cry Как да ги махна?
P.s. снощи си направих "парна баня" с лайка и порите поне малко се посвиха.

Общи условия

Активация на акаунт