Относно разходките на бебето

  • 1 066
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
какво се случва(ако изобщо се случва),ако бебето не се извежда често или никак?

# 1
  • Мнения: 1 251
Еми нищо страшно според мен няма да се случи, най-много бебе и мама да се поизнервят повече от стоенето у дома. А то ако хване студ голям тази зима и ние ще си стоим повече в къщи. Днес примерно беше меко в Пловдив времето и бяхме 3 часа навън, но предните 2-3 дни и ние пазихме топлото. Peace

# 2
  • Мнения: 636
Ще се сдобиеш с бледо, изнежено и изнервено бебе Tired

# 3
  • Мнения: 660
Зависи и колко е голямо бебето. Колкото повече пораства, има нужда да вижда себеподобни  Peace

# 4
  • Мнения: 581
На нас ни казаха в консултациата, че е много препорычително да се извежда бебето всеки ден поне по 20 мин. По принцип това е добре за производството на витамин Д. Нищо, че само личицето им е на открито, че може да е облачно и че се дава допылнително витамина на капки - това е доста важен аспект.Особено ако бебето е увито добре и количката е закрита, едва ли има голяма опасност от настинки.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Нямам идея какво друго може да стане, освен аз да полудея, ако не излезем 2 поредни дни.
Ако толкова студено ходим на гости на приятелчета на Стиви или каним у нас, отиваме пеша до магазинчето в блока ни, отиваме да хвърлим боклука....само и само да не седим у дома.

# 6
  • Мнения: 2 159
Ще се сдобиеш с бледо, изнежено и изнервено бебе Tired
мда Peace

# 7
  • Мнения: 377
Да, прави сте , но какво да правим, ако детето е диво и не ще да стои в количката, а и реве като го сложиш в космонавтчето. Спокойно е само като е на ръце.Просто незнам как да го извеждам. Колко пъти сме се прибирали като  с едната ръка го нося , а с другата бутам количката, но поне беше топло, а и той по-лек, а сега?Дайте идеи.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Важно е за закаляването на детенцето да се извежда всеки ден,макар и за малко.Естествено,прескачат се много студени или дъждовни дни.Но да не се извежда никак ще доведе до изнежване и по-малката му устойчивост на вируси.Аз например ако не изведа дъщеря си 1-2 дни(което се случва изключително рядко)изпитвам големи угризения към човечето и гледам бързо да компенсирам.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
vivian_78 ,кенгуру му е майката!Ако ти тежи,се пробвай със слинг.При него позата е по-ергономична и натоварването за майката не е в-у гърба й.Може да се носи дори и дете над годинка без да се изморяваш.

# 10
  • Мнения: 2 159
оххх ние така ревяхме, беше ад, понеже тя е зимно бебе като я натикам в космонавта се започва едно дране и още поне 30мин навън, след което заспива и се разхождаме
в началото си умирах от срам хората ме гледаха все едно някой го коли това дете Mr. Green щях да разглобя количката от клатене само да млъкне, после вече не ми пукаше Wink
слагах какви ли не свирещи играчки да вижда, да и пеят, но общо взето докато не заспеше не млъкваше

# 11
  • Мнения: 2 131
Да, прави сте , но какво да правим, ако детето е диво и не ще да стои в количката, а и реве като го сложиш в космонавтчето. Спокойно е само като е на ръце.Просто незнам как да го извеждам. Колко пъти сме се прибирали като  с едната ръка го нося , а с другата бутам количката, но поне беше топло, а и той по-лек, а сега?Дайте идеи.
Мммммм, познато ми е. Моят син по принцип не е свикнат на ръце. Вкъщи не го разнасям. Обаче навън проблемът му е, че не го свърта на едно място. Вече бих казала, че не реве толкова в количката, когато е буден - може би, само като спре. Обаче въобще не се спира и това зимата е голям проблем, защото се отвива, размества си шапката и гуглата и т.н. Аз гледам да не го взимам от количката, защото после като го сложа мрънка. А пък това да го нося и с другата ръка да бутам количката не се е случвало и няма и да се случи. Да не казвам голяма дума де....
А по темата всъщност - според мен е хубаво да се излиза. И за закаляване и детето да вземе въздух и т.н.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 280
Стоите си в къщи, ако не излезеш значи сте вътре newsm78

# 13
  • Мнения: 721
И при нас е проблем излизането - хич не и понася количката... най-често разходката приключва с рев и носене на ръце до в къщи.  Sad
Няколко пъти пробвах да я разходя набързо със слинга и кенгурото - заспива си спокойно в тях.


 

# 14
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Ами недей да излизаш често или никак,известен период и ще разбереш,какво се случва Wink

Общи условия

Активация на акаунт