Раждането- къде и колко?

  • 5 517
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте, мами,
известно ми е, че този въпрос е дискутиран неведнъж,  но като че ли никога не е бил поставян и въпроса със заплащането. Затова- къде раждахте, с кой екип и колко ви струваше раждането? И още- останахте ли доволни от израждащия ви екип?
Благодаря ви предварително за мненията! Simple Smile

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Винаги е постяван PeaceПробвай да пуснеш търсачката и ще ти излезе много информация!

# 2
  • Мнения: 96
Zhiki, вярно е, че този въпрос е дискутиран доста, но според мен винаги има какво да се сподели. Аз родих преди 2 месеца   в АГ Селена. Много ми се иска да разкажа на някого какво преживях там и ето, че тази тема  ми дава възможност. Родих секцио по мое желание при д-р Камен Кръшков и д-р Здравко Минев. Анестезиологът, който ми постави упойката беше изключителен професионалист - д-р Георгиев/бях с пълна упойка, от която се събудих в прекрасно състояние-без температура, треска, кошмари и т.н./ Ден преди операцията проведох дълга консултация относно упойката с другия анестезиолог д-р Кичуков - много отзивчив и весел човек, предразполага те и обяснява всичко в подробности на разбираем за теб език. Преди да родя само 2 пъти бях ходила на консултациии при д-р Кръшков. За него нямам думи - вечерта след като родих, дойде от вкъщи, за да ме види, защото имаше притеснения, че не ми изтичат лохиите както трябва/имам впредвид по-обилно/. Дойде, въпреки, че вече беше след 20 часа вечерта и най-вероятно си е почивал. Изключително съм му благодарна.
 Акушерките бяха доста отзивчиви - помогнаха ми с кърменето, обясняваха ми всичко за къпането и изобщо за грижите около бебето, дори ме поканиха да гледам как го къпят, за да мога да питам нещо, ако ме интересува.
Дори най-обикновените санитарки са много мили и разговорливи - само трябва да кажеш, че имаш нужда от вода, чист чаршаф или нощница, а някой път ти носят и без да си поискал, ако видят, че има нужда.
Мога да ти разказвам още много, но да кажа най-важното - срещу 860 лева получих всичко, от което имах нужда в деня на операцията и по време на престоя си в клиниката. Носех си само джапанки, четка и паста за зъби, документи, всичко друго ми дадоха от там. Но най-ценното, което получих беше отношението, грижите и здравото бебече, с което си тръгнах от АГ Селена.
Извинявай, че така надълго и широко се обяснявах, но толкова ного ми се искаше да разкажа подробно на някого за това колко съм доволна от раждането си в тази болница. Дори сега като се разхождам с количката с моето бебче и видя някоя бъдеща мама, ми се иска да я спра и да й разкажа всичко това...

# 3
# 4
  • Мнения: 702
Аз раждах във ВМИ (Пловдив)и въобще не съм доволна бебето ми беше едро(4.200)и се наложи да я изкарат с форцебс(в последствие разбрах че това крие риск за бебето)без да ме попитат състоянието ми много се влоши след раждането(което според моят лекар е трябвало да бъде сикцио)и т.н добре че сме живи и здрави не бях ангажирала лекар и това бише най голямата ми грешка и със сигурност няма да я допусна втори път.Искам да посъветвам всички бъдещи майки които все още не са решили дали да плащат или не да не оставят живота си и този на дите то си в случайни ръце а да си осигурят спокойствие

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Навсякъде различно! Чувала съм суми от 200 до 2000 лева, а също така и безплатно също.

# 6
  • Мнения: 1 479
Ако си здравно осигурена,навсякьде безплатно!

# 7
  • Мнения: 332
Аз раждах в Майчин дом, без уговорен екип. с дежурния. Всички бяха невероятно любезни и внимателни, да не говорим за компетентността  Hug
По никакъв начин не съм се чувствала пренебрегната и подобни, ако исках да се информирам нещо, питах и готово.
Не съм заплащала нищо  Mr. Green

# 8
Аз родих в Св. Лазар, 2500 лева. Много съм доволна. Перфектно отношение към теб от целият екип!

# 9
  • Мнения: 434
Аз родих в клиниката на доц. Щерев. Струваше ми 1400лв (секцио) и си носех само четка и паста за зъби.. всичко останало имаше в болницата. Много съм доволна и от отношението и грижите на всички. За мен ако ще се плаща раждане то по-добре да се плати в частна клиника.

# 10
  • Мнения: 208
Родих в Шейново без каквато и да е уговорка по отношение на екип , заплащане и престой в болницата. Раждането ми мина сравнително бързо и лесно, а що се отнася до екипа при който раждах съм много доволна.Дори смея да твърдя, че ми обръщаха достатъчно внимание, даже по едно време започнаха да ми "досаждат"  с обръщането на внимание. Не платих за раждането не защото нямах средства, а защото смятам че даването на такива пари не е заслужено ( в крайна сметка здравните ми осигуровки покриват всичко това ) и предпочетох да купя нещо на бебка.Разбира се това е личен избор на всяка една жена!

# 11
  • Мнения: 4 621
Света София преди 2,5 г. секцио. Струваше ми 500.00 лв. Оперира ме д-р Ташков Peace
Много съм доволна Peace

# 12
  • Мнения: 1 092
родих в АГ Селена - Пловдив
секцио - 750лв и съм изключително доволна  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 672
Родих във Вита, екипът на доктор Илиева - 1300 лв.

Родих бързо, безболезнено (с епидурална упойка) и 1 час след това бях все едно не бях раждала. Разкъсвания нямах - имах 2 външни шева, където ме бяха цепнали те, за да не ме разкъса бебчето. Родих с 2 напъна, та даже не разбрах кога излезна... Детето ми го изписаха с направен 3 часов режим на хранене и научено че между 12 и 6 през нощта се спи,а не се реве и не се яде, а аз знаех как да го кърмя, къпя, преобувам и всичко, което да ме накара да се чувствам по-спокойна (до колкото в ръзможно) първите дни.

Всеки лев, който дадох си заслужава, за онова което получих!

# 14
  • Мнения: 336
През август раждах в Токуда -  900 лв. секцио през ЗДР. каса, вкл. всички изследвания за постъпването и изследванията и ваксините на бебето непосредствено след раждането. Страхотно отношение, много чисто, невероятно отношение и към децата. Много съм доволна и от екипа който ме изражда, и от неонатолозите.

Общи условия

Активация на акаунт