пият ли мъжете ви...

  • 4 432
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Мамчета, задавам този въпрос, защото мажете в България обичат чашката. Някои повече от жената до себе си. Та за това искам да питам вашите мъже пият ли и колко? Как протича вечерята ви вкъщи? С пиене е мезене докато си легнат или с аперитивче и вечеря с вас и след това и двамата заедно си лягате? Благодаря!  Hug

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Моят мъж пийва предимно ако има добра компания или ако излезем на вън вечерта. Никога не е прекалявал. Понякога си правим мезе и сядаме за по ракия,но не ни е навик.

# 2
  • Мнения: 1 731
Мноооого рядко .Аз затуй него си избрах ,че съм се напатила с алкохолици да се разправям. ooooh!До гуша ми е дошло от хора ,които не си знаят мярката.Та ,мъжа ми пие само в компания и то разумно ,в смисъл няма скандали ,разправий .А в къщи аз понякога съм инициаторката да пийнем по нещо ,ама рядко щото и ракията скъпа ,а домашна нямаме. Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 49
  Не Слава Богу.Вечерите протичат пред компютъра в разговори с приятели, с книга в ръка и в игра с децата.Вечеряме кратко и рано. Laughing

# 4
  • Мнения: 3 241
Ние нямаме навик да пием вечерно време вкъщи, ако се случва е рядко - малко вино.
Иначе като имаме гости винаги се пие и то по френски, с всяко ядене различен алкохол, практика, която не ми понася много и се придържам към един вид алкохол.
А мъжът ми пие с мярка и дори да се понапие става сънлив и не дразни особено. Laughing

# 5
  • Мнения: 3 367
..тук е трудно защото трябва да се кара навсякъде; дори мъже пиещи от бг тук понамалиха дозата..у дома се пие само бира,1/седмица,предимно от мен напоследък; твърд алкохол купуваме за купони и така и си остава от празник на празник
вечерите сме с децата,те си лягат,ние ядем ,аз си лягам,той работи или се бъзика на пс до малките часове..

# 6
  • Мнения: 1 393
Аз май пия повече от мъжа ми, нали аз съм тази, която я носи споменатата българска жилка.  Wink

Е, той си е имал типичните колежански запои и изпълнения, но сега пие доста рядко. Не знам концентрат дали му се събира и един път на два- три месеца да опита, май и толкова даже не е. Иначе аз самата пия почти  всеки ден вино, по чаша, вечер, а той обикновено бира, по една - две. Това е.
ССФ с американски привкус, това съм аз.  Wink

# 7
  • Мнения: 1 545
Моят - изобщо, ама даже и бира не пие. То даже и кафе не пие, да му се чудиш италианец ли е наистина.... newsm78.

# 8
  • Мнения: 2 257
Оф, ако изпие една бира в къщи - си записвам някъде. Скучна работа. Laughing Имаме колекция от вина и си седи така като колекция, никой не се интересува от тях, разчитам на гости и роднини да обърнат внимание на насъбраното. Като сме някъде навън, разбира се, си поръчва някое заблудено питие, но често кара на бира или сода. И как да пиеш с такъв мъж - и аз взех да не пия покрай него - сама ли да се наливам у нас? А сега с детето пък, когато трябва да съм в час 24/7 изобщо не ми и идва наум да си сипя нещо + умората ми действа по-опияняващо от всяка водка.
Има случаи, естествено, когато си сядаме дружно на по чаша вино, но не ни е самоцел.

# 9
  • Мнения: 764
И моят по4ти не пие.В компания,да.Обикновено по време на ве4ерята се пие вино,накрая ракия.У нас по4ти никак,в 99.99% аз съм инициаторка,ако не сложа нещо на масата,няма и да се слу4и Rolling EyesЗимата вино,лятото бира.Но като цяло,като 4е ли,италианците не пият кой знае колко.Или поне тези,които познавам.По-възрастните си умират да разреждат вино или бира в 4аша вода Sick

# 10
  • Мнения: 4 138
моят е българин, но и в българия и в германия не пие никакъв алкохол. и аз не пия.

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Рядко. Ако излезем някъде или на гости, максимум 2 бири. Твърд алкохол почти никога.
Била съм с човек, който пиеше ( и сега пие доста) ракия при вяко ядене. Беше ми писнало ( най-вече, защото имам в семейството си тежък алкохолен случай).

# 12
# 13
  • Мнения: 7 914
не пиехме.. докато аз не пропих безалкохолна бира Mr. Green, а той си пие по една алкохолна за компания.. по празници по една чаша вино и това е Peace

# 14
  • Мнения: 7 837
Мамчета, задавам този въпрос, защото мажете в България обичат чашката. Някои повече от жената до себе си. Та за това искам да питам вашите мъже пият ли и колко? Как протича вечерята ви вкъщи? С пиене е мезене докато си легнат или с аперитивче и вечеря с вас и след това и двамата заедно си лягате? Благодаря!  Hug

Много нелепо формулиран и абсолютизиран постинг, ще ме прощаваш.

# 15
  • Мнения: 2 804
Моя съпруг пие 1-2 бири вечер от време на време , но не е редовен пияч .

# 16
  • Мнения: 1 363
Аз май пия повече от мъжа ми, нали аз съм тази, която я носи споменатата българска жилка.  Wink
 Иначе аз самата пия почти  всеки ден вино, по чаша, вечер, а той обикновено бира, по една - две. Това е.

Горе долу нашия случай. Аз съм купонджийката. Пийваме по две бири на ден или бутилка вино в седмицата:lol:, през почивните дни малко повече и то моя милост Embarassed

Не се напиваме и опияняваме. Концентрати доста рядко купуваме.Тук в Англия доста се злоупотребява с алкохола, особено през почивните дни Laughing

# 17
  • Мнения: 274
Моят мъж е българин и никога не е пил никакъв алкохол. Все още не пие и не пуши.
Аз пийвам понякога , но рядко.

# 18
  • Мнения: 413
Моя не пие, само безалкохолна бира и то като идват гости българи, да им правел компания те като пиели ракия.  Аз го научшх да пие кафе и той се въздържа,че било вредно - само в събота на закуска.
   ...и всички наши познати австрийци не пият много както пие българския мъж с  мезето или салатата, тук няма такива глезотийки, по добре парите да се инвестират в друго отколкото в алкохол и цигари - това е теорията на моя.
   На мен за година ми се събира общо най-много 1 литър алкохол - и то най-вече от австрийския сект.

# 19
  • Мнения: 1 132
Не. Обича да пуши и да пие кафе. Направо са му страст. Дори се буди нощем да пафне по една цигарка.  Shocked 
Аз да.

# 20
  • Мнения: 3 674
Да,но само през уикенда  Grinning През другите дни на седмицата не пие.А и не пуши/ и двамата не пушим/

# 21
  • Мнения: 515
Срам, не срам - Аз пия повече от моя  Grinning Обичаме вечер да си сипем по малко, да си пийваме докато одумваме норвежците Grinning

Забелязвам,че тук се пие по рядко, ама по много!
А иначе не смятам, че само мъжете в Бг обичат чашката! Нито, че всички мъже в Бг обичат чашката!

# 22
  • Мнения: 750
Преди да забременея и родя си пийвахме по 4ашка две винце за ве4еря,но сега само за празниците ако се сетим да се по4ерпим Peace

# 23
  • Мнения: 464
Не особено, ако пие е само бира!

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
като 4е ли пък някои Ще си признае тук  Wink ..това не е неЩо хубаво ,с което да можем да се похвалим , естествено 4е Ще пиШат жени които нямат такива проблеми. Интересното е,  4е аз не познавам много българи, които да пият . нямам такива наблюдения върху бг нацията. при нас вси4ко е умерено май.
 за портокола , моя мъж ама въобЩе не пие . ако успеем след големи молби а го накараме да изпие 4а6ка уиски е постижение  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 909
Според мен, ще е много по-интересно и полезно ако въпроса се преформулира и се зададе, например,
Как се пие в различните държави

# 26
ние сутрин си правим фреШ от биологи4но 4исти портокали, а ве4ер отвара от лайка.  newsm76

# 27
  • Мнения: 3 521
От дъжд на вятър пие по бира или чаша вино.
За срам и резил е, че аз пия май повече от него Embarassed...доста повече Embarassed Confused.

# 28
  • Мнения: 1 761
Рядко пие вино- ако сме си у дома и няма да кара колата.Аз му правя компания.
Твърд алкохол и двамата не пием.Когато му дойдох на гости за първи път му донесох една бутилка българско мартини и скоро я изпразнихме съвсем ( три години стоя в хладилника ).
Нямаме навик на пием алкохол всеки ден, ако имаме гости пием по чаша вино.

Това,че българите много пият не е съвсем така-не всички пият.
Мъже, ( и жени) приятели на чашката има по цял свят.
Почти всичките ми познати мъже в Бг ( без баща ми, който изобщо не пие) пият доста и то всеки ден.
Българите, които познавам тук пият рядко.
За сметка на това всички колеги на мъжа ми пият като за последно, когато имат фирмено тържество.
Понякога питат мъжа ми дали не пие,понеже аз съм мюсюлманка Shocked и е станал и той. Shocked
Нито един от нас няма религиозни забрани за пиене,просто не ни харесва.

# 29
  • Мнения: 1 132
И какво излезна-мъжете ни трезвеници пък ние жените-пияници  Joy Значи като цяло българската нация обича да си сръбва.

# 30
  • Мнения: 249
И аз така оби4ах по едно 2 питиета ве4ер. 1 ракия за мен, 1 узо за моя мъж. Той се нау4и да пие мастика в България. Та така, 1 - 2 питиета с големи салати за ве4еря или пък 4а6а вино. Само една - аз на една и половина ве4е спя. Лятото пък е 4удесно за мартини  Mr. Green , зимата на ски - горе6то какао с ром. Много си се глезехме, сега оба4е като бременни не пием. Или аз не пия, а пък на него му е ску4но да пие сам, та и той не пие. От време на време по бира. Е, пие естествено когато сме с приятели. И понеже 4есто пътуваме, особено той 4есто е в командировка удома алкохола е предимно от безмитните магазини. Но сега няма кой да го пие. То пък е по4ти грехота да не купи6 алкохол от безмитния предвид цените тук. Така 4е ..... в о4акване на зелена светлина за алкохол  Peace Така като гледам какво съм изписала май зву4и, като 4е сме алкохолици ...
Не сме де ...

# 31
  • загубено
  • Мнения: 6 432
Ами не пие почти.Ако му се случи е с повод и не повече от бира.
Аз съм същата.може да ме изкуши някое мартини,в голямата жега малко бира.Ама все по рядко.От както се роди дребният,май съвсем не помня кога за последен път копувах алкохол newsm78

# 32
  • Мнения: 2 252
Хм...ако с "обичат повече чашката ,от жената до себе си",не искаш просто да напишеш нещо,а визираш твой познат,или (не дай Боже)своят собствен-обърнете  по-специално внимание на този момент....
 Моят си пийва,да.Няма смисъл да обяснявам,че е порядъчно.Случвало се е  и да се  напие порядъчно Mr. Green,лошо няма.Абсолютните трезвеници са ми съмнителни.Честно.

# 33
  • usa
  • Мнения: 2 113
Оф, ако изпие една бира в къщи - си записвам някъде. Скучна работа. Laughing Имаме колекция от вина и си седи така като колекция, никой не се интересува от тях, разчитам на гости и роднини да обърнат внимание на насъбраното. Като сме някъде навън, разбира се, си поръчва някое заблудено питие, но често кара на бира или сода. И как да пиеш с такъв мъж - и аз взех да не пия покрай него - сама ли да се наливам у нас? А сега с детето пък, когато трябва да съм в час 24/7 изобщо не ми и идва наум да си сипя нещо + умората ми действа по-опияняващо от всяка водка.
Има случаи, естествено, когато си сядаме дружно на по чаша вино, но не ни е самоцел.

оооо, я ни покани и да видиш как ще оправдаем колекцията! как изобщо издържаш на тази скука??? шегичка, да не са засегнеш сега на пиене?

по темата, ние се почерпваме заедно, не всяка вечер, да го кажем през вечер  Flutter. пием общо взето еднакво. вино, бира, ром, водка - каквото единия, това и другия. не сме трезвеници, не сме и пияници. привърженици сме на теорията, че всяко нещо с мярка е полезно и на тази другата - прекален светец и на богу не е драг  Party. и определено не обича чашата повече от мен - ако пие маргарита, а аз му се появя пред погледа по бикини и топлес, зарязва маргаритата и ме подгонва към спалнята. проверено нееднократно  Flutter

# 34
  • Мнения: 1 559
Моето мъжле пие една бира ако сме на ресторант,иначе не кусва Whistling....Вечерята протича набързо,сядаме,тъпчем  Joyи ставаме да оправяме Mr. Green.Като или аз мия,той подсушава или обратното Laughing.Не е привърженик на чашката въобще Naughty.Преди аз доста си попийвах Mr. Green,но покрай него спрях и аз Sunglasses...,а и нали и цигарите отказах,покрай бебетата Sick..и сега въобще пък не ми се пие. Thinking Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 708
На моменти 4ак ме дразни 4е не пие,поне мъни4ко.Сно6ти едвам го придумах за 4а6ка винце.Като си ходим в Бг татко ми го изнудва да си близне ракийка,ама и тя не му се услажда.И той като мъжа на моя кукла и кафе не признава,сутрин пие мляко с какао.....детска работа  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 580
Пием през вечер, две, по една бира или една чаша вино. Но ще спирам, че като си погледна килограмите... лошо ми става  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 152
Мамчета, задавам този въпрос, защото мажете в България обичат чашката. Някои повече от жената до себе си. Та за това искам да питам вашите мъже пият ли и колко? Как протича вечерята ви вкъщи? С пиене е мезене докато си легнат или с аперитивче и вечеря с вас и след това и двамата заедно си лягате? Благодаря!  Hug

Много нелепо формулиран и абсолютизиран постинг, ще ме прощаваш.

Здравей, можеш ли да се обосновеш?

# 38
  • Мнения: 7 837
Здравей, ако например, мъжът ти чужденец (макар че не ни стана ясно, дали е чужденец, или Ганьо, влюбен в чашката)е зодия Овен и се оригва на масата, значи ли, че всички чужденци от тази зодия го правят.
За каква обосновка говорим при нелепите обобщения?

Наздраве и със здраве...

# 39
  • Мнения: 1 800
С повод, без повод мъжът ми не пие. Според него всичкият алкохол мирише ужасно. Та покрай него и аз спрях да пия. Сигурно от едно малко сега ще припадна под масата, не съм за съжаление, едно време съм си наваксала и за черни дни Mr. Green

# 40
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и той и аз поркаме.
вечер на приказка с чаша вино и мезе или гледайки филм.
а събота и неделя е просто задължително, някога пресушаваме бутилка. Crazy

български чада сме и двамата Grinning

# 41
  • Мнения: 141
само плодов сок и то само ако е сладък  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 789
Мъжо си пийва 1-2 бирички след работа,а събот и неделя максимум 3-4,но аз съм на безалкохолна бира или най-много някое карахийо с бейлиз ако сме на бар.Преди си пиех бира,но след раждането(не знам дали в него е причината),не понасям дъха на алкохол.Гади ми се.Странна работа newsm78.

# 43
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Пие .... от Нова година на Нова година, по малко шампанско  Laughing

# 44
  • САЩ
  • Мнения: 15
Kade gi namerihte takiva nepieshti maje?  newsm78
Moyat (amerikanec) si piiva vseki den. I to ne biri4ka ami i po-tvardi neshta. No ne e kato nas bulgarite da si sedne na masata s mezeto, mi si se naliva na 4isto. Kaza , 4e shte spre kato doide bebeto, puk shte vidim.

# 45
  • Мнения: 1 128
Не пие никога твърд алкохол.Бира отвреме навреме.Понякога една на две седмици, ,лятото и по една на ден.От коледните фирмени подаръци всяка година имаме бутилки с алкохол и така си стоят, чудиме се какво да ги правиме и на кой да ги даваме, че и никой от роднините и приятелите не пие.Вечерите минават в грижи около малкия, вечеря, приказки, телевизия, компютър.Ей такива неща.Не си лягаме всеки ден по едно и също време, ама аз съм виновната....я имам за изпити да уча, я съм се зарибила с форума Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 563
Аз съм омъжена за руснак с руски капацитет на попиване. Но пие рядко и вкъщи не купуваме алкохол редовно. Аз пък като си сипя чаша вино, цяла вечер я ближа, та ако излизаме, аз шофирам, той има свобода да пие колкото иска. Врътва му се главата, но не прекалява. Определено не обичам мъже, които постоянно пият и за които най-великото прекарване е да се натряскат и да вършат глупости, но нямам повод да се притеснявам, че моят натам е тръгнал.

# 47
  • Мнения: 3 423
Мамчета, задавам този въпрос, защото мажете в България обичат чашката. Някои повече от жената до себе си.

Хахахаха, ужасно е кофти, когато един мъж
обича чашката по-малко от жената, която стои
до него. Хубаво е жената да пие повече все пак.
Народът го е казал: Пияна жена, весел креват!

Обичам чашката, но обичам и българския език!

# 48
  • Мнения: 19 244
преди да се роди малката пийвахме доста често с мъжа ми. често излизахме и вечер.сега вече всичко се промени и доста рядко го правим.

# 49
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Здравейте на всички мами от къде ли не!Весели празници!И така по темата -то когато някой пийва май навсякъде си пийва.Ние със съпруга ми пийваме всяка вечер винце Whistling Naughty,но той рядко препива,ако има сериозен повод тогава,а аз по силно от вино и бира-не!

# 50
  • Мнения: 421
Az pia poveche ot nego Embarassed,no kato cialo mi pravi kompania/ne az na nego ,toi na men/ :lol:ami da - mancipacia

# 51
# 52
  • Мнения: 1 817
Пие винаги с мярка и никога не прекалява! А когато кара кола не пие повече от малка бира и то не винаги!

Общи условия

Активация на акаунт