кърмене и биберон моля помогнете!!!

  • 588
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, за първи път посещавам форума.Имам син на 3 месеца, който папа само от цица, но кърмата ми страшно намалява, въпреки че правя всичко възможно да увулича лактацията, но малкия категорично отказва шише с биберон и залъгалка.Той не знае какво да прави с тях.Купила съм всякакви силиконови, каучукови, ортопедични, обикновенни но никакъв ефект.Някой ако се е сбъсквал с този проблем моля дайте ми съвет.

# 1
  • Мнения: 268
 Не знам дали си купила шишето с биберон ПЕРИСТАЛТИК на японската марка Пиджин- доближава се максимално до майчиното зърно,Разтеглив е,с малко"зърно"когато ми се наложи да отбивам малката го предпочете него пред другите...и е много спокойна когато се храни,не се задавя,забелязвам,че й прави удоволствие. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 5 500
1. Какво е това всичко възможно дето го правиш за увеличаването?
2. По какъв повод му даваш шише и залъгалка и защо?

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 12:42 от AFRODDITA

# 3
  • Мнения: 865
Как разбираш ,че ти е намаляла кърмата?Бебето плаче след кърмене?Или преди кърмене гърдите ти са меки?Защо даваш да пие от шише,и какво даваш?Изцедена кърма,АМ или вода?




# 4
  • Мнения: 5
зцеждам напълно след хранене, но не излиза много, пия чайове, храня се бих казала пълноценно. Но бебока понякога е гладно и на час, час и половина.Давам му от двете гърди.

# 5
  • Мнения: 5 500
elita_1, прочете ли това, което съм ти пуснала по-горе?

# 6
  • Мнения: 865
зцеждам напълно след хранене, но не излиза много, пия чайове, храня се бих казала пълноценно. Но бебока понякога е гладно и на час, час и половина.Давам му от двете гърди.
Не е необходимо да изцеждаш.Ако съдиш по това,че  не излиза много мляко нямаш повод за притеснение.Ако храниш малкия по час ,бих ти препоръчала да започнеш на поискване.Т.е. като е гладно бебето предлгаш гърда.Така ще ти се регулира лактацията според нуждите на малкото човече.Пробвай чая на ХИПП или др. с лактогенни свойства.

# 7
  • Мнения: 3 092
Детето ти много добре си се храни.Всичко е ок.
Давай му винаги когато си пожелае и прочети повече в библиотеката , за да намериш точен отговор на всичките си питания. Hug
Успокой се и не приготвяй биберони ,шишета и залъгалки.Не вярвам да имаш нужда от тях. Peace
И моето дете така и не ги прие , така и се хранеше на час , час и половина , място за тревога няма. Simple Smile
Скрий си часовниците ! Не е необходимо да ги гледаш. Naughty
А как наддава бебето и суче ли през нощта. 

# 8
  • Мнения: 2 829
За да разбереш дали имаш достатъчно кърма следи дали бебето пишка повече от 6 пъти на ден, дали е жизнено, с добър тургор на кожата, дали изглежда доволно след кърмене и дали наддава.  Grinning

Няма друг метод, по който да разбереш дали му стига кърмата. Аз съм такъв случай-според "критериите" на българските педиатри за имане на кърма отдавна трябваше да съм отбила, защото НИЩО не можех да изцедя, бебето ми огладняваше през 1-2 часа (и си го кърмех всеки път, когато е неспокоен), сучеше по 30-40 минути, когато го теглех преди и след кърмене често излизаше че е изсукал по 20-50 мл. Но аз бях чела статиите в библиотеката и не се притеснявах. Малкия пишкаше като за световно и наддаваше като шампион. И си се кърмим още Grinning

Желая ти успешно и много приятно кърмене! Hug

# 9
  • Мнения: 5
вили 1 Да кърмим се през нощта и наддаваме нормално

# 10
  • Мнения: 753
Здравей!
И аз мисля, че при теб няма проблем!
С биберони можеш да объркаш необходимостта на бебо от сучене от теб!
Не бих те съветвала да даваш. Не се притеснявай за изцеждането - май всички сме се стряскали от "неналичието" на изцедена кърма- не си причинявай този тормоз - аз бая се тормозех под юрисдикцията на свеки - не бива това да те безпокои. Както и интервалите на кърмене - повечето мами на тази възраст на бебо кърмят толкова често!
Така че поздравления  за това, че го кърмиш и не се поддавай на притеснения!
Питай каквото те смущава - аз така получих много кураж дори и да задавах сходни въпроси и да пусках тема след тема!;) Но ето вече успешно се кърмим толкова време.
И за кантар забрави - аз се озорвах да го тегля, че и дрехите да вадя и т.н - пак свеки е замесена - е, само притеснения ми донесе, защото БЕБО ЯДЕ РАЗЛИЧНО И НОЩЕ М НЕ МОЖЕХ ДА ГО ТЕГЛЯ Simple Smile)))

# 11
  • Мнения: 2 652
Здравей и от мен. Наистина, първо се успокой и разкажи повече, за да можем да помогнем. Кое се промени на третия месец, за да те накара да мислиш, че кърмата е намаляла. Ако просто по-малко изцеждаш вече след кърмене, значи кърмата ти се е регулирала. Храни се добре, пий течности (вода за предпочитане), на мен много ми помогнаха овесените ядки - аз също имах момент, в който временно ми понамаля кърмата.

Хайде, кажи повече, за да сме по-полезни. Остави засега тези биберони, може и да не са необходими. Знам какво е да си притеснена, че бебче е гладно, но нали искаш да направиш най-доброто за него?!

# 12
  • Мнения: 5
Благодаря на всички ви. Вече се поуспокоих започнах да му давам,когато той пожелае и всичко се нареди детето е усмихнато и спокойно. Направих грешка и започнах да му давам сокове и детето се побърка от неспокойство и болки в корема.Но от два дни не съм му давала и няма да му дам до петия месец. Защо педиатрите са толкова различни на кого да вярмвам на лекарката, на статиите от списанията на мненията от форумите въобще много е трудно да вземеш решение, но май че детето само си казва.

# 13
  • Мнения: X
Браво на теб. Не се притеснявай за честото хранене, ние от една седмица сме така - на час, че и по-често понякога, но даже и не ми е хрумвало, че кърмата може да не стига. Щом е спокойно бебчето вече, зарежи теглилки, часовници и всякакви биберони. Щом и ти вече си спокойна, всичко ще е наред.

# 14
  • Мнения: 1 321
Съгласна съм с другите мами за кърменето.Само да кажа че при нас се налагаше понякога да включа и АМ понеже много драстично ми намаляваше кърмата когато пътувах но така и не се научи да пие от шише.Какви ли не съм пробвала е не и не.И така до ден днешен не се е научил да пие с биберон.
Мисля си че много трудно ще ти бъде но все пак направи повече да увеличиш кърмата а не да даваш биберони. Peace

Общи условия

Активация на акаунт