Инструкции съдомиялна

  • 7 929
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 459
Здравейте, купих си съдомиялна машина, но в инструкциите пише, че след като приключи миенето, трябва да изключа машината ON/OFF и след това да изчакам 30 мин и да я отворя.
При вас така ли е? Или зависи от марката и модела на машината?
Смятам да използвам опцията отложен старт, т.е като стана сутринта трябва да я изключа и да чакам 30 мин за да я отворя?!

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това е за по-добро изсъхване на съдовете, но не е задължително да е изключена от копчето ON/OFF. Просто 30 мин след края на програмата се препоръчва да се вадят съдовете. Но ако не ти пречи да са леко влажни някои- отваряй си я спокойно веднага. Чаши, прибори и чиниим както и глинени съдове са идеално изсъхнали веднага след края на програмата. Тенджери , тави, тигани- малко повече време- тъкмо около 30 кум след приключване. А пластмасовите съдове- винаги са си мокри, не съхнат добре.

П.П Каква марка е машинката ти?

# 2
  • Мнения: 133
Ами аз ако не я отворя, няма да мога да я изключа   Laughing (миялната е вградена)

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Идеята да се изчаква, преди да се отвори вратата не е ли за да падне малко температурата вътре, иначе при някой машини излиза пара? Щом ще я ползваш през нощта, няма нужда сутринта да чакаш още, тя ще е изстинала.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
гледам веднага щом свърши, да я отворя.
Пък какви са тез инструкции?  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 46 510
Аз нямам инаструкции на български и общо взето налучквам  Rolling Eyes в една друга тема проетох, че трябва да се отвори 30 мин. след спиране и вече така правя, преди имаше не добре изсушени съдове.

На няколко пъти ми се случва да я пускам сутрин, преди да изляза и я отварям чак вечер, дали няма да се прецака нещо така  newsm78

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На няколко пъти ми се случва да я пускам сутрин, преди да изляза и я отварям чак вечер, дали няма да се прецака нещо така  newsm78

мдам, може да се прецака всичко, че даже и програматора. Какъвто е случаят при нас. Вече 6-та седмица му чакаме вноса.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Това за прецакването и аз не го знаех. Аз я зареждам вечер и лягам, вадя ги сутринта.
Мисля, че това за 30-те минути е написано заради евентуалната пара, също така моите съдове са още доста горещи ако отворя я веднага след приключване.

# 8
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Тези 30 минути са минимума , след който да се отвори машината. За по-дълго време няма проблеми.
Трябва да се изчака  поне 30 минути, за да може да се махне парата, малко да истинат съдовете и т.н. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 571
На няколко пъти ми се случва да я пускам сутрин, преди да изляза и я отварям чак вечер, дали няма да се прецака нещо така  newsm78

мдам, може да се прецака всичко, че даже и програматора. Какъвто е случаят при нас. Вече 6-та седмица му чакаме вноса.
Шани, ще поясниш ли? Какво му се случва на програматора? И аз често я пускам и излизам или си лягам, ако не е редно да се поправя а?

# 10
  • Мнения: 349
На няколко пъти ми се случва да я пускам сутрин, преди да изляза и я отварям чак вечер, дали няма да се прецака нещо така  newsm78

мдам, може да се прецака всичко, че даже и програматора. Какъвто е случаят при нас. Вече 6-та седмица му чакаме вноса.
Мисля,че не си права Thinking.От какво ще се прецака програматора Shocked? Моята е с отложен старт-зареждам я вечер и чак на сутринта или когато се сетя я отварям.На инструкцията пише да се отвори минимум след 20мин./за да не излиза пара и за по-добро изсъхване на съдовете/.Вече май  newsm781-2 години така я ползвам нон-стоп.Снаха ми има от както се помня една стара BOSCH /железна машинка излезе/и тя вечер я пуска пък не е имала ядове.Дано да не си права Rolling Eyes

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
питате...
Става дума за миялна Розиер. Заредили я хората и тръгнали на работа. Явно през това време са им спряли водата и ей го нА - програматора е сдал багажа, дето се вика. Та не е много добре, да се оставят уредите без контрол  Confused

# 12
Пък на моята пише, че може да се отваря когато ти скимне, включително по време на миене. И като са мокри съдовете, бърша ги с кърпа и така ги прибирам. Никакъв проблем няма с миялната, единственото, което ме спъна, е че самата миялна трябва веднъж месечно да се чисти с препарат за миялни. А на препаратите - те са само Сомат и Калгонит в София - им падна качеството и вече не мирише така хубаво миялната след почистване. И филтърът се зацапва все по-бързо. Като беше нова машинката, така миеше, не беше за вярване. А сега се чудя от Гърция ли трябва да си купя препарат за миялни, та да я видя наистина да работи.

# 13
  • Мнения: 46 510
питате...
Става дума за миялна Розиер. Заредили я хората и тръгнали на работа. Явно през това време са им спряли водата и ей го нА - програматора е сдал багажа, дето се вика. Та не е много добре, да се оставят уредите без контрол  Confused

Аз я оставям чак, когато вече ги суши, за иначе ме е страх да не протече  Blush дали може да му стане нещо в тоя случай  Confused

penkailieva 1, моята след почистване мирише ужасно, с Калгонит я мия, доста силно ми мирише  Sick но не мисля, че има връзка м/у това и качеството на измиване на съдовете  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 132
Няма кой знае какво значение.Добре е да се изчака съдовете да истинат,но ако ми трябва нещо чисто я отварям веднага.

# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Никол, ти пък защо я миеш, нали ти е от 1 месец. А как я миеш- нещо не схванах ?

# 16
  • Мнения: 46 510
Никол, ти пък защо я миеш, нали ти е от 1 месец. А как я миеш- нещо не схванах ?

Като я купихме имаше подрък от Калгонит - таблетки, ароматизатор и препатар за почистване. На въпросния перепарат пишеше, че веднъж в месеца се слага и се пуска празна машината, за почистване, аз някъде месец и половина ползване я пуснах и разликата беше огромна, стените й пак станаха огледални, а решетките изкрящо бели, нищо, че не ми се виждаше мръсна преди това  Laughing въпросното шишенце има една лепенка отгоре, махаш я и го обръщаш с капачката надолу в кошницата, пускаш  и готово, то си дозира и мие  Simple Smile

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Абе аз знам как се ползва, ама нещо се усъмних, че го ползваш правилно, по описанието просто неразбрах. На мен ми се струва пълен абсурд на нова миялна да ползваш такъв препарат. Аз лично го ползвам на 3-4 месеца веднъж, може и по-рядко понякога. Просто нямам нужда.

# 18
  • Мнения: 46 510
Не знам, на шишенцето пишеше през месец, аз реших да е през месец и половина, даже си мислех, че много съм се забавила  Joy

# 19
  • У дома
  • Мнения: 96
Бихте ли пояснили какъв е този препарат за почистване на миялните машини - като марка, консистенция /прах, таблетки, течност ... / и от къде го купувате. На моята и пише в инструкциите да се почиства 1 път на 3 месеца по този начин , но на мен ми се струва като че ли много дълъг период при положение, че я пускам всеки ден.

И още нещо - препарат за почиствани и ароматизиране на машината два различни препарата ли са ?

Дано не ви се сторя тъпи въпросите ми - обаче човек като не знае пита  Laughing .

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Два различни са препаратите за ароматизиране и почистване. Този за почистване е малка тубичка, която е с цена около 6-7 лв и е за едно почистване цялата. Маха се фолиото, обръща се и се закача на кошничката или се слага в кошницата за прибори и се пуска миляната на най-високи градуси.
Ето това е ароматизатор:


А това средство за почистване:


Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 13:29 от Джемма

# 21
  • У дома
  • Мнения: 96
Много благодаря, Джемма  Rolling Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт