koлко време ви държа следродилната депресия

  • 1 826
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 731
С каката 2-3 месеца ама с малкия -близо 6 месеца .Почти стигнахме до раздяла с мъжа ми ,добре че той по-търпелив и спокоен иначе голяма грешка щях да направя.Оправиха ме хапчетата-глог ,мента ,валериян. ooooh!

# 16
  • Мнения: 6 441
За щастие ме подмина!!! Party

# 17
  • Мнения: 292
Не съм имала такава newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
Депресията ме стовари когато се прибрах вкъщи,посред зима,затворена,без да излизам никъде и дори да имах голямо желание,нямах възможност,нямаше на кого да го оставя дори за 1ч.Това ме съсипа,дразнех се от това че мъжа ми по цял ден е напред назад,някоя вечер си излезе с приятели,а аз?Аз си стоях вечно вкъщи,а до преди да забременея водех толкова динамичен живот,че нямах време да седна да ям и изведнъж всичко спря,но само за мен,е тва ме срути психически,държа ме 1.5г,докато не свикнах с тва положение и докато малкия не порастна достатъчно,за да мога да изляза и да си купя нещо необходимо за мен,без да мъкна количка и т.н.Второ ли?Ами искам по принцип,но незнам кога ще бъда готова да преживея всичко отново-килограми в +,стриики бонус,неразположения,киселинки,сърцебиене,раждане и още 2 години затвор. TiredМалко песимистично се изразих,но повярвайте ми така се чувствах,като нямаше кой да ме отмени за час,за да поема въздух и да проължа напред.Споко обожавам си детето и наистина струват си,всичките мъки и лишения си струват заради него,искам и сестричка да му родя,но нека ме почака докато не се престраша или може да ме изненада някой ден. Laughing

# 19
  • Мнения: 863
Ами родих януари 2005 година,та оттогава ,чак до сега,особено в дни като днешния,направо ми идва да се гръмна ,честно ви казвам... Tired Face

# 20
  • Мнения: 2 100
Държа ме няколко дни.

# 21
  • Мнения: 4 965
Точно 6 месеца, но си имах и други причини, освен раждането.

# 22
  • Мнения: 243
Точно 6 месеца, но си имах и други причини, освен раждането.
И аз така, макар че на моменти си мисля, че още ме държи... Sick

# 23
  • Мнения: 625
Месец,докато се успокоих от факта,че не мога да кърмя Hugдобре,че е мъжа ми.Иначе откакто съм родила пред седмица изпадам в депресия... Joy hahaha

# 24
Държа ме докато тръгнах отново на работа, докато сваля всички килограми и почна отново да се приемам като човек. Значи около 1,5 години.

# 25
  • Мнения: 1 029
аз също бях изнервена,получавах сърцебиене,плачех и всички казваха ,че това било най-нормалното нещо на света.докато не започннах да изпитвам ужас от почти всичко, да се чувствам супер безполезна и ненужна, освен това като споделях с някой ,всеки казваше:"Вземи се в ръце,това са глупости".Аз обаче усещах че нещо ужасно става с мен и слава Богу отидох на лекар.И до днес са на антидепресанти (които вече спирам Grinning).Така че това не е проблем за подминаване, нито е невъзможно да се случи, нито е срамно да говориш за него( препоръчвам да разговаряш за това с най-близките си), нито пък е срамно да се обърнеш към специалист ако усетиш, че вече нещата излизат от контрол
успех

# 26
  • Vienna
  • Мнения: 519
някъде 3 или 4 месеца, бая здраво ме беше хванала, но противно на вси4ки мои очаквания наистина си отмина постепенно от само себе си.....

# 27
  • Мнения: 463
Според мен има разлика между определено изнервено състояние и следродилната депресия. При мен депресията мина за два месеца, при положение, че детето ми е ангелче и раждането мина отлично, но след това имах периоди в които се улавям страшно изнервена и непрекъснато намирам някакви косури в действията на съпруга си и си мисля, че това не е депресия, а просто на една жена, която гледа детето си по цял ден сама вкъщи и идва малко в повече и просто се изнервя и това не е средродилна депресия.
Аз лично си наложих да не се изнервям от каквото и да било и нещото се оправиха.

Общи условия

Активация на акаунт