Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте на всички мами ,но най-вече на тези които вече са раждали.Имам следния въпрос ной носи отговорност при раждането в смисъл ако лекаря е преценил да се ражда нормално а се получат усложниния?Нещо май се подписва при постъпване в родилния дом и при евентуално секцио пак ли така стоят нещата.Моля зя съвет  Praynig
Цитирай

Велико Търново

Аз,съм подписвала,че съм наясно какво ще ми правят/секцио/,че съм избрала пълна упойка,че съм съгласна с действията на лекарите Peace
Цитирай

София

Аз раждах със секцио и се подписвах под документация, описваща какво ще ми правят, както и за съгласие да се извършат еди какви си процедури, ако настъпят усложнения.
По принцип отговорността е на лекаря, но ти се подписваш, че си съгласна с всички негови действия, т.е не могат да ти правят нещо без твое съгласие.
Цитирай

София

Докато родя ме караха да подписвам декларации,че не са взимали пари от мен.
Цитирай

на изток от рая

Преди секцио се подписах,че съм съгласна ако настъпят евентуални усложнения екипа да реагира според ситуацията.Също ,че сама съм избрала спинална анестезия.И още нещо-ако бебето има нужда от обдишване и др. по особенни процедури да бъдат извършени.Вк.и местене в друга болница.Раждах в частна клиника.
Цитирай

София

Подписва се т.нар. информирано съгласие.
Виждам,че най-вече те притесняват евентуални усложнения и поемане на отговорноста за тях,моят съвет е да не мислиш за такива неща!Нека мислите ти да са насочени към сладкото,здраво бебче,което съвсем скоро ще гушкаш и ще те направи още по-щастлива!
 Hug
Цитирай

Варна

Цитат
Аз раждах със секцио и се подписвах под документация, описваща какво ще ми правят, както и за съгласие да се извършат еди какви си процедури, ако настъпят усложнения.
По принцип отговорността е на лекаря, но ти се подписваш, че си съгласна с всички негови действия

Леко раждане ти желая!  bouquet
Цитирай

В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце

Преди операцията не се сещам да съм подписвала нещо (но тогава мислех само за едно, тъй че може да съм забравила). но след операцията на изписване от болницата, подписах, че не съм давала пари.
Не ги мисли тези работи! Пък и отговорността е логично да носи лекаря...Нека по компетентни се изкажат  Peace

Леко раждане!
Цитирай

София

Подписва се т.нар. информирано съгласие.

И аз подписах такова нещо преди секциото. Peace
Цитирай

На една звезда

И при двете раждания (със секцио) подписвах информирано съгласие. Peace
Цитирай

Sofia

Не само при секцио, но и при нормално раждане се подписва декларация, с която си съгласна че при нужда ще ти бъдат направени съответни процедури ( в това число и операция ако се налага).
Цитирай

някьде

секцио раждах и ме караха да подпиша нещо, но и аз не помня какво Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.