Zecchino d'oro, италианска спявка, Част 73

  • 18 939
  • 283
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 5 462
Пу първа ... Peace

# 2
  • Мнения: 2 617
aуу, много сладка започва тази теа  Blush

Тони, свят ми се зави с тези обяснения за поливането  Rolling Eyes но явно функционира  Peace за детските съм даккордо  Peace и аз така искам, важно е децата да си имат своята ареа  Peace

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 954
 Hug
В Италия продават ли се свободно лекарства или само с рецепта?
За колко време научихте езика, ако преди това не сте го знаели / не говоря за перфектно, но все пак да разбирате какво ви говорят и вие да може да отговорите криво-ляво/?

Има ли мами, пътували със самолет и пълномощно? Моят мъж изкара пълномощно, но ми каза да го преведа и на италиянски, но защо след като тук на нашето летище ще ми го искат, а не като кацна в Италия? newsm78

спирам с въпросите Blush

# 4
  • Мнения: 764
Деси не е сложно,хи4 NaughtyПродават пръскалки които покриват определен периметър/по- голям или по-малък/подреждаш ги така,4е да ти покриват цялата градинка,те си имат 4асовник,който нагласяш за удобно за теб време и продължителност и те си поливат.Другото е ако имаш само бордЮри с цветя или др. растения,може да се сложи едно марку4е с дупки,после пак към 4асовника и така...Мисля,4е Деска от наполи има такова.Може да про4етеш и тук:
http://www.giardinaggio.it/giardino/irrigazione/irrigazione.asp
Дидке,продават обикновено лекарства без рецепта,но са доста скъпи някой,а ако ти ги предпишат с рецепта са безплатни/особено за деца/Има лекарства и само с рецепта разбира се.Има и такива,които не познаваш изобщо,и много,които тук няма/примерно аналгин и сироп Проспан/
Езикът аз го бях у4ила ве4е ,не бях говорила много оба4е.За разбиране разбирах по4ти вси4ко,жинаги има нови думи оба4е които изска4ат и до ден днешен питам. Peace
Това лято пътувах с декларация/за големият ми син/Искат я само на бг границата Peace,направи си фотокопие,да не ти мине през ума да им оставиш оригинала NaughtyКато се връщахме,бг полицаят ме пита "И къде е бащата на това дете?"Е,викам,сега много сложен въпрос ми задавате,ами и понятие си нямам Laughing  Joy 4е като взе да ми се извинява този 4овек,взе декларацията,хи4 не я и 4ете и ни пусна.Такива работи....

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 954
"И къде е бащата на това дете?"Е,викам,сега много сложен въпрос ми задавате,ами и понятие си нямам Laughing  Joy
Joy Joy Joy

# 6
  • Мнения: 1 100
Пу незнам си коя съм  Mr. Green

Музикално сладостна тема Heart Eyes

До скоро
  bouquet

# 7
  • Мнения: 750
"И къде е бащата на това дете?"Е,викам,сега много сложен въпрос ми задавате,ами и понятие си нямам Laughing  Joy
Joy Joy Joy
Дидке аз не виждам нищо смешно Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78

# 8
  • Мнения: 6 167
Добър ден, тази седмица започва Залтната монета, аз вече чух някои от песните.
Има една девойчица от Египет... страшна й е песньовката.  Laughing

Сутринта четох  за ромските лагери ( оф как звучи) имаше и карта къде и колко са в Италия - в Комо няма нито един лагер, в нашата община 21 , в Реджо Емилия има повече от 1000 кампи! И това са малкото. Нямам думи. #Crazy  Прави ми впечатление, че медиите обърнаха посланието и от 'румънци" , за които се говореше в началото, сега говорят само за 'ром', есктрадиран в Румъния.

Дидка, аз за разбиране разбирах още като дойдох. Завършила съм гимназия  в която имаше италианска паралелка. Друг е въпросът какво помнех, но включих хард-диска с архивните файлове и за моя изненада доста неща ( главно граматика) ми бяха ясни. За говорене говоря, все повече. Аз съм много стеснителна и притеснителна ( да не повярваш) но в крайна сметка се пуснах и аз от парапета и сега говоря много по-свободно. Моята цел е книжовния език, той ми е по-важен. В супера всеки може да се оправи.

За рецептите - да, повечето лекарства се изписват с рецепта. По-прости лекарства можеш да купиш и без рецепта. Предимно за настинки и пр.




Хубава неделя!

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 12:08 от Lennie

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 954
"И къде е бащата на това дете?"Е,викам,сега много сложен въпрос ми задавате,ами и понятие си нямам Laughing  Joy
Joy Joy Joy
Дидке аз не виждам нищо смешно Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78
все едно не знае кой е бащата Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 764
Еееее,айде сега,аз имах само в предвид,4е нито ме интересува,нито ми влиза в работата каде е бившия ми мъж.Още по- малко влиза в работата на полицая Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 6 752
Ха, чакайте да се включа!
Никога не е излищно да се знае кой къде е, какво прави, с кого и колко пъти, аз като стара клюкарка.  Mr. Green Сестра ми, излагаш се!!! Как може да не знаеш!!!  Joy

# 12
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Еееее,айде сега,аз имах само в предвид,4е нито ме интересува,нито ми влиза в работата каде е бившия ми мъж.Още по- малко влиза в работата на полицая Mr. Green
съжалявам, не знаех
затова ли Ник77 ми зададе този въпрос

# 13
  • Мнения: 750
Дидке не съм ти задавала никакъв въпрос,просто ми се видя интересно за какво ти беше смешно Rolling Eyes.На мен даже ми стана кофти.
Италина съжалявам сигурно не ти е било никак лесно Sad
Лек  ден на вси4ки  bouquet
и аз съм болна ве4е ,след като и мъжо и Габи минаха грипа нямаше как да не се разболея и аз след като деноношно ми кашляха и кихаха в муцуната.
4удех се дали мога да кърмя докато съм болна или не е хубаво....или няма никакво зна4ение newsm78

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 08:34 от nik77

# 14
  • Мнения: 5 475
Бонжур, дами! Hug



В събота изпращахме едни познати, окончателно се връщат в Бг, бяха тук около 6 месеца, но перспективата да си гледачка на баби и разносвач на рекламни материли, съвсем не им допадна.  Confused
Да не говорим, че за престоя си тук не само, че не са спечелили, но и са загубили ,теглейки чертата между приходи и разходи (по техни думи). Rolling Eyes
   
  И аз съм с температура, дано не ме повтори настинката от миналия месец.  Praynig

Лека и успешна нова седмичка! Heart Eyes

 Наоколо съм.  Wink

 
 

Общи условия

Активация на акаунт