Какво трябва да знаем преди да купим нов компютър или лаптоп?

  • 22 400
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
За какво ще го използвате?

# 46
  • Мнения: 385
Не е много за тук въпроса ми, но ще помоля за помощ все пак.
В скайпа когато се опитам да проведа разговор ми излиза "заглушен микрофон" и едно зачеркнато микрофонче. Какъв е начина да го премахна това заглушаване, за да могат и мен да ме чуват отсреща, а не само аз да чувам човека от другата страна?

# 47
  • Мнения: 1
И сега какво правим...? Единия казва, че Асус лежат на стара дънна слава и не стават... Пък другия казва само с тях да се вземат конфигурации, че били най-добри... Явно без дъно ще останем... Laughing

Хайде да не започвате да обяснявате коя марка с какво и защо е по-добра и коя не е, става ли...? На средностатистическата форумка са й досатъчни само "канализирани" параметри... Wink
Ако ме разбирате какво искам да кажа...

В крайна сметка, този форум няма нищо общо с онлайн компютърен магазин...
Тоест, не се унасяйте с конфигурации и прочие...

Не си прав Пухчо Simple Smile

За да е обективна една медия тя трябва да представя различни гледни точки извинявай, но дори като модератор няма как да знаеш какво е необходимо на "средностатистическата форумка", най малкото не може да слагаш 50000 "форумки" под общ знаменател. В крайна сметка си прав, че това не е "онлайн компютърен магазин", но да ни даваш наклон без това да е в разрез с правилата е малко прекалено не мислиш ли? Един от основните смисъли на форумите е възможността за общуване и ако някой го интересува девалвацията на лева и се намерят и други, които вземат отношение по тази тема то какъв е проблема? Това ще означава че този форум е полезен за определена целева група и тя си комуникира ... пък който не го интересува ще чете теми от рода на "Има ли жени, които не изневеряват?" и тем подобни. И няма проблеми  Peace

# 48
  • Мнения: 1

Добре е да съветваме какво да вземат хората. Така ги оставяме без дънна платка Wink Лично аз имам голям опит с асуси и главно с такива обичам да работя. И преди, и сега.... Гигабайт и асрок са компромисни марки, а такива като албатрон, биостар, елитгруп и т.н. по-добре май да не ги споменаваме.

А иначе за конфигурациите - няма проблем, нека хората, които искат съвет, да пишат бюджета и потребностите си и ще конкретизираме.

Аз лично правя конфигурациите с Гигабайт и съм доволен, колкото до Асрок те са дъщерна фирма на Асус, когато е минимален бюджета често прибягвам до тях и често съжалявам, но няма по качествена алтернатива за тази цена ... останалите фирми за дъна пък са супер зле.

# 49
  • Мнения: 1
Бихте ли ми казали какво мислите за този лаптоп: http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09035625  Grinning

Лаптопа е готин, имам само 2 забележки едната е Сони и цената, другата е че видеокартата е вградена, скапана за игри и взима от РАМ памета. Мисля че за тези пари можеш да си вземеш нещо по добро... не искам да казвам марки и от къде, че ще дойде "розовия пух" да ми дърпа ушите. Ако имаш нужда от помощ драсни едно лично съобщение ще те насоча Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2
Много добре подбрана и поднесена информация, браво за старанието и редакцията, на мен лично не ми е полезна, до болка ги знам нещата, но за човек който не разбира според мен е поднесена по доста лесен за смилане начин Simple Smile много ми харесва, че е наблегнато на важните неща като добро захранване например, харесва ми, че важните моменти излизат извън задълбочените хардуерни форуми и достигат до повече хора, ако човек спази инструкциите описани в темата дори и абсолютно нищо да не разбира ще си вземе добра машинка.

благодарности към автора и поздрави!


едит:
съвет относно горе посочения лаптоп,
стойте далеч от сони, дълго е за обяснение, просто този тип техника не им се отдава, може би защото нито умеят да правят добри корпуси нито пък имат нещо общо с компютрите, сони не произвежат нито един компютърен компонент в системите си, и нямат никакви традиции в този тип техника.

а колкото до платформата интел е добре, обаче е глупаво да се взима остаряла платформа, гледайте за нова машина да е с 965 чипсет и процесора Core2Duo с 800MHz FSB(шина)
можете просто да цитирате тези 2 водещи фактора на търговеца и той ще ви ориентира кои предлагани от него модели съответстват, такъв лаптоп можете да закупите от около 1100лв до х000 лв Simple Smile общо взето високата цена се отразява не толкова в параметрите колкото в покачването на класа на лаптопа и качеството на корпуса, пластмасов-с магнезиева рамка-магнезиев и т.н.
гледайте да е поне с 1г рам за да не чигърта твърдият диск постоянно, WinXP, другите параметри са по вкус общо взето.

поздрави

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 09:35 от Danny³

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
NessoR, просто прекаляваш...!
До тук направи ТРИ нарушения на ПРАВИЛАТА на форума...
Цитирам едно по едно...

Първо, пускаш тема В РАЗРЕЗ с тематиката на подфорум Татковци... За справка - .: Правила за този форум :....

Второ, спориш с модератор по повод отправена забележка... Която е в пряка връзка с горния линк... За справки - Правилата на форума и по-точно т. 2. от Политиката...
Цитат на: Из Правилата
2. Споренето с и/или обиждането на Модератор или Администратор по повод предупреждение е недопустимо.

Трето, три постинга един след друг в рамките на 10 минути се третират като флууд... А флуудът в този форум е извънредно нежелателен... За справки - Правилата на форума и по-точно т. 6. от тях...
Цитат на: Из Правилата
6. Спамът, флудът и "чатът" не се толерират

Оставих тази тема, защото е донякъде полезна... Въпреки че, съвсем спокойно можех да я изтрия... Форумите на БГ Мамма принципно не са място за обсъждане на компютърни проблеми... Които нямат нищо общо с проблематиката покрай отглеждането на деца, ама нищо... Въпреки това, компютърни теми просъществуват тук от време на време... И това е така, защото модераторите на БГ Мамма са толерантни... Колкото и самохвално да звучи...

Препоръчвам ти да опиташ да пуснеш тема в компютърен форум - "Помощ, бебето ни има зелено ако и плаче по цяла нощ"... Резултата е повече от ясен...

За системно нарушаване на Правилата, би трябвало да знаеш каква е ответната мярка... Ако не знаеш, толкова по-зле...

Сега тази мярка няма да я приложа... Защото много от написаното в тази тема е полезно... Благодарим ти за труда, но тук не е твоето истинско "поле за изява"...

Обаче, последно предупреждение...! Запознай се подробно с Правилата на този форум и ги спазвай...




П.С. Повярвай ми, имам идея от "необходимостите" на средностатистическата форумка...

# 52
  • Мнения: 1
г-н Модератор,
да не говорим за моето истинско поле за изява, защото не това е била целта ми тук, смятам че достатъчно ясно съм казал още в първият ми пост в началото още поради какви подбуди съм написал тази тема ТУК. Нека не ставаме прекалено обстоятелствени и уставни, а да приемем фактите:

- ОК, приемам от написаното от теб, че смяташ моята тема за неуместна, но понеже е полезна и най-вече си толерантен няма да я търкаш, въпреки че съм нарушил 3 (три) правила. Затова аз от своя страна ще спра да пиша тук и без това времето ми е най-ценния и дефицитен ресурс. И няма проблеми?  Peace Оставам с добри впечатления и увереност в полезността на този сайт и някои от форумите, затова мога да ви пожелая само приятни мигове тук, бъдете здрави и се обичайте!


П.С. Повярвай ми нямаш и ни най-малка представа, и това е видно от реакцията ти, казвам ти това понеже аз самият съм собственик и забележи администратор от дълги години на няколко форума тук и в чужбина. Мога да ти пожелая само лека нощ и най-чистосърдечно и колегиално  УСПЕХ г-н модератор!

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Други форуми, били те у нас или в странство, тотално не ме интересуват...
Аз говоря единствено и само за форумите на БГ Мамма...

А щом си собственик, или забележи, администратор на форуми...
То тогава би трябвало да знаеш... Има ли правила - те се спазват...

Решението дали да пишеш или не... Си е лично твое...
newsm10




П.С. Благодаря за колегиалните пожелания...! Подобно...!

# 54
  • Мнения: 124
И аз имам въпрос - Искам да си купя качествени колонки за компютъра ,но не знам каква марка са най-добрите newsm78
Ако имате някакви наблюдения споделете  bouquet

# 55
  • Мнения: 2
Какво трябва да знаем преди да купим нов компютър или лаптоп?

че винаги можем да го hit като ни издразни Simple Smile


а за колонки, зависи колко парички де, ако ти се дават около 100ина лева, търси ои голямите магазини на creative 2.1, ако искаш да се удушиш в жици и стерео не те задоволява 5.1 но са скъпички, може би около 200лв, ако разполагаш с повечко средства бих препоръчал един HIFI стерео усилвател с 2 сериозни колони за най-качествен звук, тази комбинация ще изисква и по-добър бластер за компа ако ползваш вградения.

поздрави

Общи условия

Активация на акаунт