Кипра

  • 2 444
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: Laura
..Преди 2 дни и купихме пластмасова тоалетка  с огледало, столче, има пласмасов сешоар, червило, лак за нокти и гребен:
....
Оооо, и ние се сдобихме с такава тоалетка за 2-ят й РД. Леля й го подари. Че на всичкото отгоре и лампички има по нейната, но тази част която аз не понасям е, че има и мелодии. Сутрин ела да видиш какво "гримиране" пада, но вечър ми го връща. Почва тя да ми прави прически  #Silly  #Silly И накрая ми вика, че съм била scary  Laughing  Laughing  Laughing

# 16
  • Мнения: 10 758
Цитат на: debelanata
Че и по страшно!!! Wink
Ние сме в принцесинаи фаза от 3 години и няма намерение да излезе скоро от нея.
То не са роклички, сукманчета, полички и към тях съответно блузките. Бельото трябва да е в тон! Shocked
А като почнем за панталоните - да за в розово, лилаво, да имат цветенца и лъскавотийки, с бродерии. Че и чорапите да са в тон! Laughing Да не казвам зам обувките - имаме за всеки тоалет подходящи (черни, червени, розови все с каишка и токче, и 2 чифта маратонки - бели с розово!)
УЖАС!!
А като стигнем до шапките якетата, жилетките - направо хващам диабет Laughing  Laughing  Laughing
За прическите няма да коментирам - побелях от нея, да ми е жива и здрава, на мама принцесата! Wink

Все едно си описала моята щерка. Направо откачам с нея. Има повече лакове от мен.

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На един познат момченцето на 4 години отказа да излиза, защото му била излязла пъпка. Така че има и Метро-мъже Laughing

# 18
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Honda
Цитат на: Laura
..Преди 2 дни и купихме пластмасова тоалетка  с огледало, столче, има пласмасов сешоар, червило, лак за нокти и гребен:
....
Оооо, и ние се сдобихме с такава тоалетка за 2-ят й РД. Леля й го подари. Че на всичкото отгоре и лампички има по нейната, но тази част която аз не понасям е, че има и мелодии. Сутрин ела да видиш какво "гримиране" пада, но вечър ми го връща. Почва тя да ми прави прически  #Silly  #Silly И накрая ми вика, че съм била scary  Laughing  Laughing  Laughing


И това е с мелодии, обаче познай дали ще сложим скоро батерии. Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Honda, пощите ме изненадаха приятно пак  Simple Smile Ето виж!

А тук да се  похваля с моята отличничка.  Sunglasses

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Като гледам, вашите госпожици от по-късно са започнали да се кипрят... Нашата Мони - отсега! Застава пред огледалото, целува се, после взема в ръка бебешкото си гребенче и започва да се вчесва (като си вика сама "А-а-а", нежничко), после бърка в чекмеджето на скрина, избира си шапка и се мъчи да си я слага на главата... Simple Smile Заглежда се по дрешките си и тези, които ги харесва, си ги гушка... Просто не знам какво ме чака след някоя и друга година!

# 21
  • Мнения: 3 211
И нашата е голяма кокетка, докато аз се гримира, трбява и тя задължително, има си огледалце и мой стар молив за устни (неподострен) и се гледа и слага "чевило", иска постоянно да я парфюмирвам, аз го правя наужким, само допирам парфюма, но майка ми я парфюмирвам наистина и направо издивявам като ги видя, цялата напарфюмирана, намазана с крема й против бръчки Twisted Evil начервисана, извадила й всички червила от чантата...
Ние също имаме подобна тоалетка, има кремове и всеки го използва за различно-парфюм, крем, червило ит.н., има и пръстенчета, с които се кичи. Отделно гривни, пръстени, гердани
А за прическите ми е много трудно, хем иска, хем не дава да я направя, тя сама щяла да си слаги "иба" и "атиче" #Bad Talk сутрин като бързаме за ясла, полудявам. И като иска да й слагам официалната рокля на яслата...

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Аз до голяма степен я подтикнах да се кипри Мая сама - като исках да ми е нагласеничка, слагах фибички, ластичета, "ау, колко си хубава"... Аз купувам "Барби" заради гривните, т.е. детето се кипри, но аз я насърчих.
Дали съм права, или да я оставя сама да решава (т.е. да не й предлагам аз нови фиби, 'бижута' и прочие)?

# 23
  • Мнения: 5 877
ами и аз май я подтиквах  малко с цел да търпи фибички, че иначе само гледаше да ги махне. Определено обаче не ми се ще това да й се превръща във фикс идея, но не знам доколко вече ще зависи от мен. Засега е умерено суетна, и то при положение, че всички охкат и ахкат каква е хубава, ама ще видим докога.

# 24
  • Мнения: 4 244
Моята в един момент сама поиска!
Тя беше едно дебело бебе и такова растеше - голямо шкембенце, огромни висящи бузи.
Затова я обличах в панталончета и клинчета.
В един момент израсна, оставайки на същите килограми (от 2 г е все 17 кг) и почна да иска роклички, полички разни красоти
Сама реши кои цветове иска и аз се съобразявах с желанията и. Понеже от бебе я обличам винаги в тон, тя продължи така и сега даже изисква всичко да и е в тон.
За ластичета и фибички не съм я насилвала. Тя не търпеше и нямаше смисъл да и слагам. Подстригвах я късо, защото много се поти на врата и особено лятото беше ад за нея.
В един момент реши че иска да е принцеса и поиска дълга коса и я оставихме да расте. Сега подстригвам само връхчетата и си правим ежедневно прически. Не търпи и досега диадеми или ластични ленти през цялата коса. Но плитки, опашки и всякакви варианти търпи. С фибите сме скарани че все ги сваля и се опитва сама да си ги слага и така ги губи, но това е дреболия.

# 25
  • Мнения: 256
Цитат на: boo
Аз до голяма степен я подтикнах да се кипри Мая сама - като исках да ми е нагласеничка, слагах фибички, ластичета, "ау, колко си хубава"... Аз купувам "Барби" заради гривните, т.е. детето се кипри, но аз я насърчих.
Дали съм права...

Смятам, че си права. Аз също подтикнах моята дъщеря да се "научи" на някои неща, присъщи на нас жените. Имам един жив пример за обратната ситуация, в която според мен майката е изпуснала момента и сега момичето е на 23 год. но без вкус, ходи предимно с панталон, кубинки /зимата/и маратонки.  Грим не слага и не може. Не знае какво й отива като грим и като дрехи, щото никога не е експериментирала у дома. Та въпросната майка взе да се тюхка, като стана дъщеря й на 20 год. и да я кара да сложи пола, да й купи обувки с токчета. Мислех си "къде си била, като му е било времето".
Разбира се, че и самото дете ще си има предпочитания, обаче за някои неща майката трябва да помогне и да създаде усет за това кое е красиво, кое е кич, кое с кое си подхожда и така. Като се изпусне момента е трудно, пък и детето вече си е формирало собстевн вкус.
Иначе и моята сега самичка си вади дрехите, фибите, якета, обувки и правим комбинации. Като ходим в магазин разглежда дрехите по закачалки, пипа и оставя все едно й разбира главата какво е материята  Grinning Явно доста добре ме е наблюдавала. Вчера щях да падна - извадила ми обувките с токчетата и ги обула, ама обратно Laughing . Цирк. Моята майка ми разказваше, че й съм правила същите работи и съм си разцепила главата даже, щото тока се закачил на един праг. Та си имам вечен спомен сега, добре че доста е поизбледнял Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Flash*
....А тук да се  похваля с моята отличничка.  Sunglasses

Браво на вас  smile3501 Много сте сладки.

Нашето кипрене се изчерпва с мазане с лак за нокти   Laughing и редовно се грижи аз и баща и да сме прилично намазани с червило  Twisted Evil
От известно време се опитва да ходи с мои обувки на висок ток, което не ми харесва smile3513
На мен ми се иска да и сложа фибичка или ластиче на "буйната" коса, но тя не ми дава  smile3528 Два или три пъти успях да и закача нещо на главата и съответно веднага ги документирах  smile3509 защото до 5 минути всичко е на земята Wink

# 27
Цитат на: Flash*
Honda, пощите ме изненадаха приятно пак  Simple Smile ...

Уф, браво. Даже са здрави Embarassed  Grinning
Сиси, хареса ли си ги. Или не отговарят на това, което очакваше Blush  Grinning
Симона, днес голямо хвалене се хвали на баща си, че имала. Но от както ги има пусто му време се скапа Twisted Evil
А грамотата по какъв повод е? Я разкажи подробности Wink

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: Honda
Цитат на: Flash*
Honda, пощите ме изненадаха приятно пак  Simple Smile ...

Уф, браво. Даже са здрави Embarassed  Grinning
Сиси, хареса ли си ги. Или не отговарят на това, което очакваше Blush  Grinning
Симона, днес голямо хвалене се хвали на баща си, че имала. Но от както ги има пусто му време се скапа Twisted Evil


Ами в първия момент каза, че не ги харесва защото цветята не били шарени  Laughing критикарка отвсякъде:-))) Обаче като чу, че ще ги подаря на Раличка щом тя не ги иска ги взе и не ги пуска до момента. И на градина ходи с тях:-)))) Дала ги на госпожата да и ги пази да не и ги счупят децата. Иначе и тука вали дъжд ама на нея не и пречи:-)
Така че - пак мерси:-)))

# 29
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Tinkerbell
Ох, Бу, всеки плаче за това, което си няма...


поредната аналогия, която забелязвам между твоята цвета и моята албена... и аз мечтаех за нещо по-фръцкаво, но сега вече се моля единствено да си слага потниците в панталоните, че да не висят под блузите. а, и да започне да носи колан редовно, че каквато е хилава, не мога да и намирам панталони, които да и се задържат на кръста и ако блузата и е по-къса не успява да и скрие стърчащите над панталона гащички... единствената и проява на женственост е, че държи да е с дълга коса, но и това не ме радва, защото е направо мероприятие с мащабите на кръстоносен поход да я накарам да я среше... като последна надежда наскоро пробвах подхода "утре-вдруги ден ще си харесаш някое момче и ще искаш да сте приятели, той като те види такава рошава и със стърчащи гащи над панталона, мислиш ли, че ще те хареса?", след нейния незаинтересован отговор "няма да си харесам скоро момче", и този пореден мой опит да събудя капка суетност пропадна... и нали за сестра си е role model, силвия въпреки, че е по-женствена натура, държи във всичко да я копира и също не се фръцка. иначе купувам роклички, но за сега предимно висят в гардероба или обличат брат си в тях... може би пък на него ще ми се отвори възмождост да плета плитки  Thinking...

Общи условия

Активация на акаунт