въпрос за бибероните-залъгалки

  • 1 674
  • 20
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
На нас логопеда подчертано наблегна колко полезно е да се ползва физиологична залъгалка....
Ние сме с капковидната на Чико - производителя твърди, че тази форма е съобразена с физиологичните особенности на устната кухина и би трябвало да е също толкова добра колкото тези на NUK например.

Нямам време да се ровя да търся дебати по темата в архива на форума, а и по интернета - затва ви питам да си кажете мнението... Сещате се каква мъка ще е да отуча бебко от тази форма и да мина на новата, нали? А и дали е нужно? Чико също са голяма и стара фирма-производител и ако беше толкова чак пък важно и те щяха да си сменят дизайна, нали?

Предварително мерси

# 1
  • Мнения: 46 488
Не мисля, че е нужно, щом е свикнало бебето с един вид. Не го мъчи. Моята зъболекарка казва, че залъгалките не влияят на зъби и т.н., дори обикновените, неортодонтски, така че спокойно  Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: nikol78
Не мисля, че е нужно, щом е свикнало бебето с един вид. Не го мъчи. Моята зъболекарка казва, че залъгалките не влияят на зъби и т.н., дори обикновените, неортодонтски, така че спокойно  Grinning

Не влияят друг път Sick
Денис много късно отвикна от бибата. Беше на 2 и малко. Зарад бебето постоянно се дразнеше и крадеше неговата. Беше невъзможно да го отуча.
До момента в който не видях, че кучешките му зъбки не почнаха да хлътват навътре. Няма да си го простя цял живот ако така останат ! Личи си, като се загледаш няма начин да не видиш. А имаше зъби като броеница.
Така, че който обяснява, че залъгалката не криви зъби ряпа да яде.
А - това стана при нас при все, че залъгалките му бяха точно оропедични на НУК. Представям си какво би станало с тумбеста.

# 3
  • Мнения: 844
Брей, значи съм уцелила в бибата. И нашата е на Нук, ортопедична. Ама според мен просто трябва след годинката да се разкарат бибите, иначе какватао и да е, съществува опасност да изкриви зъбките. Само, че понякога това се оказва, мисия невъзможна! Аз Цвета с голям зор я отказах около две годинки.

# 4
Най- добре е някакво средно положение, каквото ние постигнахме.
Давам бибата само при заспиване. И така нито си смуче пръста, нито е свикнал много с биберона Grinning

ПП: Ние сме с каучуковите на Чико също.

# 5
  • Мнения: 2 755
И ние сме с ортопедичен биберон на Нук. Мисля, като бебо стане на 1 годинка, да го отуча от бибата. Ама как ще стане това, не знам. Нещо много си я харесва, та май ще видим зор  ooooh!
Catnadeen, като гледам лентичката, скоро ще се наложи да смениш биберона със следващия номер. Мисля, че това е подходящият момент да го смениш с друг, ортопедичен.

# 6
  • Мнения: 46 488
dodo_dodo, аз съм си гризала шишето /стъклено/ до 5 годишна и зъбите ми са абсолютно прави, въпреки, че всички са натискали майка ми да ме отучи да ям с шише на дърти години. Трудно съм се отучила  Embarassed
Има ли някой от семейството с изкривяване, казват, че е наследствено ...... не знам и аз вече  Neutral Face

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Абсолютно никой няма изкривяване на зъбите. А и неговото изкривяване не е вродено. Зъбките му бяха абсолютно прави до две годинки, те и сега са такива отдолу.
Освен това бибата на шишето е по-мека и едно е я да я гризеш, друго е да се смуче залъгалка.
Да не говорим, че Денис има и затрднения с речта. Та се съмнявам дали и това не е последица от пустата залъгалка.
Чела съм, че от залъгалките се променя формата и на небцето, това може да доведе до затруднения при изговора на отделни звуци.
Нека ако има ортодонти или специалисти сред тук четящите да си кажат мнението.

# 8
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Като ви чета мога само да се радвам, че Денис не ще и да чуе за биберона-залъгалка.

# 9
  • Мнения: 6 206
Аз съм крайна по отношение на бибероните поради много причини. Примерно:
1. да, изкривяват зъбите, не винаги, но го правят. Дори само пиенето на мляко от биберон до късна възраст може да го направи - пресен пример имам с едни познати и тяхното бебе
2. смученето на биберон стимулира слюнкоотделянето и увеличава киселинността на стомаха и оттам коликите и стомашните неразположения
3. вкарва постоянно бактерии в устата на детето
4. дава силна емоционална зависимост
И защо да го правя това? Какво получавам насреща от биберона?
Честно не го разбирам. Не съм дала биберон, детето ми не си смуче пръстите, защото му ги изкарвах от устата първите дни като се опита. Живот и здраве и по нататък, ако е рекъл Господ, да имам още деца и те биберон няма да видят.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 412
На мен лекарката ми каза, че до 8-9 месеца бебетата изпитват физиологична нужда от дъвчене и не трябва да се ограничават.  Ако не им се даде залъгалка, ще започнат пръста и е по-неприятно. След тази възраст трябва да се отучват.
Catnadeen и ние ползваме Чико. Мисля, че не е от значение, ако беше важно, всички фирми щяха да произвеждат само един вид. Но можеш да пробваш ортопедична.

# 11
  • Мнения: 824
Цитат на: PoliaSp
Аз съм крайна по отношение на бибероните поради много причини. Примерно:
1. да, изкривяват зъбите, не винаги, но го правят. Дори само пиенето на мляко от биберон до късна възраст може да го направи - пресен пример имам с едни познати и тяхното бебе
2. смученето на биберон стимулира слюнкоотделянето и увеличава киселинността на стомаха и оттам коликите и стомашните неразположения
3. вкарва постоянно бактерии в устата на детето
4. дава силна емоционална зависимост
И защо да го правя това? Какво получавам насреща от биберона?
Честно не го разбирам. Не съм дала биберон, детето ми не си смуче пръстите, защото му ги изкарвах от устата първите дни като се опита. Живот и здраве и по нататък, ако е рекъл Господ, да имам още деца и те биберон няма да видят.

и двете ми деца не са показали нужда от залъгалка.и не мога да разбера защо се използва.и големия беше кротко бебе и малкия е кротък. заспиват си сами и какъв е смисъла от биберона.

# 12
  • Мнения: 46 488
dodo_dodo, надявам се, че е само при тези зъбки и постоянните да си ви бели и здрави, че съм си го харесала за зет  Embarassed
Да са ти живи и здрави ергените  Grinning

# 13
  • Мнения: 3 550
И аз четох за много от недостатъците на залъгалките. Ако те тревожи само въпросът със зъбите, на тази възраст те нали са млечни и чак след няколко години ще ги смени с постоянни. Дотогава със сигурност ще е отказал биберона.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: nikol78
dodo_dodo, надявам се, че е само при тези зъбки и постоянните да си ви бели и здрави, че съм си го харесала за зет  Embarassed
Да са ти живи и здрави ергените  Grinning



Аууу, какво направих ! Embarassed
Изложих младежа пред кандидат булката, че е с криви зъбаци Twisted Evil  
Егати колко съм несъобразителна smile3511
Взимам си думите назад и все едно нищо не съм написала....нали така Sign Exclamation
Те ще му се оправят зъбките, то това са само млечни...тъй де.... newsm78
То пък това да му е кусура ! Иначе ми е много добро детенцето и е станал един послушееен и ми помага при изхвърлянето на боклука дори ! Зет за чудо и приказ ще бъде Wink

Общи условия

Активация на акаунт