Бързи и лесни рецепти за микровълнова?

  • 124 779
  • 234
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 383
Здравейте, дайте някакви бързи и лесни за изпълнение рецепти за микровълнова. Видях темите от преди, ама, много сложни ми се виждат с куп продукти, пък ме мързи.  Embarassed Може да е нещо в гювечета. И моля ви, пишете колко време се приготвя в микровълновата, че съм много "боса" в това отношение.
Мерси!  Flutter

# 1
  • Мнения: 2 591
аз имам една книжка "Готвене в микровълнова фурна", но не я използвам много-много! честно казано почти само притоплям в МВ-то Embarassed така че и аз ще следя с интерес темата Wink

# 2
  • Мнения: 728
Ще следя темата,защото освен да претоплям друго не знам,дано се включат знаещи рецепти за микровълнова.

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
http://culinary.hit.bg/micro/micro.htm
лично аз , ползвам само за топлене... Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 14:56 от НеПоКоРнА

# 4
  • Мнения: 1 707
Гнезда от колбас

около 400 гр.телешки салам,нарязан на филии

2-3 кисели краставички

6-7 печурки

кашкавал

горчица

варена царевица


 
 
Приготвяне:
Наредете резените салам в подходящ съд.Печете ги около 1 минута и те ще се извият и ще станат като кошнички.Напълнете гнездата с краставичките,гъбите,царевицата и най-отгоре кашкавал.Печете 4 минути и сервирайте с кетчуп.горчица и магданоз




Ориз със пиле и зеленчуци

3-4 супени лъжици олио

1 глава лук

1 ч.чаша ориз

200-300 гр.пилешки бонфиленца(гърди)

20 гр.водка

1 пилешки булон

200 гр.замразени зеленчуци(грах,царевица и моркови)

черен пипер

 
Запържвате пилешкото филе и добавяте водката.Оставяте още 2-3 минути.

Изваждате месото и в същата мазнина запържвате лука и ориза.

Изсипвате месото,лука и ориза,както и останалите продукти в йенска тенджера.Добавяте 3 чаши вода и оставяте на максимална мощност около 25 минути!


Ориз със пиле и маслини
 
4 пилешки бутчета

1 голяма чаена чаша ориз

20 бр.обезкостени маслини

1кубче пилешки бульон

1 глава лук


Предварително се сваряват бутчетата.(Бульона използвам за супа)

Запържва се лука до златисто,добавя се изчистения и измит ориз и се запържва докато стане стъклен.Накрая се прибавят нарязаните маслини и една чаена чаша вода и къкри докато ориза попие всичката вода.

Прехвърля се в йена,нареждат се бутчетата,добавят се още 2 чаени чаши вода и кубчето пилешки бульон и се слага в микровълновата за 18-20 минути.

 



 

# 5
  • София
  • Мнения: 2 383
Мерси за линка НеПоКоРнА , харесах си картофена супа, еч ми се видя простичка.
sneji_ , гнездата от колбас ще станат супер бързо.   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 726
Аз вече не използвам нормалната фурна, "пека" всичко в микровълновата.Баница, кекс, крем карамел,пиле с картофи, гювечета и т.н., стават много бързо, само че номерът е да се използват съдове с капак, иначе изсъхват нещата. Струва ми се че супа ще стане по-бързо ако се прави на котлона, в микровълновата стават бързо само по-сухите неща  chef

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 22:34 от savina_h

# 7
  • Мнения: 2 082
в йенски съд нарязвам картофи.осолявам съвсем малко,слагам масло и чесън.пускам печката за около 5мин.след това отварям,разбърквам и ако им трябва още на картофките ги връщам за малко в печкта,ако не-добавям шунка/може и без/и стържа обилно кашкавал.пекат се още няколко минути и са готови.

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
в йенски съд нарязвам картофи.осолявам съвсем малко,слагам масло и чесън.пускам печката за около 5мин.след това отварям,разбърквам и ако им трябва още на картофките ги връщам за малко в печкта,ако не-добавям шунка/може и без/и стържа обилно кашкавал.пекат се още няколко минути и са готови.
а вода слагаш ли? и ако слагаш , колко? покрива ли картофите?

# 9
  • Мнения: 2 082
в йенски съд нарязвам картофи.осолявам съвсем малко,слагам масло и чесън.пускам печката за около 5мин.след това отварям,разбърквам и ако им трябва още на картофките ги връщам за малко в печкта,ако не-добавям шунка/може и без/и стържа обилно кашкавал.пекат се още няколко минути и са готови.
а вода слагаш ли? и ако слагаш , колко? покрива ли картофите?
не ,без вода-само масло

# 10
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз тези дни изхвърлих старата и си взех нова микровълнова печка. Та от сега реших да изпробвам готвене. Вчера само направих картофена супа, гювечета и омлет. Доста бързо стават.

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 14:02 от Фифундрела

# 11
# 12
  • Мнения: 802

Интересно - ще следя темата .

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз предимно ползвам за затопляне, понеже в печката всичко ми става по-бързо и по-вкусно. Освен ако не ползваш от старите обикновени печки. Преди като имахме от обикновените печки, правех предимно картофки, нарязани на тънки филийки с масло и малко вода и сол, най-горния ред да не са покрити, от време на време разбърквам, докато не започнат да се трошат при докосване. Стават супер. Времето е различно според печката колко вата е. Моите стават за 20мин., но микровълновата ми е от малките.

# 14
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Аз правя Пиле на "грил" в микровелето.
Намазвам пилето със смес от  червен пипер, олио, черен пипер и сол (може и други подраправки по желание) слагам го в йенска тенджера с много малко вода, да покрие дъното.
Микровелето на пълна мощност за 30 минути и после си облизвате пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт