Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте момичета,
имам домашна тиква и ябълки.
Искам да направя на малчо пюре,но да го замразя,как да стане това?
Мисля да процедирам така:да сваря тиквата,после ябълките и да ги пасирам и да ги сложа в бурканчета и във фризера.Ама дали е правилно?Добавя ли още нещо?
Или да сваря само тиквата и да я замразя,и после да слагам сурови настъргани ябълки?

Цитирай

Бургас

Както си го описала така правех.Нищо не добавям,те са си сладки.Може да си направиш и само с тиква,а когато ще я даваш след като се размрази си добавяш и ябълките.
Цитирай

Пловдив

Аз ги варя, пасирам ги да станат на пюре и ги наливам във формички за лед. След това си преценям колко кубчета да извадя, защото понякога тиквата можеш да добавиш към зеленчуковото пюре.
Цитирай

...

Както си го описала така правех.Нищо не добавям,те са си сладки.Може да си направиш и само с тиква,а когато ще я даваш след като се размрази си добавяш и ябълките.
      newsm10
Цитирай

замразявам само тиквата,ябълката е прибавям в прясно състояние(понякога слагам 1с.л извара )
забелязала съм че след 1мес. се променя вкуса и не го яде...
Цитирай

София

Моят опит със замръзването не сполучи. Не иска да яде нищо, което не е току що приготвено. Дано при вас не е така.
Цитирай

София

не замръзването, а замразяването
Цитирай

В Сънландия

Е защо да ги замразявате?
С топлинната обработка се губят доста витамини, а след това и замразяване...нищо няма да остане в това пюре освен вкуса....
Цитирай

BG

Е защо да ги замразявате?
С топлинната обработка се губят доста витамини, а след това и замразяване...нищо няма да остане в това пюре освен вкуса....

Аз също съм против замразяването. На детето - само прясно приготвено.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.