настинка при кърмаче-може ли да мине без лекарства?

  • 8 036
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 272
преди една седмица настинах и явно съм заразила и бебка.на мен вече почти започна да ми минава,само гърлото ме боли,но при бебка напротив сисмптомите се засилиха.онзи ден вечерта вдигна 38.5 температура.дадох й парацетамил и спадна.повече не е вдигала.растат ни и 4 преди зъба и не знам дали от настинката ,дали от зъбите може да се вдигне толкова висока Т.на следващия ден я водих при док. и тя каза,че ушите и белите дробове са о.к.и само гърлото е малко зачервено.каза да й слагам разтвор морска сол в нослето и друго не ми изписа.но малката продължава да кашля и киха.притеснявам се,че инфекцията може да слезе надолу към дихателните пътища.въпросът ми е мога ли да направя нещо ,за да го предотвратя?примерно някакви бабешки лекове?хубаво ли е да се слага купа с гореща отвара от лайка да овлажнява въздуха в стаята?дадох й ампула витамин С вчера.все още се кърмим.
благодаря ви за отговорите!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние досега настинките сме ги лекували само с вит.С по една ампула от 2 мг. на ден, но след като е позволила педиатърката. За зачервено гърло е пил чай от лайка. Ако е запушен носа пръскам няколко пъти на ден Стеримар.
Всеки случай е различен все пак, нашата педиатърка не бърза с изписването на никакви лекарства. При настинка дори съм го водила всеки ден при нея да му слуша гърдите.
Веднъж беше доста зле му мазахме гърдичките 3 вечери с домашна ракия, голям страх брахме с този бабешки лек, но детето се оправи.

# 2
  • Мнения: 1 317
И мен много ме вълнува тази тема, здрави сме но искам да съм подготвена.
Иначе от баба знам - да го натриеш след къпане с мас няколко вечери особено гърдичките.

# 3
  • Мнения: 4 343
Миличка аз мисля,че настинката не е заразна newsm78 това си е вирусче.
Смело досаждай на лекаря с повод и без повод се консултирай.За това ти си майката ,а той лекаря Peace

# 4
  • Мнения: 26
И ние бяхме настинали.оправих я с  espa-tuissin,но понеже съм в Германия не знам дали ги има и при вас,но  са страшно ефикасни.дано съм ти помогнала.иначе и аз  и слагам капчици с морска сол,но наи/важното е стаята да е овлаженена,сега заради парното въздуха е сух и изсушава лигавицата.купих машина ,която освежава   и овлажнява,но не знам дали ги има в БГ.тук са на нормални цени около 40 евро,но се ползва години наред.ако няма такива,то прането е хубаво да се суши  в стаята на бебто или мокри кърпи на парното.успех

# 5
  • Мнения: 865
В такава ситуация нашата педиатърка ни вика на преглед през ден ,за да следи състоянието на бебето.От бабешки рецепти не разбирам.Но един мн.добър педиатър ме беше посъветвал като са понастинали децата/но не и с  висока Т/вечер да се къпят с по-гореща вода.Да се натоплят особно крачетата.Обувам след това топли чорапки и в леглото.

# 6
  • Мнения: 19 272
И ние бяхме настинали.оправих я с  espa-tuissin,но понеже съм в Германия не знам дали ги има и при вас,но  са страшно ефикасни.дано съм ти помогнала.иначе и аз  и слагам капчици с морска сол,но наи/важното е стаята да е овлаженена,сега заради парното въздуха е сух и изсушава лигавицата.купих машина ,която освежава   и овлажнява,но не знам дали ги има в БГ.тук са на нормални цени около 40 евро,но се ползва години наред.ако няма такива,то прането е хубаво да се суши  в стаята на бебто или мокри кърпи на парното.успех
hopen, и аз съм в Германия.какво е това espa-tuissin?от аптеката ли се купува?не искам да я тъпча с лекарства така че приемам всякакви съвети.
тези машини за овлажняване не са ли нож с две остриета.четох някъде,че може да завъдят бактерии.и ние сме на парно и наистина въздухът е много сух.твоята каква марка е?

# 7
  • Мнения: 26
bubi,ще се радвам да си обменим повече мненийца.espa-tussin ми ги изписа лекарката,мисля,че не го дават без рецепта,но все пак опитай.ако имаш icq,skype il imsn ще се радвам да си пишем.
за машинката я купих  от баухаус,тяхната марка.досега не сам чувала отрицателни мнения.

# 8
  • Мнения: 195
Сина ми беше настинал преди около месец. Течеше му нослето, кашляше и кихаше. Реших да стисна зъби и да не давам лекарства. Капвах по капчица витамин С на ден, а в нослето физиологичен разтвор. Изкарвах го по-често да диша хладния въздух и за щастие нищо му няма вече.  Peace Не съм фен на лекарствата още повече за малко дете!!!

# 9
  • Мнения: 581
bubi- има машини , които не завыждат бактерии , но са доста по-скыпи. На мен никакви лекарства не са ми изписвали за бебето , дори при температура от 40 градуса - само парацетамол. Ако обаче поддыржа такава ремпература 3 дни пак ни викат за преглед. Ние ползваме капките с физиологичен разтвор и с моркса вода ежедневно. Има и едни капки за нос( ако е много запушен и не може да спи) които сыдыржат 0.025 ксилометазолин - за деца под една година - но затова е добре да се пита лекарят. Аз лично не бих го мазала с ракия или с мас. Ще се притеснявам че в единия случай ще поеме алкохола чрез кожата, а в другя, че кожата не може да диша свободно от маста, и ако има температура няма да може да се охлажда нормално. Не сым лекар, просто лично мнение.

# 10
  • Мнения: 19 272
много благодаря на всички ви за отговорите..купих физиологичен разтвор и започнах да й слагам.гледам да проветрявам постоянно и слагам купа с вода на парното.май започна да се подобрява,но още не бързам да се радвам.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Нашата педиатърка беше предписала синапено семе в една марля да се натопи в коритото за къпане - вади се, преди да сложиш бебето - действа загряващо. И аз избягвам лекарствата, нашата докторка - също. Тогава ни се размина с витамин с и хомеопатичен сироп за кашлица. Босът беше на 3 месеца. Оттогава не е боледувал, да чукна на дърво.

п.п. Няма такава болест като "настинка" - всички са вируси, просто човек като понастине и му спада имунитета, и лови вирусите по-лесно.

# 12
  • Мнения: 19 272
водих я на лекар и се оказа,че вече се  влошила.не било още бронхолит и според младия педи,който заместваше нашия,да сме пробвали със сироп Мукосолван и ако не мине ,тогава с инхалатор.ама моето дете да не е оптино зайче.вече не може да спи от кашляне.
педито каза,че инхалирането е по-ефикасно,но концентрацията на бета-блокери ,които влияели на сърцето,била по-голяма в инхалатора отколкото в сиропа.затова реши първо сироп да пробваме.
ох,много ме е страх да не се усложни.навремето аз съм правила години наред хронични пневмонии от неизлекувана кашлица.

# 13
  • Мнения: 581
Стискам плаци Мари бырзо да се оправи. Тя е още много мыничка и сигурно затова са много предпазливи с лекарствата. На една приятелка много помогна да се успкои кашлицата на детето с един чай от мащерка без рецепта - но не знам дали в Германия го има. Детенцето имаше кашлица 5 месеца и лекаря все казваше че всичко е наред, най-накрая наистина се оказа, че е така и този чай на учудващо много и помогна. Но, при вас може да са другояче нещата. Мукославана май повече разкашляше , за да се изчистят бронхите, нали? охх супех с лечението и пиши как се справяте.

# 14
  • Мнения: 6 438
Записвам се да следя,че Алекс нещо кашля тези дни...

Общи условия

Активация на акаунт