Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

От понеделник вечер усетих болка в дясната гърда и през нощта започнах да вдигам температура. Вчера по обяд бях с 38 градуса и прегледах темите какво се прави при запушени канали. Започнах веднага да налагам зелеви листа и да давам на малката да суче винаги от болната гърда като гледам брадичката и да сочи към болното масто. Преди кърмене обливам с гореща вода, след кърмене цедя и слагам лед и пак налагам зеле. То днес вече няма и какво да изцедя от болната гърда след като бебка яде, че даже я дохранвам от другата. Днес през повечето време нямам температура, но гърдата все още ме боли като я натисна и наместа е позачервена. Не знам дали така прилаганата терапия ще отпуши каналите и дали да продължа така до утре. Страх ме е, че налагането на зеле 2 денонощия подред може да намали драстично кърмата в болната гърда. Ако има и други методи за лечение, мола споделете ги.  Praynig
Цитирай

....

ако Т продалжава се консултирай с лекар!!!!
Цитирай

Миличка, наскоро четох, че зелевите листа намаляват кърмата.Не знам дали е вярно.
При мен темепратурата беше 40 градуса-една седмица.Чак на 5тия ден се появи зачервяване, до тогаваха ме лекуваха уж  от грип!!! #Cussing out
Отидох в болницата , в която раждах и една много готина лекарка ме посрещна (в 10 вечерта) и ме успокои (защото преди това ме бяха наплашили , че може да се наложи да ме цепят), каза да се прибера и да цедя до последна капка.На ръка. Иначе аз се цедях с помпата след всяко кърмене, но явно не е особено ефикасно.Показа ми как, прибрах се и от 10.30 вечерта до 6 сутринта се цедих без спиране. Бях много изплашена и само това ми даде воля.Но на мен ми бяха запушени и двете гърди.
Това , което искам да кжа е , че цедене му е майката.Ама до капка буквално.В един момент като изцедиш млякото и стигнеш до запушения канал , може да ти се стори че си изцедила всичко, продължи и ще видиш като се отпуши канала ще разбереш и ще изчезне твърдото. Иначе аз налагах и с топла тиква-помага, ама пак казвам-спаси ме цеденето.
Другия начин, ако сте по-свободомислещи, или пък , ако си много на зор е да помолиш таткото да те изсуче-ще ти спести много усилия.
Успех:))
Цитирай

София

И аз бях така този уикенд  Sad . Слагах си компрес от извара - облекчава определено, давах и да суче и нощем на всеки два часа и като тръгнеше млякото, се доицеждах. И при мен намаля кърмата, определено, не знам дали е от зелето, защото и такова слагах. Започнах да се наливам с много течности - над 3 л. дневно, включително  и чай за лактация. Пробвай след изцеждане/сукане да обтриваш зачервеното място с лед - също облекчава. Аз бях две вечери с Т - над 38, но ми спадаше след парацетамол. Пробвах и компрес с ленено семе - стрито на брашно и забъркано с водичка, но го слагай през марля, защото много трудно се мие. Другото, което съм пробвала при запушени слюнчени жлези е компрес от счукани маслини, ако искаш и това пробвай. Аз правих каквото се сетя, мъжа ми се закачаше, че вече с всякакви ястия се мажа  Smile .
Определено ми помогна изцеждане на ръка, но ходих една позната акушерка да ми го направи, защото аз хич не се справям.
И докато бебе суче пробвай лекичко  Exclamation да поглаждаш мястото на запушването в посока към зърното. Аз кърмих надвесена над нея - може това също да е оказало значение.
Сега ходя на лазертерапия, за да се неутрализира удебелението от възпалението и още от първия сеанс е по-добре.
Успех в борбата !!! Дано бързо се оправиш!!!
Цитирай

София

И аз бях със запушени канали преди седмица. Много ми помогнаха компреси с кърпа натопена в топла вода и цедене. Затопляш хубаво гърдата и цедиш. И след 3 дни цедене през час нещата се оправиха. Не съм слагала зеле и след непрекъснатото цедене дори имам повече кърма от преди. Но трябва много инат, че в един момент съвсем се бях отчаяла. Дано всичко се оправи бързо thumbsup
Цитирай

Sofia

Благодаря ви много за отговорите. Надявам се, че положението със запушването е овладяно, но ще видим. Температурата е нормална, престанах и с налагането на зелето, но продължавам с цеденето на ръка, след като бебка е изсукала гърдата. Давам и я на всяко хранене, а после си дояжда от другата. Почти няма какво да се изцеди после, та сега ще трябва да възстановя лактацията.
Цитирай
На мен доктора ми ми каза да си купя три ампули окситоцин от аптеката, биха ми и три дни по една. Много ми помогна.
Цитирай

Варна

Цитат на: РалиЛД
Много ми помогнаха компреси с кърпа натопена в топла вода и цедене. Затопляш хубаво гърдата и цедиш. И след 3 дни цедене през час нещата се оправиха. Не съм слагала зеле и след непрекъснатото цедене дори имам повече кърма от преди.

И аз бях така в началото и дори съм кърмила с Т 38.6,педито разреши.Помогна ми това,че при всяко кърмене и цедене си слагах топли кърпи-таткото ги мокри с гореща вода,изцежда ги хубаво и ги слагам на гърдата докато бебка суче.Но и при мен се получи порочен кръг-колкото повече цедих,толкова повече се увеличаваше кърмата.Но след това всичко се отрегулира. Така,че успех и на теб!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.