Невъобразим рев при допир с водата

  • 499
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте! От три дена синът ми почти не е къпан, защото само като му потопим крачетата и започва да врещи като попарен. Единственото нещо, на което истински се радваше до сега беше къпането вечер - риткаше, смееше се и т.н. Предполагам, че има някакво обяснение и се надявам на вашата помощ, обяснение и съвети Simple Smile

# 1
  • Мнения: 941
Може да ти се стори смешно,ама да не би водата наистина да е много гореща Laughing Или нещо се е уплашил от предишни къпания.Причина има със сигурност,опитай се да я откриеш Peace

# 2
  • Мнения: 554
Със сигурност се е стреснал от нещо докато сте го къпели и още помни, направете го като игра, мокри крачетата преди да види коритото, приказвай много, смей се, бъзикай се и се приближавай към коритото, сложи играчки вътре и все един път ще се излъже. Нашата така не даваше да и мия главата след като веднъж смрънка малко вода докато я плакнех, но и мина, сега пък ние ревем като вас, но като излизаме от коритото, абе бебешка му работа, така ще е Simple Smile Успех Peace

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Като новороден и моето дете плачеше по време на баня, но щом казваш че досега се е радвал, значи има причина сега да реве- може да е била много гореща водата последният път или да си го изпалкнала с гореща или да сте го изпуснали за секунда и да се е уплашил!
Пробвай преди да го потопиш в коритото да му намокриш крачетата и да свикне с водичката, а може и да я направиш по-хладка от преди, а тази за обливане нормална! Peace

# 4
Ами ще пробвам - благодаря, но наистина не мога да си обясня такава рязка промяна в поведението. Всъщност, ако има значение, забелязах, че му расте първото зъбче и може би е станал по -  чувствителен.

# 5
От 1 седмица и в поведението на синът ми забелязвам същото. Водата която слагаме е със същата температура както и преди. Синът ми сега е на 10 месеца. До сега винаги се е радвал на къпането вечер. Просто и аз не мога да си го обясня. Мисля,че вече са по-големи и разбират повече неща.

# 6
  • Мнения: 676
Синът ми е на 1г.1м. и от около месец реве като само влезе в банята да не говорим за потапянето във водата - аз също нямам обяснение защо е така може би е някакъв период.Преди и той си играеше във водата - не мисля, че се е стреснал от нещо или че водата му е топла или студена.

# 7
  • Мнения: 5 026
Моят син обожаваше къпането. От около месец се дере кански,като му мием главата. Снощи му хванах цаката-с него под душа, къпемсе заедно,пеем-така се кикотеше,превърнахме го в игра  Grinning

# 8
  • Мнения: 4 343
къпането,за нас си е цял ритуал към който се подхожда с всичките му табиети
1.добре затоплена стая
2.разсъбличам я бавно и я целувам по крачетата и коремчето
3.оставяме я малко голичка ,говорим, пеем ,галим я....
4.потапяме първо само ходилата,после я поливаме и чак тогава я поставяме да седне/вече седим/ във водата.рязкото потапяне ноже да предизвика паника
5.докато единия я къпе другия я занимава и внимава да не влезе сапун или вода в очите носа или устата.нищо че шампоана е от ''без сълзи''
6.задължително след баня я поставяме седне  за малко в леген с чиста топла вода за да я пипа и да се пошляпа
7.после идва ред на подсушаването много нежно без триене само увиване
8.мазане с мляко и задължителен масаж на крачета и ръчички/на тялото не ...има гъдел и и е неприятно аз не настоявам/
9 обличаме я и цицата на десетата минута е заспала....
дано съм ти била полезна!

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 13:33 от mamamari

# 9
  • Мнения: 438
Слагате ли нещо във водата? Бях взимала на малкия шампоан на джонсънс и пищеше като го миех с него. Другия вариант е да е заради зъбките.  newsm78 Подходете по-внимателно при следващото къпане,м оже наистина да му е по-топла/студена водата. Не вярвам да пищи ако го е старах като го занимавате с играчки за баня например.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт