Обърнат режим при бебе

  • 9 067
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте!
Имам следния проблем. От известно време насам малкия си обърна режима-денем спи, нощем не ще. И освен това си обърка нощната пауза-ту я прави, ту не, защото е буден  ooooh! Пробвах да не му давам да спи по няколко часа денем, но той като рече, че ще спи и никой не може да го събуди. Игри, разхождане из нас, пеещи играчки, щипкане и каквото се сетите, но не става. Спи си блажено и това е. По принцип няма нищо лошо в това, но стане ли вечер, примерно към 23ч се ококорва и откарва до 6:00-6:30. Не е заради коликите! Играе му се точно тогава. Иска на ръце да го вземаме и започва да се оглежда...човека се е наспал и света е негов  Laughing Но тук идва проблема...той спи в една стая с мен и мъжа ми. Апартамента, в който живеем е гарсониера и няма друга опция, а не мога посред зима да ходя с малкия да си играем в кухнята, защото все пак е студено. сигурна съм, че се е случвало на някой от вас. Моля ви дайте ми съвет как да обърна режима на детето си.  Hug

# 1
  • Мнения: 9 973
само ще отмине,често се случва.Спокойствие и силна храна!!! Wink

# 2
  • Мнения: 2 100
само ще отмине,често се случва.Спокойствие и силна храна!!! Wink

При вас този период за колко време отмина?

# 3
  • Мнения: 1 367
Ужас...Не мога да ти дам съвет как да обърнеш режима на мъничето,защото за огромно мое щастие не съм имала такъв проблем.Но искрено ти съчувствам и стискам палци скоро да отмине...  bouquet

# 4
  • Мнения: 81
Ние сме нямали такъв проблем, но според мен  продължавай да го мъчиш да стои буден през деня... Успех!

# 5
  • Мнения: 2 677
Същият проблем имахме и със сина ми. Опитвай се да го задържиш буден през деня. Или поне три-четири часа преди нощното спане.

# 6
  • Мнения: 2 100
Пуполино, как успявахте да го задържите буден? Още докато го храня заспива на гърда и после не успявам да го събудя.  Rolling Eyes

# 7
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
При малките бебета няма "твърд график". Всичко е на периоди, както и този ще отмине. Имай сили, търпение и много любов към бебенцето, защото за него е абсолютно непонятно какво е ден и нощ  Heart Eyes.
alex4o ти е дала идеален съвет.
Успех   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
 Джиджа измии му лицето и му товори на мъника и дано остане буден. А за през нощта се опитай да му дадеш повече да папа, при мен така става номера - просто като свърши с едната цица не преключвам храненето, а давам и другата цица и тя лакомията като се набумти и заспива за дълго.
Много е кофти това обръщане на режима, стискам палци бързо да премине.  Peace

# 9
Аз също кърмех, но през 3 часа и никога на поискване и последно в 12 вечертя. Такъв хубав режим си изгради бебето,че си спеше кротко цяла нощ,до 7.00. Според мен при кърменето на поискване детето си мени навиците непрекъснато и  това е много трудно за самата майка. Аз гледах бебето си сама,така че трудно щях да издържа на това темпо. Предпочитам режима да го създавам аз, отколкото то!!

# 10
  • Мнения: 434
Ние имахме същия проблем.. какво ли не опитвах.. това да я държа будна през деня не действаше.. щом реши че ще спи спи си и това е.. дойдоха ни и гости 5 човека.. нито един не успя да я събуди.. опитах да я къпя сутрин пак не стана.. след две седмици като спрях всякакви опити и си играех с нея когато тя искаше всичко само се нареди.. сега дори и да се ококори през нощта и пускам пеещата играчка над леглото и лягам и заспивам.. тя си кротува и сама заспива  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 606
И ние сме така. Ей сега е 3.30 и ние си играем. И аз се опитвам да му обърна режима, но не мога. Ще следя темата с интерес.

# 12
  • Мнения: 434
Е аз от една седмица и обърнах режима на бебка, ама моя още не съм  Joy

# 13
  • Мнения: 2 131
Може би, трябва да мине малко време докато започне повече да будува през деня. Все пак знаем, че когато са много малки бебетата повече спят. В един момент - пожелавам ти да е скоро, той ще се заглежда и заиграва с играчките, вероятно тогава ще будува и ще се поизморява.   bouquet

# 14
  • Мнения: 220
И ние сме така, само че и ревем по цяла нощ, ако не сме на ръце. Но аз и през деня не мога да мигна, защото тогава се гледаме с "каката", която иска доста грижи и внимание. Не знам докога ще издържа така. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт