Първата разходка

  • 1 436
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Много тъпо, но не мога да не споделя. #Silly
Днес направихме "първата разходка"-ходихме до нашата лекарка. Да се запознае с бебето и да каже какво да правим с някои "проблемчета"(пъпки, колики и прочие).
Подразни ме забележката на майка ми: хич не било хубаво на бебето ТОВА да му е първото излизане извън къщи-да ходи на лекар. ами какво да направя, като аз не го приемам толкова като разходка, а сега ми се насажда едва ли не  прокоба?
Ще лудна направо от подобни умозаключения. Crazy
Имаше няколко теми за бабините деветини, ама изцепка като тази съвсем не бях чувала. Знам,че майка ми и други проблеми има жената, ама защо трябва сега такива негативизми да има? А лекарката си е много слънчев и приятен човек...пфу, аман значи...
Кажете две-три ободряващи слова, та да ми олекне на душата....че много ми се насъбра тия дни... Crazy  Crazy  Crazy
П.С. А в същност, първата истинска разходка не бебо планираме за тази събота-цялото семейство накуп! family

# 1
  • Мнения: 772
кажи на майка си, че сте ходили по-скоро на гости, а не на преглед за проблеми и че пътьом сте се така или иначе и поразходили - тези дни сигурно и във Варна е много приятно - хем море, хем пролетни дръвчета и сигурно Филип е бил доволен! Не се вкисвай, макар че то е така - хем не се връзваш на такива неща, хем като ти ги кажат, ти влизат в главата

# 2
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Majmunka
Не се вкисвай, макар че то е така - хем не се връзваш на такива неща, хем като ти ги кажат, ти влизат в главата

Именно, сега ми стана чоглаво....иначе съм човек, който въобще не си помисля първо за лошата страна на нещата... Rolling Eyes
И че е приятно временцето-приятно е,спор няма, само дето Филип рева почти през цялото време-коликите точно тогава го накъсаха Sick

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Я, горе главата това за пръв път го 4увам. Съ4етала си полезното с приятното на много бебета сигурно първите разходки са им били по този повод. Нали и лекарката е 4овек трябеа да се запознае с беб4о. Не мисли глупости и се радвай на бебо!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мила Туфи, изобщо не се връзвай на такива приказки! Имам чувството, че като станат баби, майките ни нещо ги прихваща! Моята две седмици ходи из къщи намусена, че "не могла да се възползва от правото си на баба да изкъпе първа тя бебето!". Това ми го каза на 10-ия ден, а не в момента на първото къпане! Де да знам аз, че имало такова "право"!!! Къде им хрумват на уж здравомислещите ни майки подобни бабини деветини, не знам!

# 5
  • Мнения: 5 228
Изобщо не го мисли - по тази логика на всички бебета не трябва да им върви, защото първия човек, който ги посещава след изписването, е лекарят. Бабите имат склонност от време на време да измислят глупости, а нашата работа е да подминаваме тези глупости с усмивка  Wink .

# 6
  • София
  • Мнения: 3 043
Цитат на: Sim
Изобщо не го мисли - по тази логика на всички бебета не трябва да им върви, защото първия човек, който ги посещава след изписването, е лекарят. Бабите имат склонност от време на време да измислят глупости, а нашата работа е да подминаваме тези глупости с усмивка  Wink .

'newsm10'  ние като върнахме от родилния дом ни доведоха нашата педиатърка веднага - това беше първия човек, който ни стъпи в къщи, който видя бебо...Ами те са много приятни жени, дават ценни съвети - да не сте били болни, случайно!
Просто сте се разходили и сте наминали да видите какво прави онази симпатична леличка - какво толкова...

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Я по-добре кажи как наддава чавето, остави я майка ти! Grinning

# 8
  • Мнения: 3 550
И мен ме засипват с какви ли не суеверия. За посещението при педиатърката планирахме да го откараме с количката. Свекървата каза, че не можело така, това било първо излизане на количката #Shocked и следователно все по болници после щяло да ходи детето. Майка ми `и се върза на акъла и питаш ли ме как съм влачила порт-бебе дотам и обратно.
Трай си пред нея, пък си върши твоето, мир да е!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 728
Цитат на: Steisi
И мен ме засипват с какви ли не суеверия. За посещението при педиатърката планирахме да го откараме с количката. Свекървата каза, че не можело така, това било първо излизане на количката #Shocked и следователно все по болници после щяло да ходи детето. Майка ми `и се върза на акъла и питаш ли ме как съм влачила порт-бебе дотам и обратно.
Трай си пред нея, пък си върши твоето, мир да е!

Стейси,оттогава не сте ли ползвали порт-бебето, щото по тоя ред на мисли детето и с неговсе по болници ще ходи.
Аз предлагам всички да си раждаме в къщи, щото децата като ги родим в болница, все там ще ходят.
Па как само ги измислят!!! Бре!!!

# 10
  • Мнения: 2 006
Ех,ти пък-не се връзвай #Silly
Аз какви ги наслушах от свекито ooooh!
Гледай си малкия сладур и мисли позитивно Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Свиркай си и игнорирай, доколкото успееш  Grinning

На мен майка ми ми каза, че до 40-тия ден детето не трябвало да се вижда в огледало. Аз хлъцнах, защото ме свари неподготвена, обикновено няма такива залитания. Но мъжа ми се включи на място и каза, че няма страшно, защото детето на две седмици и да иска не може да се огледа  Grinning

# 12
  • Мнения: 46 403
Пожелавам ти слънчево време и хубави разходки  Grinning
На приказките не обръщай внимание  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 161
Приеми нещата така, бебчо може да стане лекар, толкова хуманна и престижна професия Wink

# 14
  • Мнения: 3 926
Цитат на: bib.bib
Свиркай си и игнорирай, доколкото успееш  Grinning

На мен майка ми ми каза, че до 40-тия ден детето не трябвало да се вижда в огледало. Аз хлъцнах, защото ме свари неподготвена, обикновено няма такива залитания. Но мъжа ми се включи на място и каза, че няма страшно, защото детето на две седмици и да иска не може да се огледа  Grinning

 Laughing  rotfImbo Браво на мъжа ти Grinning
А да са ви казвали, че не трябва да излизате до 40-тия ден, защото до тогава сте "лехуса", а където стъпи лехуса трева не некне? Поне в това отношение с майка ми няма да имаме проблем, защото тя ме е извела на 20-тия ден - веднага след като се е почувствала оптимално добре след секциото Simple Smile Ама като ви слушам ще взема да се подготвя психически за разни изцепки, че то знае ли човек Wink

Общи условия

Активация на акаунт