Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

с/у ОколоМръсТното

Понеже не ме бива много в сладкарството  Embarassed - да ви кажа как правя нещо, което наподобява чиизкейка(но не съвсем)!

Значи в тавичка(по ваше желание) се нарежда:

-пласт от бисквити (обикновени или други);аз предпочитам от другите.

-пласт гъсто кисело мляко или направо цедено мляко(със няколко лъжици захар-пак според вашите предпочитания);

-пласт сладко от боровинки(да не е мус-най-добре е гъсто сладко по ваше желание).

Ако тавата е по-малка--повторете пластовете.
Оставете да престои в хладилник поне за 2 часа.

П.П:можете да сложите в киселото мляко и един пакет "Крема" сирене. Аз лично не съм го правила, но мисля че така се получава един 'истински' чийзкейк!
Бон апети!!!  Cool
Цитирай
Много ти благодаря за тази рецепта. Преди няколко дни мислех да питам за нея. Когато имам време да я изпробвам пак ще пиша.
Цитирай
Шани извинявай ама не се ли пише печели и не печели,не пичели и ни пичели?Моля те оправи го,ако наистина не си имала нещо друго предвид. Smile
Цитирай

сред цветята

Момичета, какво беше сирене "Крема", нещо като Philadelphia??? Нещо ме е ударила склероЗата.... Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Цитат на: rosa
Момичета, какво беше сирене "Крема", нещо като Philadelphia??? Нещо ме е ударила склероЗата.... Rolling Eyes

Da Rosa kato Philadelphia s malkata razlika che kremata sirene za sega e bez nikakvi podpravki  Wink To i Philadelphia ima bez podpravki de Wink
Цитирай

сред цветята

Цитат на: Radina

Da Rosa kato Philadelphia s malkata razlika che kremata sirene e bez nikakvi podpravki  Wink

Super, благодаря ти Exclamation  Smile  (Philadelphia също има беЗ подправки.)
Цитирай

София

Цитат на: гост
Шани извинявай ама не се ли пише печели и не печели,не пичели и ни пичели?Моля те оправи го,ако наистина не си имала нещо друго предвид. Smile

Не си ли спомняш един лаф на Христо Стоичков за "пичели"-нето и "не пичели"-нето? Wink
От там идва цялата работа....
Цитирай

usa

Ima ne samo Philadelfia, kazva se cream cheese.
Цитирай

сред цветята

Ясно, ясно, мерси За отговорите. Laughing
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Мили майки!  Very Happy
Преди 2 дни я правих таз рецепта и сложих и "крема" сирене!  Confused
Да ви кажа,че май без него е по-добре!   Smile
Най-добре е кофичка сметана(голяма) и гъсто кисело мляко и захар(ако обичате да ви е много сладко)!

Виви--много верно си обяснила "подписа ми'--мерси(не,че съм голям фен на 'модерния ляв', но така ми хрумна)!Ще те почерпя!   party016
Колкото до "крема" сиренето--отдавна не бях купувала такова  Shocked и вервайте ми, не е едновремешното!То кое ли в БГ е като едновреме..  Rolling Eyes .
И може би и затова се "разочаровах" от крайния резултат  Exclamation
Но все пак пробвайте и двата варианта--сладкиша е супер!!!
Цитирай

София

Здравейте,
аз преди година-две правих един подобен сладкиш с ягоди, но слагах извара и ставаше супер. Ще се поразровя за рецептата и ще я напиша  Smile
Цитирай

София

Moje bi ako se sloji Danon vmesto kiselo mlqko (zashtoto se seshtate che danon i kiselo mlqko sa 2 razlichni neshta:) ) ili izvara ili smeseni i dvete moje da se poluchi neshto interesno...
Ideq...   bg
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.