Картофени ролца - лесни за приготвяне и много вкусни

  • 6 430
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте, днес правих тези ролца и реших да споделя рецептата с вас. Приготвям ги редовно от няколко години насам, вкъщи много ги обичаме.
Няма точни пропорции на продуктите, зависи колко ролца искам да приготвя.

Обелени картофи се сваряват много добре в леко подсолена вода. Изцеждат се и се пасират - аз използвам миксера с приставките за кекс. Подправят се по желание, аз слагам сол, пипер, чубрица и малко риган.
Нарязват се на ивици шунка, кашкавал и кисели краставички. Взема се от картофената смес и се сплесква върху дланта, слага се по ивица шунка, кашкавал и краставичка и се затваря, като с ръце се оформят ролца. Важно е да се правят докато картофената смес е още много топла иначе започва да се троши и трудно се оформя. След като се оформят всички ролца се панират в брашно, чйца и галета и се пържат от всички страни. Приятен апетит!

Ето снимки:

http://images20.snimka.bg/004526607.jpg
http://images20.snimka.bg/004526608.jpg



# 1
  • Мнения: 3 036
Много хубава идея   bouquet.Става страхотно за предястие.
Само имам един въпрос сместа като за кюфтета ли е и дали е нужно тогава яйце?

# 2
  • Мнения: 121
В картофената смес не се слага чйце, само подправки.

# 3
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Правила съм нещо подобно, вкусно е.
Към тези ролца подхожда също и млечно - чесново сосче  chef

# 4
  • Мнения: 7 474
Много добре изглеждат, ще се пробва   bouquet

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много апетитно изглеждат,ще ги пробвам.  bouquet

# 6
  • Мнения: 674
 И на мен ми хареса рецептата! Ще направя ролцата в най-скоро време!  bouquet

# 7
  • Мнения: 121
Който пробва няма да сбърка  Simple Smile И да кажете после дали са ви харесали.

# 8
  • Мнения: 6 015
Изглеждат фантастични, непременно ще се пробват.

# 9
  • Мнения: 1 731
Разкошни са ама като гледам тя ,плънката може и само от сирене да е примерно.Пак ще е вкусно.  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • софия
  • Мнения: 376
много добре изглеждат,задължително ще се пробват

# 11
  • Мнения: 121
С плънката може да се импровизира  Simple Smile слагала съм и пушено сирене и колбас...каквото се намира в хладилника.

# 12
  • Мнения: 5 001
Разкошни са ама като гледам тя ,плънката може и само от сирене да е примерно.Пак ще е вкусно.  bouquet  bouquet  bouquet
Да,аз така ще пробвам...със сирене и шунка......Благодаря за рецептата

# 13
  • Мнения: 144
Изглеждат много апетитно, записах рецептата, и непременно ще ги пробвам, благодаря ти, че сподели с нас bouquet

# 14
  • Мнения: 174
Страхотна идея още сега ще ги направя и после ще покажа

# 15
  • Мнения: 2 199
Ех, супер идейка  Grinning
Едно време ги правих, по описания от теб метод
правех и допълнително топче прикрепях към ролцата и ставаха "патенца" Wink  Flutter
Не съм пържила, а ги пекох във фурна. Вкусни са и ефектни

  chef

# 16
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
  bouquet за авторката на темата.
Страхотни са .Преди малко ги направих и почти свършват Crazy
Пробвайте ,момичета,няма да съжалявате. Hug

# 17
  • Мнения: 121
Krasssona, благодаря  Simple Smile  радвам се че са ви харесали  Hug

# 18
  • Мнения: 8 242
Еха, че готина идейка! Само да видим как ще я приложа на практика с бясче помощник  Crazy Или и той ще стане едно голямо катрофено кюфтенце  Mr. Green
Много благодаря за рецептата   bouquet

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 298
Изглеждат страхотно Peace. Ще ги направя Peace. Приличат ми на картофените крокети  bouquet

# 20
  • Мнения: 35
Много апетитно изглеждат,ще ги пробвам.  bouquet

# 21
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ауу,ще пробвам задължително...

# 22
  • Мнения: 832
Снощи направих от тези картофени рулца за мъжа ми за обед днес.Но вместо шунка,сложих сирене.Сега ще чакам отзиви.Станаха много апетитни на външен вид.Останаха и за довечера за вечеря.Нямам търпение да ги опитам.Отдавна се канех да направя такова нещо.

# 23
  • Мнения: 5 001
Едно въпросче.....С какво се завършва панировката с яйце или с галета? Знам,че ако се завърши с галета поема повече мазнина.Мазни ли стават?

# 24
  • Мнения: 832
Аз ги направих с яйце и после брашно.После ги извадих да се отцедят върху салфетка.Не пуснаха много мазнина.Не съм ги опитвала, но не изглеждаха да са мазни.Довечера ще правя още и ще опитам по двата начина,да направя сравнение.

# 25
  • Мнения: 121
Едно въпросче.....С какво се завършва панировката с яйце или с галета? Знам,че ако се завърши с галета поема повече мазнина.Мазни ли стават?

Здравей, аз първо ги овалвам в брашно, след това в разбити яйца и накрая в галета. Мога да те уверя, че изобщо не стават мазни, дори не е необходимо да се отцеждат. Стават много хрупкави и вкусни.

# 26
  • Мнения: 5 001
Jenny_71    bouquet   bouquet   bouquet  за рецептата  Heart Eyes Никой не ми отговори навреме и реших да ги направя така брашно,яйце,галета.....и си облизахме пръстите после  Joy  Много,много благодаря още веднъж newsm51

# 27
  • Мнения: 121
TheNMaster  Simple Smile много се радвам, че са ви харесали  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 063
...ще взема и аз да пробвам, но след постите,за да не остана на сухо Mr. Green

# 29
Направих ги! Станаха супер Peace

# 30
  • Мнения: 674
 Ето ги и моите!
 Тук са с оригиналната плънка и сирене:

 А тук импровизирах с рибка (но не ми хареса Mr. Green):

 Пак благодаря за рецептата!  bouquet

# 31
  • Мнения: 4 380
И аз ги правих- ох...голяма играчка със съмнителен резултат.  Sick Едва ли ще повторя.

Искам да предупредя да не пренебрегвате описания от авторката ред на панировка. Реших да ги пържа само оваляни в галета, но ми се разпаднаха абсолютно първите. Изхвърлих сума ти олио.
Следващите ги направих в описания ред и станаха.

Джени, много равномерно са ти опържени твоите. Във фритюрник ли ги пържи?

# 32
  • Мнения: 121
И аз ги правих- ох...голяма играчка със съмнителен резултат.  Sick Едва ли ще повторя.

Искам да предупредя да не пренебрегвате описания от авторката ред на панировка. Реших да ги пържа само оваляни в галета, но ми се разпаднаха абсолютно първите. Изхвърлих сума ти олио.
Следващите ги направих в описания ред и станаха.

Джени, много равномерно са ти опържени твоите. Във фритюрник ли ги пържи?

Аз винаги ги пържа в тефлонов тиган, не слагам много олио, обръщам ги да се изпържат от всички страни, става много бързо. Всъщност аз не съм привърженичка на фритюрника, ползвам го само за бланширани картофи и то когато имаме гости и ми трябва по-голямо количество.

# 33
  • Мнения: 5 001
Аз вчера пак правих... smile3533  и беше като гарнитура тая път към пържолки...Нправих ги доста мънички като размер и заприличаха на крокети..ммммм обрах овациите...
 Jenny_71 ....... smile3501  newsm51

# 34
  • Мнения: 2 957
Много благодаря за рецептата:) Утре ще ги приготвя Simple Smile

# 35
  • Мнения: 121
TheNMaster  smile3501

amber  Simple Smile сподели как са станали..

# 36
  • Мнения: X
Поздравления на авторката на рецептата.
Днес ги спретнах за вечеря. Наистина много вкусни станаха.
В началото наистина е трудно, докато му хванеш цаката на правенето на рулцата, после вече се работи по-добре.
Като се направят рулцата и се оставят да изстинат (докато си приготвя галетата, яйцата и брашното), самите рулца се стягат и докато се панират не се разпадат.
Дано и домашните ги харесат, на мен са ми страшно вкусни.

# 37
  • Мнения: 2 957
Ето ги и моите крокети:



Нямат много апетитен вид,но пък станаха много вкусни:) В картофената смес добавих и яйце,а вътре в ролцата вместо кашкавал сложих топено сирене.Всъщност...на вкус станаха като картофени кюфтета,само че с шунка,краставички и топено сирене:)

# 38
  • Мнения: 121
Радвам се че са ти харесали на вкус  Simple Smile
Аз обаче не виждам снимката Sad

# 39
  • Мнения: 2 957
Аз обаче не виждам снимката Sad

Странно...при мен се вижда  newsm78
Ето линк:
http://picasaweb.google.com/ambpic/AkibcG/photo#5137116095194488098

# 40
  • Мнения: 121
Видях ги  Simple Smile нищо им няма на вида   bouquet

# 41
  • Мнения: 700
 Приготвих снощи тази рецепта.Много ни хареса.Станаха чудни,и на вид,и на вкус.Позволих си да променя подправките.Вместо пипер и риган сложих самардала.Много я обичам на картофи.Половината ги направих само с кашкавал и краставички,защото не ям месо и много ми харесаха.

# 42
  • Мнения: 3 641
Тази вечер ще ги пробвам, но не съм сигурна дали ще се справя Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 5 001
Тази вечер ще ги пробвам, но не съм сигурна дали ще се справя Rolling Eyes
Ще се справиш...Тя  Jenny_71 е обяснила много добре....Важното е да ги оформиш докато е топло и си ги слагай в набрашнена тава.После с едно завъртане на тавата всичките са се набрашнили и  понеже вече са леко поизстинали се стягат и не се разпадат после....Успех и утре да се похвалиш...  bouquet

# 44
  • Мнения: 3 641
Тази вечер ще ги пробвам, но не съм сигурна дали ще се справя Rolling Eyes
Ще се справиш...Тя  Jenny_71 е обяснила много добре....Важното е да ги оформиш докато е топло и си ги слагай в набрашнена тава.После с едно завъртане на тавата всичките са се набрашнили и  понеже вече са леко поизстинали се стягат и не се разпадат после....Успех и утре да се похвалиш...  bouquet
Благодаря за куража  bouquetТолкова ви се възхищавам на всички, колко прекрасни неща приготвяте. Hug Аз все нямам време, пък и желанието ми не  е на ниво.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 787
И аз ги правих.Плънката беше от кисели краставички,сварени моркови,задушени гъби и маслини.Не ги пържих,а ги пекох във фурната.Станаха много вкусни.
Джени,благодаря ти за страхотната рецепта Hug

# 46
  • Мнения: 5 001
Тази вечер ще ги пробвам, но не съм сигурна дали ще се справя Rolling Eyes
Ще се справиш...Тя  Jenny_71 е обяснила много добре....Важното е да ги оформиш докато е топло и си ги слагай в набрашнена тава.После с едно завъртане на тавата всичките са се набрашнили и  понеже вече са леко поизстинали се стягат и не се разпадат после....Успех и утре да се похвалиш...  bouquet
Благодаря за куража  bouquetТолкова ви се възхищавам на всички, колко прекрасни неща приготвяте. Hug Аз все нямам време, пък и желанието ми не  е на ниво.
Хайде,хаиде ние с дружни усилия ще те побутваме.... Joy и току-виж желанието се появило.....  bouquet

# 47
  • Мнения: 809
Много лесни изглеждат. Супер.

# 48
  • Мнения: 121
Jeny_J ще се справиш  Simple Smile ако нещо те затруднява пиши и ние ще помагаме  Hug
TheNMaster хубаво ме е допълнила за тавата поръсена с брашно, те стягат и няма опасност от разпадане. TheNMaster    bouquet  bouquet

Успех и да кажеш как са станали!!!  chef 

# 49
  • Мнения: 121
Бунгичка, Ками Радвам се че ви е допаднала рецептата  Simple Smile Както съм писала и аз с плънката може да се импровизира, а подправките всеки сам да избере какви да сложи, в зависимост от това какви харесва.

# 50
  • Мнения: 8
е тъкмо се чудех какво да прИготвя  супер Изглеждат а И отзИвИте са добрИ, аз както обИчам картофкИ мммммммм мерсИ много за прекрасната рецепта Hug

# 51
  • Мнения: 8
ако Имате оште такИва ИдейкИ споделете  Blush

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ще шпробвам. Изглеждат апетитно!

# 53
  • Мнения: 82
Благодаря,за чудесната идея-ще пробвам!!!

# 54
  • Мнения: 700
 Това за печенето в тавичка ми хареса. Аз сиго помислих,за да стават и за мъника,но се чудех дали ще са вкусни.Щом Ками казва,че са вкусни и аз ще ги опитам печени. Grinning

# 55
  • Мнения: 3 641
Най-накрая се осмелих да ги направя. Страхотни са, Jenny_71  още веднъж благодаря за рецептата  Heart Eyes
 
 

# 56
  • Мнения: 121
Jeny_J няма за какво да ми благодариш  Simple Smile радвам се че са ти харесали.  Hug

# 57
  • Мнения: 741
Пробвах ги,наистина са много вкусни.Поздравления за хубавата рецепта!

# 58
  • Мнения: 5 001
Побут....

Общи условия

Активация на акаунт