Моля, помогнете! (проблем със запека)

  • 1 717
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте на всички мами, големи и малки бебочета,

имам един голям проблем и много ще се радвам, ако ми дадете някакъв съвет как да постъпя.

Ситуацията е следната:
детето ми е на 4 мес. Кърмата ми спря, от един месец бяхме на запаси с кърма от фризера, но уви и тя  беше на свършване, поради което започнахме захранване, а сега вече сме и на сухо мляко.
Но детето вече има огромни проблеми с акането. От три седмици насам е акала само 2 пъти сама, колко пъти вече правихме клизма (не искам да я свиквам, че после съвсем зле, като й се разленивят червата), в началото ядохме пюре от круши, после сливи - но вече нито сливите, нито крушите помагат; опитах различни марки пюрета, без резултат (да не говорим, че някои тя просто отказва да ги яде). Не искам да прибягвам до Дуфалак и разни медикаменти (лекарката препоръча веднага лекарства  #Cussing out, спомена за някакъв чай, но не поясни). Разни роднини ми разправят за мед, но съм резервирана, нали е алерген, и до година не се дава...
Вече не знам какво да правя, а тя се мъчи горкичката, преди да й направим първата клизма, не беше акала 4 дни и вече беше отказала да яде...  Sick  Много ще съм ви благодарна за всякакъв съвет!

ПП. Надявам се да не съм повторила тема, нямах време да изчета много...
Прочетох в една друга тема за смяната на АМ, но ние имаме май алергия към кравето мляко и давам ХА

 

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 07:43 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 013
Не бих ти казала да не се притесняваш, защото и моето дете имаше същия проблем ( както може би 90% от бебетата при смяна на кърма с АМ) и аз съм плакала заедно с него!. Само че ние пробвахме абсолютно всичко възможно подходящо за бебета. Истината е, че помогна само един гел, който не се продава в Бг, казва се Бебегел и ни го донесоха от Португалия. Проака нормално след смяната на Аптамил 1 с Аптамил 2.
В този смисъл- стискай зъби- и това ще отмине!!! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 106
Ами, проблемът не е само в АМ-то, защото й давам АМ от вчера, до тогава беше на кърма, пък тя има проблеми от 3 седмици Sad
Но определено АМ-то ''помогна'' за задълбочаване на проблема. След таз вечершната клизма се стреснах направо какви парцали АМ имаше... Sick До сега не се беше чак толкова зле.

# 3
  • Мнения: 1 672
давай на бебето да пие от чая на Блевит L ние бяхме като вас , но чая ни помогна , аз захраних и с плодово пщре и давах от разхлабващите круша , кайсия , сини сливи , праскови (захраних още на 3 месеца )

# 4
  • Мнения: 1 013
Ами, проблемът не е само в АМ-то, защото й давам АМ от вчера, до тогава беше на кърма, пък тя има проблеми от 3 седмици Sad
Но определено АМ-то ''помогна'' за задълбочаване на проблема. След таз вечершната клизма се стреснах направо какви парцали АМ имаше... Sick До сега не се беше чак толкова зле.

Но както разбирам от първия ти пост сте захранили не вчера, така че и това влияе- вкарването на нова храна. Пак казвам, че на нас не ни помогна нито този чай Блевит, нито разхлабващи пюрета, даже ходихме на гастроентеролог.
Просто те съветвам да си по-спокойна, това не е ненормално и ще отмине, само търпение!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
deteto! имам от Бебегела. Мой приятел от Португалия ми го донесе преди месец. Така че ако искаш пиши ми ЛС да ти дам 1 тубичка. Надявам се да помогне.

# 6
  • Мнения: 506
не се притеснявай ние бяхме на клизма от раждането до плодовите пюрета и сега няма проблем с червата,това не ги направи лениви,давай сам оразхлабващи храни-плодове,зеленчуци и сокове,на нас най-помагаше на Семпер пюрето от сини сливи,винаги имах в хладилника /като лекарство Wink/,споко ще отмине

# 7
  • Мнения: 8
Ние също пробвахме всичко,включително чая на "Блевит",в началото помагаше но в последствие спря.Педито ми каза да й давам адаптирано мляко Фризовом известно време и детенцето още същия ден започна да си ака.Но в същото време запачваш да й даваш по малко пюренца разхлабващи,понеже това АМ не се дава дълго време.Ние се оправихме така.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Недей да "изакваш" детето с клизми, термометри и разни други подобни "изпитани методи"! Идея си нямаш колко е вредно.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 709
И ние сме с проблем с акането и за това от 1 седмица го захраних с плодови пюрета нищо, че ни е раничко по съвет на педи ние така или иначе сме на АМ от 22 ден от раждането му и донякъде е мн по добре! Взимам круша и сливи на Гербер както и на Нестле Алет  Peace/имат няяколко варианти за разхлабване плодови пюрета/Ядем Фризовом  и Аптамил/2 л.фризо и 1 аптамил/за 4 дни имаме 2 изаквания но адско запечено изпражненията са на камък ConfusedНадявам се да се нормализира в скоро време а и смятам да го заведа на гастроентеролог! Дано и вие се опправите бързичко! Peace Hug 

# 10
  • Мнения: 336
Ние също пробвахме всичко,включително чая на "Блевит",в началото помагаше но в последствие спря.Педито ми каза да й давам адаптирано мляко Фризовом известно време и детенцето още същия ден започна да си ака.Но в същото време запачваш да й даваш по малко пюренца разхлабващи,понеже това АМ не се дава дълго време.Ние се оправихме така.


 Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 106
Недей да "изакваш" детето с клизми, термометри и разни други подобни "изпитани методи"! Идея си нямаш колко е вредно.

Лесно е просто да се каже нещо, на мен не ми е приятно положението, още повече става въпрос за моето дете.
Не мисля, че е разрешение (още по-малко пък вярното), но за момента е единственото, докато намерим друго...
За това и попитах във форума за съвет!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
Недей да "изакваш" детето с клизми, термометри и разни други подобни "изпитани методи"! Идея си нямаш колко е вредно.

Лесно е просто да се каже нещо, на мен не ми е приятно положението, още повече става въпрос за моето дете.
Не мисля, че е разрешение (още по-малко пък вярното), но за момента е единственото, докато намерим друго...
За това и попитах във форума за съвет!

Не просто казвам нещо, а се опитвам да ти отговоря при това добронамерено! И аз съм имала тази дилема и знам какво е, но ако не търпиш мнения, противоречащи на твоето - защо питаш, тогава?

# 13
  • Мнения: 172
От самото начало детето ми имаше проблем с изхождането. Ходеше по голяма нужда веднъж на 2 дни и се е еналагало и аз да му помагам с термометър. Знаех, че е вредно, но когато детето отказва да се храни и плаче, защото го боли коремчето се принуждаваш да помогнеш с каквото можеш.
Давала съм на Хип чаят за храносмилане и донякъде помагаше. Непрекъснато давах разхлабващи пюрета от праскови, сини сливи и круши. След 6 месец давах и пюрета, които съдържат овесени ядки. До последно съм се борила и не съм давала медикаменти за разхлабване.
С израстването лека полека се оправи. Сега се изхожда нормално и без проблеми (да чукна на дърво).
Желая Ви успех и дано и при Вас да отмине бързо периода на запека.

# 14
  • Мнения: 1 981
И ние имахме такъв проблем,когато беше на четири месеца, но като го видях как се мъчи и нищо друго не му помага, въобще не се поколебах да използвам "Дуфалак"! Към него не се привиква, а и от една-две дози мисля,че нищо няма да му стане на бебчето!
Защо не опиташ?

Общи условия

Активация на акаунт