Книгата на Кристияна Вълчева

  • 4 369
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Аз пък нищо не открих за друга книга... но вече поръчах тази.
"8 г. заложница на Кадафи", нали така се казва...
Да.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На мен ми действат изнервящо с вечното им мрънкане за при и недоволството им как държавата не е направила и не прави нищо за тях!

ама държавата ли ги прати там? И защо сега трябва да ги имаме едва ли не за нац. герои? М?  Rolling Eyes
Но това е друга тема.
Сори Чанел   bouquet

# 17
  • Мнения: 505
Прочела съм около двайсетина страници и все още нищо конкретно не мога да кажа. Малко ме дразни самия формат на книгата, рехав шрифт, сякаш ще го четат деца.

# 18
  • Мнения: 9 865
офф:Може да се каже, че държавата ги прати там или ако да речем това звучи прекалено то поне държавата не си мръдна пръста да ги измъкне от там.

# 19
  • Мнения: 511
Ще ми е интересно да я прочета тази книга.
Преди известно време четох една друга по темата на Людмила Филипова "Червено злато". Доста ме просветли по въпроса, прочетох я на един дъх. Мисля, че повече хора трябва да я прочетат преди да тръгнат да съдят който и да било.

# 20
  • Мнения: 2 161
Прочела съм около двайсетина страници и все още нищо конкретно не мога да кажа. Малко ме дразни самия формат на книгата, рехав шрифт, сякаш ще го четат деца.
Книгата все пак струва 6.30.Поне не ми изцапа ръцете с мастило.

# 21
  • Мнения: 431
Огледах я в книжарницата, но не бих я купила. Много рано ми се вижда за книги. Готви се и филм  за 2009 г. - "The Benghazi Six". Ще се дои тази история до прималяване.

# 22
  • Мнения: 15
Аз прочетох книгата още първия ден щом излезна на пазара. Много лесно смилаема е за четене. В общи линии на един дъх я прочетох, но след това сънувах кошмари. Станах доста чувствителна на тази тема. Като се замисля, че тези жени са водили съвсем нормален начин на живот и изведнъж целия им свят се преобръща. Не мога да си преставя ужаса който са преживели. Ужасява ме факта, че това може да се случи на всеки един. А повярвайте ми това което прочетох в книгата, не бих искала да го преживея, всъщност не знам дали бих могла въобще да го преживея. Учудва ме, че разказват за отношенията си толкова открито.Та те не са се понасяли. А в книгата все пак се показва гледната точка на Кристиана. А има и обратна страна на монетата. На края на книгата има снимков материал. Показани са главните им мъчители. Вижте лицата им. "Химика" всъщност изглежда доста мил и красив мъж, а всъщност е бил един от най-големите им мъчители.
С две думи книгата ме потресе. Потресе ме факта, че това не е science fiction, а някъде там се случва.

# 23
  • Мнения: 2 161
А мен чак не ме потресе книгата.Останах погнусена и омерзена по скоро от отношенията им една към друга.На мен ми хареса това,че Кристияна не се прави на светица.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 788
И какви са им били отношенията? Защо са се мразели?  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 1 750
Не знаех за книгата, от тук научавам. Сигурно ще я прочета от любопитство.
Но не е ли твърде скоро след завръщането им? Как толкова лесно и бързо се пише книга?
Не трябва ли да мине малко време, нещата да отлежат... знам ли и аз. Просто ми се струва рано за такива книги. Когато я прочета ще пиша пак.

# 26
  • Мнения: 511
И какви са им били отношенията? Защо са се мразели?  Thinking

В книгата си Л. Филипова, описва случая от малко по- глобална гл. т.  и разказва истоирията на медиците, но с различни имена и по- различно представена.
Но и на мен ми направи впечатление каква омраза е имало сред българките, коя по- хубава, коя с по- влиятелен любовник, на коя заплатата по- висока, коя повече скатава и т.н. различни причини  за раздори.
 В книгата само техните взаимоотношения ли са описани, има ли предположения как е станало заразяването, защо точно те са попаднали там, след като  е имало и други българи (ако не се лъжа 17)?!

# 27
  • Мнения: 2 161
Дори са се били помежду си.Много любопитна като човек ми се стори Валентина Сиропуло.Нали тя беше една дребничка и свитичка?Е,далеч не е такава,според Кристияна.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 450
Не съм чела книгата, но доколкото знам точно с Валентина са били големите кавги, тя ударила Нася, а Кристиана ударила Валентина, нещо подобно. Не ми се вижда ненормално, все пак са живели денонощно, безсрочно и без право на избор заедно, без да избират компанията си, нормално е при всичко преживяно да им се обтегнат отношенията, но доколкото знам накрая са се помирили помежду си. Така ли е?

# 29
  • Мнения: 1 733
Вчера прочетох книгата. Хареса ми, наистина лесно се чете. Знам със сигурност, че ние никога няма да разберем цялата истина за това какво и защо се е случило през тези 8 години. Подразниха ме като образи Валентина и Снежана.

Общи условия

Активация на акаунт