Sweet November или седмичката от 19 до 25 ноември

  • 3 781
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
 Помните ли този филм?  Wink
 На български го бяха превели  като "Месец любов". Sunglasses

 В духа на заглавието да пожелая много весела, заредена с настроение и усмивки нова седмичка!  Hug

 

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 14:13 от Astrea

# 1
  • Мнения: 1 017


Добро утро и от мен, сладурки   Hug

ПраЩам сняг на всички, които си го пожелаха  Heart Eyes

И ви пожелавам хубава седмица   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 550
добро утро и от мен Hug

Астреа, благодаря за новата темичка  bouquet (няма ли грешка в заглавието?)

при нас времето през почивните дни беше студенко, но сухо. поне успяхме да посрещнем Синтерклас без да се намокрим. бях купила на Алекс дрехи да го облечем и нацапаме като Черен Пит (помощниците на Синтерклас), но той не беше възхитен от тия карнавални изпълнения Crossing Arms поне успях да му нахлузя шапката на Пит, ама и тя не се задържа дълго на главата му. поне и той и аз се здрависахме със Синтерклас Party макар, че Алекс остана малко разочарован. той реши, че Синт е донесъл подаръците. та се наложи да обясняваме как Синтерклас ще гледа в идващите 2 седмици кой слуша за да получи подарък.

Ралфи, за това и сегашния ми аватар. Синтерклас дойде! чакам с нетърпение 6-ти декември за да си сложа елхата и Коледната украса.

mama B, благодаря за снега Hug дано тази Коледа е бяла при нас Party

лека и ползотворна седмица на всички  bouquet

# 3
  • загубено
  • Мнения: 6 473
Добро утро!
Гери благодаря за новата темичка  bouquet
А филма да беше много хубав,но  тъжен.
Не съм в грешка аз нали,за този говориш


mama B-благодаря за снега.Пращай колкото можеш повече Laughing

Milenski72-голям сладур Алекс. HugУспя ли да го снимаш с шапката поне?

Хубава седмица момичета!

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 092
 Hug
тази сутрин по ТВ имаше дискусия дали да са отворени магазините в неделите преди коледа или не. Тук всяка провинция решава сама кое кога и как.
При вас има ли ги тези "отворено за продаване" недели? (има и магазини, които в неделя можеш да идеш и да зяпаш, но не и да купуваш)

Питанка към майките с деца в ясли, градини и училища - как ще реагирате, ако отивате да приберете детето следобяд и ви посрещне с липсващи зъбчета, избити от друго дете по невнимание по време на игра. Учителката присъстваше на мястото, но по никакъв начин не можеше да предотврати случката. Аз също чак после разбрах какво е станало, като видях детето уплашено и с кървяща уста Cry сблъсъкът не изглеждаше толкова силен и стана докато се пързаляха с едни мини-шейнички.

# 5
  • Мнения: 7 914
Astrea
Milenski72 е права за заглавието.. 15-->25 Hug
   bouquet за хубавото начало.. филма не беше ли с Киану Рийвс ? newsm78


mama B

 как е Гого? Hug Heart Eyes


Milenski72
 пак ми радваш окото с много готина картинка Heart Eyes

mamKami
 изпреварила си ме с филма Hug


# 6
  • Мнения: 7 914
pepelyashka
не знам как бих реагирала... ама няма да  е много спокойно каквато съм емоционална...защото все пак стават подобни неща...ама... Rolling Eyes

не съм гледала за магазините при нас... ама така или иначе понеделник си е работен ден само малък % почиват на 24-ти Rolling Eyes

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро и от студена Испания Tired

Астреа, благодарим за темичката!  Hug Искам и аз да се разождам сега по плажа  Cry

Миленски, не знам колко боя ще отиде, ако искате да направите Алекс точно като черен пит Laughing, с тази бяла кожа. Явно частта с проверката въобще не му е харесала Laughing

Пепеляшка, доста е сериозно това Confused, но мисля, че заниманията би трябвало да са съобразени с възрастта, и да са предвидени всякакви инциденти. Едно малко дете няма още този инстинкт за самосъхранение, нито пък някакво минимално чувство за мярка. Би трябвало учителките са се съобразят с възрастта им. Това е мое мнение де, аз нямам дете в ясла или градина.

Звезди, как е сега с новия режим? Спите като бели хора май  Mr. Green


Иначе при нас големите магазини са отворени през цялата година всяка първа неделя от месеца. А през декември всяка неделя работят. Май до 6-7 януари са на този режим. newsm78

# 8
  • Мнения: 5 475
  Да бе - Звезди и Миленски  Hug , къде съм блеяла, де да вървеше времето назад... Laughing

mamKami , точно за този филм става дума.  Wink

При нас през декември в неделя са отворени почти всички магазини. Peace
А през другите месеци, обикновено се решава от региона, но минимум  2 недели в месеца има отворени търговски центрове. Peace

mama B-благодаря за снега, макар да го предпочитам само около Коледа.  Wink

 Wink  Между другото на картинката , която съм ви сложила пише :
"Нека слънцето озарява стъпките ти."

Някой ме питаше в старата тема за САЩ. Rolling Eyes
Единственото , което ми липсва е възможността за професионална реализация, за която тук може само да се мечтае. Peace
Но пък зависи каква са ти приоритетите, за момента моите са преподредени и семейството е на първо място. Wink
Щатите не са ми избягали, имам зелена карта и мога винаги да се върна там.  Rolling Eyes

 

# 9
  • Мнения: X
Astrea, мерси за чудесното начало
дано ни избави от ноемврийската скука

Пепеляшка, аз бих ги направила на 2 стотинки. като се знам
но това винаги може да се случи и с родителите, лошият късмет не пита

хайде на всички лека и снежна седмичка
аз открих едно чудесно предимство на тукашната тъмна зима- спя чудесно, не като лятото да сомнабулствам

сега само чакам да се стегне под -10, да вадим кънките

# 10
  • загубено
  • Мнения: 6 473
Пепеляшка-ми ако ми се случи,,незнам как бих реагирала.
Тези учителки,все пак не трябва ли да могат да преценят
колко е опасно това което правят децата? newsm78
Пък и избит зъб,си е сериозно според мен.

За магазините,те тук са със смахнато раб време.Пон-сряда-9:15ч/вторн-четв-пет 9:12-17:20ч. Между Коледа и Нова година без прекъсване за седмица,или 2 май.
Раб време е съобразено с лятните жеги,и зимата не се променя за 2-3 месеца.
Гърция все пак-мързел,слънце,камъни......

# 11
  • Мнения: 1 550
Пепеляшка, на Марти нещо не му понася тая детска градина Sad милия, как ли се е изплашил Hug Вес е права, не са ли съобразени игрите според възрастовата група Confused аз бих изразила някакво възмущение, не за друго (то станалото вече, станало) ами поне в бъдеще да няма пак подобни каскади Naughty

Вес, той Алекс като застане до някое холандче, изглежда като роден с поне 5 бани Joy те, тук нали едни такива прозрачни. не можеш да разбереш кога мигат, щот не им се виждат миглите. нашето си има малко боичка Mr. Green

мамКами, как е Иван? дано му е минала уплахата от дъжда Hug

Joel, браво за кънките  bouquet аз все си мисля как ако падна ще ми се намокри д-то и ще ми е студено и мокро Crazy

Астреа, Киану Рийвс Heart Eyes ми е слабост на мен.

за магазините, то в нашето село е голяма скръб Thinking а, в Амстердам са все отворени (много туристи, много нещо ooooh!).

хайде лека вечер от мен Hug

# 12
  • Мнения: 952
Привет!

Страхотно начало на седмицата Astrea! Настрои ме много романтично, а аватарите на Milenski72 и mamKami коледно.
Дано наистина мотото на тази седмица да е "Нека слънцето озарява стъпките ти." Да ни радва слънце навън, а и душите ни да греят от щастие и хубави емоции.

Целувки за поуплашените ни момчета Иван и Марти. Дано дъжда да не плаши вече Ванката, че те тепърва предстоят валежите.

pepelyashka - съжалявам много за зъбчетата на Марти  Hug Наистина трудна и объркана ситуация. От една страна нали все пак затова са учителките да се грижат и пазят децата, да предлагат безопасни за тях игри. От друга страна обаче това е ситуация, която едва ли някой е предполагал, че ще се случи. Не ти е било лесно, а предполагам дълго време няма да ти е приятно да гледаш променената усмивка на малкия батко.

Milenski72 - навсякъде ли в Холандия има карнавал за посрещането на Синтерклас.  Разбрах че в средата на ноември пристигал от Испания.  Laughing Много ми е интересно да чета за различните традиции покрай Коледа.

Bec - все още ли е студено при вас?
Joel - аз ще се разпиша и в темата за кифличките на Карлсон, но искам да ти благодаря и тук   bouquet Страхотни са.

 Лека и спокойна вечер!
Аз отивам отново да гледам Sweet November, защото просто не ми излиза от ума откакто видях каква е новата седмична тема

# 13
  • Мнения: X
...
Joel, браво за кънките  bouquet аз все си мисля как ако падна ще ми се намокри д-то и ще ми е студено и мокро Crazy ...

а, не
караш на лед и паднеш ли, само боли и после няма ставане, адски е трудно
при -10 вода няма да те мокри
а и все пак си със спортен панталон, уж непропускащ
мен ме  страх да не падна, да не счупя нещо

при нас магазините са с нормално работно време
ама в Дания беше трагедия
особено по Коледа и НГ - пазаруваш за 10дни, че не се знае иначе какво ще ядеш

когато учех холандски ми беше много смешно за този Синтерклаас - живот си живее на топло и само за малко идва, на кон, нещо чорапи май се показваха под дрехата  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 952
Мили момичета,за малко да забравя. Днес ставам на една форумска годинка. Ама наистина  Wink (не като грешката преди седмица)
Черпя ви по случая с шампанско и коктейли. За бремелинки, кърмещи майчета, диетуващи хубавици - сок и ароматен чай.

Наздраве!


   

Общи условия

Активация на акаунт