За пушенето в зала по време на концерт... ?!?

  • 2 531
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Ето какъв ми е проблемът - снощи с любимия бяхме на концерт на Helloween в Зимния дворец и кефът щеше да е пълен, ако в залата не се пушеше. Да, от всякъде се пафкаше като за последно, все едно утре вече цигари няма да има. Та се питам, нормално ли е в закрита зала да се позволява пушенето? Уважавам избора на всеки, но не мога да приема за нормално в закрито помещение, пълно с хиляди души да се пуши. Гадно е.
За пръв път бях на концерт в тази зала и се чудя дали това с позволеното пушене е практика. Но ако има начин това да се предотврати за следващи концерти ще ми е интересно да разбера какви са те. Какво мога да направя аз като гражданин - жалба, но къде? Комисия за защита на потребителите... или какво?!

Оплаках се. Сега ще ми е интересно вашето мнение.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 431
Най-малкото от гледна точка на пожарната безопасност би трябвало да се забрани пушенето в залата. Да не говорим за хилядите фасове по пода след това. Sick

# 2
  • Мнения: 2 716
Тотално малоумие.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 442
Би трябвало, ама не. Най-гадно ми беше в зала Христо Ботев на концерта на Thievery Corp, е обожавам ги, но край мен беше ад, цигари, трева, бири, плоски бутилчици. Добре че бяха толкова разкошни, че по някое време спрях да се притеснявам дали няма някой да ме запали. МНого съм против такива концерти на закрито, ако стане пожар няма излизане.

# 4
  • Мнения: 2 401
ААааааа настъпи ме по мазола направо с този пост.  Това е най-голямата възможна гадост. Ако можеха всички тия миризливци да знаят, какво им е на любимците им на сцената от тия облаци.... Най-гадното е обаче, че никой от организаторите не се сеща един прост апел да направи, те също знаят за какво става дума. Аз бях в зимния по-миналата събота и ми идваше да ..ще се въздържа. Какво може да се направи, можем да пуснем оплакване срещу организаторите, но не се сещам къде в момента.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 846
 Laughing Ти шегуваш ли се?

В Зимния винаги се е пушело на концерт...
Вчера не бях на Хелоуин и Гамма Рей, но преди 2 седмици бях за Аморфис там...
Пушим си наедно с бирите.
От заглавието си помислих, че са пушили в зала 1 на НДК примерно или в Операта...

айде със здраве, кажи как ти се стори концерта поне  Sunglasses

п.п. минзухар, май сме били на един и същи концерт с теб, благодаря за "миризливци"-те  ooooh!
и, да, да те изпреваря, знам много добре какво им е на музикантите в зала, споко

п.п. а вчера как беше положението с тоалетните - пак ли бяха 0.50 лв вход и километрични опашки и мъжете пак ли пикаеха вътре до стълбите  Tired ... за тва що не е писала авторката

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Вчера заведох децата на театър. Отидохме по-рано и във фоайето 2 баби пушеха цигари пред 20 деца. Баби, не майки. Аз наистина не обичам децата ми да дишат цигарен дим, нищо, че съм пушачка. Казах им да излезнат навън и те ме послушаха.
На концерт и аз пуша, но ако и другите пушат  Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Аха, явно е практика... ужасно  Confused
Молба до организаторите, може. Но това едва ли ще даде особен ефект. И да отправят призив към хората, все тая. Не бръкнеш ли на българина в джоба, сиреч с глоби, май нищо не става.
Интересно ми е и друго - как в заведенията наложиха сектори и за непушачи, а в концертна зала няма никакви забрани, никакъв контрол. Да не говоря, че в залата имаше и деца.

ААааааа настъпи ме по мазола направо с този пост.  Това е най-голямата възможна гадост.

Не само гадост, според мен е и нарушаване на правата ни. Може да звучи пресилено, но аз се чувствам така, с нарушени права.

Laughing Ти шегуваш ли се?
В Зимния винаги се е пушело на концерт...
Вчера не бях на Хелоуин и Гамма Рей, но преди 2 седмици бях за Аморфис там...
Пушим си наедно с бирите.
От заглавието си помислих, че са пушили в зала 1 на НДК примерно или в Операта...
айде със здраве, кажи как ти се стори концерта поне  Sunglasses

Не се шегувам. Отвратена съм. И не го намирам за нормално.
Че каква е разликата между зала 1 на НДК и Зимния дворец - закритото помещение си е закрито и не се пуши. Има си места за тая цел.

Концерта беше страхотен, но щеше да е още по-готино, ако можеш да дишам и виждам нормално, без задушаващата пелена  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 846

Не се шегувам. Отвратена съм. И не го намирам за нормално.

Концерта беше страхотен, но щеше да е още по-готино, ако можеш да дишам и виждам нормално, без задушаващата пелена  Peace

Разбира се, че е практика. Такива сме ниЙ гадните метъли.  Mr. Green Шегувам се, но е така. И в Хр. Ботев се пуши. Предупреждавам просто.

Аз пък чух, че звука бил ужасен- по-ужасен- най-ужасен - звук от 4тия Хелоуин в Бг...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
И к'во сега, ние непушачите да не ходим на концерти, щото там по дифолт се пуши... хм, не ме кефи идеята.
Ще проверя какви жалби и къде могат да се подата, пък да видим дали ще има ефект. Това сериозно го мисля.

Иначе за концерта - за пръв път бях на Helloween, така че нямам база за сравнение с предишното озвучаване.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 846
И още нещо се сетих! Към авторката на темата:

Не пишеш как беше с въпроса за тоалетната или това не те потресе?
Щото мен не ми е кеф до стълбите да пикаят. Не ме кефи и да се нареждат кофички от бира на парапета и в тях да се пикае. Ама си права: тия неща не ти пречат да дишаш... Май е добре да разказвам на повече хора как на предния /вече/ Хелоун едно момче припадна пред мен Преди! началото на концерта! И как не можахме да го изнесем 3-4 мин. Това пречи ли на дишането, а? Не, спомага на кръвоотделянето...

Не се заяждам! Просто има дооооста неща и това е последния ми проблем на концерт.
Знам, че съм пушач, но това не означава в никакъв случай, че одобрявам куп от изброените неща.

Tatalina , пиша единствено, за да се замислиш.

п.п. не е нужно да имаш база за сравнение, за да кажеш звука дали е бил добре или не е  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 488
Aз не бих издържала до края на концерта.
Незнам къде да се оплачеш, но ми се вижда прекалено да се пуши в закрито помещение, зала с толкова много хора.
Простащина! Чудя се кога най-после ще се вземат мерки в Б-я срещу пушенето на обществени места.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 890
 И да съм мислела да ида на концерт, вече тотално се разубедих. ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 846
Aз не бих издържала до края на концерта.
Незнам къде да се оплачеш, но ми се вижда прекалено да се пуши в закрито помещение, зала с толкова много хора.
Простащина! Чудя се кога най-после ще се вземат мерки в Б-я срещу пушенето на обществени места.
Само да попитам от чисто любопитство: ти била ли си на концерт в Зимния дворец в София с 4500 човека вътре? Просто ми стана интересно? Моля, отговори ми!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 846
И да съм мислела да ида на концерт, вече тотално се разубедих. ooooh!
Защо, някой ще те изяде ли? Ако толкова имаш мерак, свирни следващия път аз да те заведа!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт