:(да ви се оплача и аз!

  • 3 248
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
да ви се оплача и аз!
Дано поне малко ми поолекне.Направо ми се реве вече!Значи,гледам си детето изключително сама,никой не ми помага.Преди месец реших да наема детегледачка ,която да ми помага с детето от време на време.По точно два пъти седмично ,от сутрин до обед.Живея в чужбина,тук са само близки на съпруга ми.Когато разбраха че съм наела жена(запознах се с една изключително мила жена,която се съгласи да гледа бебо),нанадоха вой до небесата"как ще го гледа чужд човек,ние как ще се чувстваме да я видим да разхожда нашето внуче по центъра,а ние да не можем...ёк ,ние ще ти го гледаме,дума да не става за детегледачки.Колкото пъти кажеш,толкова".Взеха го две седмици подред за 3-4 часа и с това се приключи.Почнаха,днес сме заети,утре не можем,третия път имали ходене някъде си и т.н.
Свекърва ми има още две внучета,които ходят на училище и които гледа.
Днес съм се превила на две,от една седмица ме боли последното ребро толкова силно че едвам стоя.Днес,извинете повторението,се обадих на свекърва ми да дойде в нас за да отида на лекар.Каза че ще гледа другото внуче,което не е на училище защото е с температура.Майка му до 4 следобед си е в тях.Дойде свекърва ми за 30 мин в нас и тръгнаха със свекър ми у дъщря им на обяд и да гледат детето от 4!
Аз и на лекар не мога да отида,защото здравната ми книжка има срок,първо трябва да отида да я подновя,а след това мога да мина през личния лекар,в противен случай не.Надявах се да дойде преди обяд за да свърша тази работа и да мина на преглед(лекарката ми беше до 12 на работа),свека зъфва в нас в 12.30....но комент.
Понякога направо се отчайвам.не си спомням някога да съм легнала следобед да спя и да си почина.Просто не виждам смисъл да пробвам.Тъкмо се унеса и детето скача.Само се изнервям допълнително и направо избягвам дори да пробвам.Ето сега спи,на мен ми се спи като на говедо,реброто ме реже и две не виждам от болка,толкова съм скапана че нямам желание за нищо,нищо,нищо.И се питам до кога ще издържам по този начин,да живея по този начин,без да имам помош от никого.Мисля и обмислям варианти и нищо не ми хрумва,как да успявам да си отпочивам за да съм по пълноценна като жена и майка.Вие как се справяте сами?

# 1
  • Мнения: 1 733
Добре де, не разбирам какво значение има мнението на роднините на мъжа ти??? Не казваш той какво мисли по въпроса newsm78

# 2
  • Мнения: 176
Ами.......трудно.
Аз също си гледам детето изцяло сама. Мъжът ми работи без почивен ден, от 8 до 20ч. ВСЕКИ ДЕН!!!Ако успеем да прекараме един уикенд в месеца заедно - викаме ура.
Единствената баба е на 300 км. Сестра ми живее също в София, но е на другия край на града, има две големи момчета, които са вече са ученици-и тя ги е отгледала съвсем сама. Много е заета и се виждаме веднъж-два пъти месечно.
Ами-справям се, какво да правя. Влача с мен детето навсякъде където мога и където не мога. И на лекар съм ходила с нея и на зъболекар, и плащам сметки и помагам и на таткото в работата.
Това е положението - не се оплаквам, направих си реална сметка преди да забременея още: мога ли да се справям или не.
И аз не съм виждала следобеден сън от ............както се е родила Мария (сега е на 9 месеца), разделяла съм се с нея.....2-3 пъти за по.....1 час, може би, когато таткото си е вкъщи, вечер, да отскоча до магазина.
Понякога много се подтискам, но след това като го погледна детенцето до мен......всичко лошо ми излита от главата: и недоспиването и умората и липсата на свободно време.
Когато много ми прекипи и се изнервя ме спасява една мисъл: колкото тя ми омръзва понякога - толкова и аз на нея Wink
Старая се организацията ми да е по-добра, за да ми стига времето за всичко, но пак по цял ден не сядам. Така ще е докато не тръгне на градина, живот и здраве. Решила съм да я гледам докато навърши поне 2 годинки, а после......ако няма още едно детенце (че таткото е мераклия  newsm78).......ще видим.
Горе главата, трудно е, ама това са най-хубавите моменти, докато са мънички дечицата да са покрай нас.

# 3
  • Мнения: 14 133
Не им обръщай внимание и ползвай услугите на гледачка, след като това е по-добрият вариант.
Много често чуждите хора са по-човечни от близките. 

# 4
  • Мнения: 478
Аз никой не слушам, правя си каквото аз си знам, а с роднините на съпруга ми не се понасяме особено. Тъй, че те съветвам да си вземеш пак жена, която да ти помага и отиди да си свършиш работата.

# 5
  • Мнения: 331
Извинявай, ама на твоите свекита работата е хем сърби, хем боли - да не наемаш детегледачка, ама и те не винаги могат да се оправят с децата... Чак мен ме хвана яд като четях какво си написала. Ами да си гледат работата! Ти си вземи жена да ти помага, пък ако ще после да омрънкат света. Тяхното мнение ли е по-важно или това да се чувстваш добре?

# 6
  • Мнения: 941
А мъжът ти на какво мнение е по въпроса?И какво въобще им обръщаш внимание на бабите?Кой решава при вас-те или ти?Зор да гледат бебо и сега бягат.Май по-скоро им е неудобно да виждат внучето им с детегледачка,отколкото да изгарят от желание да го гледат #Cussing out Извинявай за тона,ама се нервирам Confused

# 7
  • Мнения: 8 999
Неми си детегледачка, а на роднините кажи, че ако искат да гледат детето, може да го правят в дните, в които детегледачката не е у вас. Така можеш да си освободиш и цяла седмица, ако толкова напират да се грижат за внучето!

# 8
  • Мнения: 1 367
Много често чуждите хора са по-човечни от близките. 
Напълно подкрепям!За какво изобщо се предявили желание да гледат детето,след като няма да са там точно,когато имаш нужда?Дано съпругът ти да е на твоя страна,не се тревожи кой какво щял да каже.Наеми си бавачка,поне ще знаеш,че щом се налага,има на кого да разчиташ.Аз също гледам сама детето си,но не защото няма на кого да го поверя,а защото той плаче,когато не съм край него.Изключението е само баща му,с него е спокоен.Трудничко ми е,даже доста,но...

# 9
  • Мнения: 247
Аз също като останалите момичета съм на мнение, че е по-добре да наемеш детегледачката за да имаш време и за себе си. А родителите на мъжът ти да го гледат в дните, когато детегледачката не го гледа. Така ще имаш двойно повече време. Или ги помоли да го гледат вечер, а ти и съпругът ти да излезете някъде да се разсееш от непрестанните грижи за бебето. Все пак и ти си човек и имаш нужда от разнообразие и почивка. Или може ми, ако съпругът ти ги помоли на него няма да откажат. Пробвай и този вариант и успех. 

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Като повечето свекърви - по-одбре да не разчиташ на тях. Моята е същата. Много жал ми стана докато четях. Надявам се де се успокоиши и наистина гледай, ако можеш да почиваш повече.

# 11
  • Мнения: 4 406
наеми си гледачка и свекърва ти да ходи да си гледа другите внучета

# 12
  • Мнения: 636
Цитат
Неми си детегледачка, а на роднините кажи, че ако искат да гледат детето, може да го правят в дните, в които детегледачката не е у вас. Така можеш да си освободиш и цяла седмица, ако толкова напират да се грижат за внучето!
 
 

 Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 672
Наеми си детегледачка-и ти си човек, и ти имаш нужда от сън и време за себе си!
Звучи ми безкрайно познато-не може нормален човек да твърди, че ще се грижи за три деца ooooh! ooooh! ooooh!

# 14
  • Мнения: 9 973
детегледачка Peace

Общи условия

Активация на акаунт