Мъжът ми поиска развод

  • 7 680
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е ,нямам думи,защо толкова те дразни факта ,че не трябва да остане на улицата , може наистина жената да е свястна,освен някой добре платен адвокат да я изкара морално пропаднала-жената не е длъжна да работи и в повечето страни е поставена на пиедестал,така че трудничко биха я оставили на улицата.Това,че в България сме поели равноправни права с мъжете си освен домакини,майки и съпруги да бъдем и платежоспособни си е наш проблем.Не пропускай и факта ,че много от новоизлюпилите се богаташи не разрешават на жените си да работят и да имат свой личен живот,предпочитат да са си в къщи  и да са  им  на разположение за всичко.Възможно и при нея случая да е бил такъв,но това си го знаят само те двамата.Дори и в нея да има вина(а то има,защото аз не бих се връзвала на приказките му 20 години),винаги бих застанала на страната на жената,мъжете са ми меко казано антипатични същества-не всички разбира се. Laughing

# 46
Мила непозната,  разрешение на поставения от Вас въпрос в този форум няма да получите/ най- много да Ви изкажат съчувствие/.
Препоръчвам Ви да говорите със съпруга си - искайте половината от придобитото през време на брака. Ако е съгласен, адвокат ще Ви изготви споразумение и за около 15 мин. в съдебна зала ще приключи всичко. Ако ли не е- подгответе се за дълга и сериозна съдебна битка, която струва пари/ непосилни за Вас, но знайте, че може да искате и служебен защитник/ защото презумпцията, че всичко придобито по време на брака е по равно на съпрузите е ОБОРИМА. При изнесената фактология е .. възможно да останете с нищо след тези 20 години съвместен живот/ или поне не и с 1/2 от придобитото/.
donna2 Ви е обяснила професионално и защо!
Останалите изказвания...... са от сферата на искрено и лично- в съда обаче, не се взимат пред вид!

# 47
  • Мнения: 468
В случай, че още се интересува Мила непозната може да погледне чл.19, който има отношение към имуществото.
http://www.bsconsult.bg/pages/NORM/norm2.php?normativ_id=875
Аз не съм юрист, но доколкото разбирам чл.19 ал.3, трябва да се докаже липса на принос, което е малко различно от доказване на принос.

# 48
  • Мнения: 62
 
newsm78 newsm78 newsm78Не искам да влизам в спор,но до колкото съм наясно-тук си споделяме мъка ,тревога,търсим морална подкрепа!това кой как ще отговори е въпрос на виждане-на мене ако ми трябва консултация отивам в кантората плащам и получавам това което ми трябва /ако не искам да плащам търся закона в нета /тук търся сходни души,,,Не питай учило-а питай патило!
donna2-не прочетох никъде,някой да ти иска консултация:но ти доста подробно цитираш закони/кажи нещо човешко,нещо лично,,,


[/quote]

# 49
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Станя,благодаря!  bouquet

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 22:26 от k.a.l.i.

# 50
Здравейте,аз съм на 29 г.навърших ги на 19.11. подаръкът на моя съпруг беше,че иска развод.Имаме едно малко момченце на 3 год.и 6 месеца и съм бремена в 7 месец.Чесно да си кажа направо съм съсипана.От вчера се изнесе от в къщи,просто имам нужда да поговоря с някой.

# 51
  • Мнения: 624
Нещо лично ,си е моя работа ,нещо от делата там си има тайна и не ги разнасям току така без разрешение на клиента . На жената реших да и помогна и да и обясня.Няква неориентирана хукна след мен да си проси точно консултация ...не е казано да напише точно думато то е ясно.Инъче сълзливите истории ги мразя ,отвръщават ме ...виждала съм толкова много ,че едва ли бих ревнала с вас в хор-това е ако ви харесва.

# 52
  • Мнения: 624
В случай, че още се интересува Мила непозната може да погледне чл.19, който има отношение към имуществото.
http://www.bsconsult.bg/pages/NORM/norm2.php?normativ_id=875
Аз не съм юрист, но доколкото разбирам чл.19 ал.3, трябва да се докаже липса на принос, което е малко различно от доказване на принос.
Тоя който има принос завежда иска  в 1г. срок от влизане на решението за развод в сила и си доказва приноса .В настоящата ситуация то от ясно по-ясно.

# 53
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По принцип, стандартната процедура е, че съпрузите при развод делят по 50% от придобитото имущество по време на брака - апартамент, коли  и т.н., освен, ако няма предбрачен договор  с други клаузи в него. Може и да има разни "вратички" в закона, не съм наясно...

Здравейте,аз съм на 29 г.навърших ги на 19.11. подаръкът на моя съпруг беше,че иска развод.Имаме едно малко момченце на 3 год.и 6 месеца и съм бремена в 7 месец.Чесно да си кажа направо съм съсипана.От вчера се изнесе от в къщи,просто имам нужда да поговоря с някой.

Ани99, наистина не знам какво да ти кажа... Съжалявам или горе главата едва ли ще ти помогнат, звучи толкова шаблонно... Ако искаш поне сподели тука, от споделената болка наистина олеква, поне малко...

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 08:17 от PetiaK

# 54
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да, и аз съм на същото мнение,всичко придобито след брака се дели на 50% при развод,ако няма други уговорки в предбрачния договор,но той още не влязъл официално в сила в нашето законодателство. Peace

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 00:50 от k.a.l.i.

# 55
  • Мнения: 624
Боже господи що за щуротии  :
 №1 :предбраче договор в БГ няма ,ако някой си подпише такова нещо то е нищожно
 №2 :за приноса го обясних няма да повтарям
 №3 :придобитото след брака може да е от трансформация на имущество лична  собственост само на единия съпруг и тогава пак не се дели на половината ,мож е и на николко да се дели.... №4: Придобитото по време на брака имущество може да е лично дарение само на единия съпруг ...........
 И т.н. ......k.a.l.i. вие сте жививия пример как в БГ всекий разбира от всичко! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Момичета вие защо не разберете ,че ако стигнете до там да делите или да доказвате принос и т.н. съда не се интересува от сърдечни истории ,а от факти и постановява решението си на базата само на факти и законови положения!

Писнало ми е от самовлюбени глупаци и нахалници !...
"Слепият" умствено никога няма да " прогледне" ...
"Въобще не ми пука какво са писали за мен, стига да не е истина."
Дороти Паркър, писателка от САЩ

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 08:47 от donna2

# 56
  • Мнения: 3 423
donna отношението ти към кали е крайно грозно и нагло и противоречи напълно с правилата за добър тон във форума
с думи ,като "никаквица","навлек","просекиня".................ми е странно,че още не си банната-модераторите къде гледат

мила непозната и ани 99 много ви съчувствам  bouquet
Да, и аз съм на същото мнение,всичко придобито след брака се дели на 50% при развод,ако няма други уговорки в предбрачния договор,но той още не влязъл официално в сила в нашето законодателство. Peace
така е Peace

# 57
  • Мнения: 690
Донна е права! Хубаво е да съчувстваме, но фактите, са си факти!

# 58
Ани99, това което споделяш е ужасно. Аз съм ти набор, децата ми са на същата възраст и се опитвам да погледна от твоята "камбанария". Незнам защо, но няколко мои познати се разведоха именно след раждането на детето. Дали пък тогава семейството не преминава през криза.  Дано да имаш близки хора, които да те подкрепят. Ако не е тайна, защо мислиш, че се е получило така?
  донна2, не бъди толкова арогантна, ако не ти е приятно да те "използват" просто излез от тази тема, не разваляй настроението на всички. Вси пак като се има предвид, че си избрала най- нископлатения раздел от правото, то направо глупаво е от твоя страна да се отнасяш така към потенциални клиенти. Сигурна съм ,че държанието ти във форума отговаря  на държанието ти в обществото, което не говори добре за теб.

# 59
  • Мнения: 62
не съм учила право но прочетох чл,19отСК=50/50%
Донна е права! Хубаво е да съчувстваме, но фактите, са си факти!

 newsm78За какво е права Донна-че жената трябва да се примири*да си тръгне забравяйки всичките години?//съчувствието си е съчувствие!аз не съм вишистка,простичка съм,моя учител е живота,но доколкото разбирам от всичко прочетено тук  хората търсят:препатили да дадат пример как са преодоляли трудностите,ако някой е преживял нещо сходно да го сподели,,Поведението на мнимата адвокатка е под всякаква критика *пак ще го кажа  Praynigбоже пази всекиго от такъв професионалист! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт