Разболях си детето

  • 6 562
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 315
Laughing  Laughing  Laughing  Много ти е сладка! Представям си я как иска да й правип фъс-фъс в носленцето! Йоан в началото плачеше заради Стеримара и после когато започнах да му давам да си играе с флакона след като му пръсна стоеше спокойно Simple Smile.

Браво на Адито! Бързо ще се оправи щом е толкова послушна! Важното е, че Т не е много висока, бързо ще я преборите тази настинка.
 Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 214
Надявам се ,че Ади ще се пребори бързо с тази настинка  Simple Smile поздрави!И не се самообвинявай,никой не е безгрешен,не ни е възможно винаги да взимаме правилните решения,но можем да опитаме Wink

# 32
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Желая бързо оздравяване на Ади! И Мони в момента е хремава, така че знам какво ти е! Лио, не се самообвинявай - всички деца се разболяват!

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Лио, едва сега видях темата ти, че отсъствах (знаеш защо).
Много съжалявам за малката кукла. Дано днес е вече по-добре!
Прилича ми наистина само на настинка и стискам палци да се справя бързо.

# 34
  • Мнения: 3 663
Хей, къде се изгуби ? Как е принцесата ?

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
не че нещо, просто да си кажа.
Ади привечер вдигна 39.6Т (реална 39.1 понеже този път и я премерих в дупето.
Сега е обратното, колкото онзи ден беше кротка и умърлушена, толкова от вчера, ако не и сложа термометъра, няма да позная, че има Т. Храни се добре(за мое най-голямо учудване), няма кашлица, до момента поне не е покашляла, но гърлото и е червено (виждам го), и много я мъчи запушеното носле, дразни я секрета, който и се стича в гърлото, сега съм и сложила по-висока възглавница.
Заспа с 38.3 Т. Със помощта на свещичка успя да се свали до толкова.
И витамин С, днес пие много течности, и прясно изцеден портокал. Слагам и малко Ксилометазолин да може да диша.Пие чай с мед. Коларгол-а продължавам да и слагам по-скоро за гърлото.
На обяд беше с баща си в Кентъки, изяло си детето едно детско меню Laughing и около 16ч30 имаше 37.9 и после към 19ч30 - 39.1.....та такива работи, не много весели.... Confused
в понеделник ще я заведа в поликлниката.
аз отивам да поспя малко, че имам нужда.....

# 36
  • Мнения: 934
Лио,
станаха ли 3 дни с висока температура? А бели налепи по сливиците виждаш лИ?

# 37
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: sunshine3
Лио,
станаха ли 3 дни с висока температура? А бели налепи по сливиците виждаш лИ?


ами всъщност вчера беше първият, когато сложих свещичка.
когато беше над 39. за Т считам над 38.5 всъщност, да не кажа 39.
тази сутрин в 4.30 сутринта когато Ади стана да пишка -беше 37 Т точно, в 10ч - 37.3 Т.
И нищо не съм давала за Т друго. Аз по принцип Панадол не признавам много, много, Нурофен евентуално при нужда.
Вит С обаче си давам.
Гледах за налепи- няма поне за момента. Чакам кашлица да почне, но поне за момента не съм я чула да кашля, нито като е била при баба си.
Сутринта закуси без проблем, през нощта спи спокойно, освен, че пие доста чай, и в 4.30 стана да пишка.
Днес за първи път нослето и е по-добре мъничко.

# 38
  • София
  • Мнения: 13 204
Lio, имай предвид, че не винаги ангините са с налепи. Има няколко вида ангини. На Александра никога не са с налепи, но са огненочервени и страшно уголемени! Виж дали езика на Ади не е обложен и има ли по-специфичен дъх! Дано да ви се размине анттибиотика, но дори и да се наложи - няма страшно... тя не е пила досега така че няма проблем!

Да се оплача и аз - ние една седмица се влачихме със сироп и капки, без никаква Т. Тамън си мислех, че се оправила и снощи бам 38,7. Дадох й Нурофен, свали я, но сега преди малко пак вдигна. Явно ще си постоим вкъщи няколко дни. Взех й Ехинацея на д-р Тайс и се надявам да й позасили организма да се справи сам...

# 39
  • София
  • Мнения: 13 204
И още - нищо че не вдига 3 дни над 39 все пак като чета си поддържа повишена Т, което не е нормално.... това значи,че все пак има нещо... организма се справя с вируса за около 2 дни, обаче при вас от сравнително ниска Т след ден-два скача на 39, ане се получава обратното... Не знам.. води я на доктор! Знам, че вашата докторка е добра, тя ще прецени какво да правите в зависимост от това което види при прегледа...

# 40
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Vache,  разбира се утре ще я заведа в поликликата.
излишно е да споменавам, че Ади ми казва вчера, че я боли бузата и ясно виждам последните два кътника, които ще пробиват. Но не е зъби Laughing със сигурност.
а на Александра какво и е?

# 41
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Liorena
Vache,  разбира се утре ще я заведа в поликликата.
излишно е да споменавам, че Ади ми казва вчера, че я боли бузата и ясно виждам последните два кътника, които ще пробиват. Но не е зъби Laughing със сигурност.
а на Александра какво и е?


Ааа, и на нас ни растат пследните 2 кътника, но тая работа не е от тях. Виж подсичането на дупето да, но тази Т не е със сигурност.
Не знам какво й има... след рожденния й ден ме тръшна мен нещо. Боля ме гърлото, беше ми адски гадно и нямах повишена Т. Даже ми беше 36,4  Shocked  Влачих се, щото разбира се не отидох на лекар, а и нали не ние позволено да боледуваме. След няколко дни на нея й текнаха сополи и се появи суха кашлица, и тя без Т. Аз започнах да давам Хустагил и си поръчах капки в аптеката, щото сополите станаха зелени. Госпожите в яслата повечето и те са с такива симптоми и не са на работа. Явно е вирусче. Таман си мислех, че се е оправила и тя ми вдигна снощи Т. Утре и ние сме на лекар, не знам какво да й правя хремата, щото не може да се капят капки нон-стоп. Мисля да пробвам бабешки методи с лук или нещо такова. Коларгола на нея не й действа като са зелени сополите, а  и той е повече за гърлото отколкото за спиране на хремата... утре ще видим какво ще каже докторицата

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ясно  Confused гадна работа Confused
да, Коларгол-а го слагам както ми каза лекарклата по-скоро за гърлото. а как така зелени сополи? нещо не мога да си го представя туй чудо Thinking

значи утре сме дружно на доктор.

мен сега ми е още по-криво, защото току що изпратих мъж ми в командировка за 4 дни Confused ама.....ще се гледаме, къде ще ходим.
отивам да меря на Ади Т и да видя дали се е събудила.

нацункай Алекс от нас Heart Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Liorena
а как така зелени сополи? нещо не мога да си го представя туй чудо Thinking


Хич не ти трябва да си го представяш!!! От водни и прозрачни стават зелени, като сопол... Mr. Green Сигурен признак, че вече си има или започва бактериална инфекция. Аз затова й поръчах капките дето вътре са с гентамицин. Много ни помагат. Сега си мисля да се пазаря с лекарката ако може да не дава антибиотик, ами локално да мажа сливиците с едно мазило дето го бъркаме също в аптеката. Лошото е, че вътре има 5 Нитрокс, а той не се произвежда и е кът... Confused

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Скорошно оздравяване желая на Ади, Лиорено! И не се самообвинявай!

Общи условия

Активация на акаунт