Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора

София

До всички които мерят БТ!!!   smile3526
Тъй като аз сега започвам да си меря БТ за първи път в живота ми искам да питам: вчера - първия ден имах 36.7, а днес имах 36.8.  Confused  Това е нормално нали? Няма кой да питам, защото моя доктор е на семинар в чужбина.  Embarassed  Моля Ви каже ми при вас как е.  #Puppy dog
Благодаря предварително  newsm51
Цитирай

Доколкото си спомням, ти започна нов цикъл тази седмица, нали  Rolling Eyes

Само не си ни казала къде ммериш БТ  Wink Но ако съдя по стойностите и, предполагам че е в д-то  Wink

Според мен за сега БТ е напълно нормална
Цитирай

София

Нормално е.
Цитирай

Нормално е БТ да варива малко, както се е получило при теб тези два дни. Има много инфо за БТ в БИБЛИОТЕКАТА НА "Искам бебе", така че може да я рагледаш. Също така, може да отвориш и графиките на някои от момичетата, за да получиш и нагледна представа.
Цитирай

София

Таня,
Благодаря, че си отделила темата  Love
Да, цикъла ми започна на 12.04.05 и си меря БТ от 13.04.05. И точно там в д-то я меря  Embarassed.  Значи да се успокоя. Благодаря за отговорите Love
Цитирай

Русе

Гери, БТ се мени всеки ден, важното е да мине 37 градуса за да разбереш, че настъпва овулацията. Аз съм я мерила и в ановулаторни цикли и тогава се движи в границите 36.6 до 36.9. Много по-лесно ще се ориентираш, ако всеки ден си нанасяш измерените стойности на графика и така ще можеш да видиш най-добре температурния скок, който отбелязва началото на втората фаза.
Цитирай

София

Не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО  да мине 37 градуса, за да има овулация!!!
Важното е да има двуфазност. При по-ниска температура в първата част на цикъла няма как във втората да е над 37градуса, но овулация има.
Цитирай

София

Миме,
Меря си я всяка сутрин  #Puppy dog  в точно едно и също време и я нанасям в една таблица, която ми даде доктора. Притеснявам се защото ми е за първи път и незнам точно как трябва да се движи. Embarassed
След като Лали ми изпрати една статия в зачатие четох, че не е задължително да е над 37.0, просто трябвало да се качи няколко десети и да се задържималко време и след това пак да започне да пада, дано да съм разбрала. Като си дойде доктора ще го питам, а до тогава ще си меря БТ най-примерно и ще пише в таблицата.
Благодаря Ви че ми довате съвет, така се успокоявам, много сте мили  Love  newsm76
Цитирай

Русе

Ами аз не знаех, че може така-температурата да остане под 37 градуса Embarassed  Явно при всяка жена е различно. Аз си я меря в дупето. Вече от няколко години се занимавам с измерването на БТ и при мен овулацията настъпва, когато температурата се покачи  над 37. Имала съм стойности от 37.5 - най-висока Т. При ановулаторен цикъл съм в рамките на 36.6 да 36.9. Но както Гери вече каза, за първи път мери БТ, така че тепърва ще се установи какви са нейните нормални граници.
Цитирай

София

Мими, аз също си мислех, че БТ трябва да е над 37, обаче Лали ми отвори очите.

Аз имам страхотно притеснение първите три дни БТ се качваше (36.7, 36.8, 36.9), а в сабота и неделя е 36.7 двата дни. Защо пада, знаеш ли? Няма кой да питам друг, моя доктор е в чужбина. Моля те, кажи ми нещо успокояващо.  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad Ще се побъркам Crying or Very sad
Цитирай

София

Спокойно, Гери. Нормално е.
Виж ТЕЗИ "бременни" графики.
Цитирай

София

Лали,
Благодаря ти много за тези графики, ти си супер.  #Milti   Love
Цитирай

Русе

И аз разгледах графиките. Ами Гери нали виждаш-при всяка жена температурата е различна. Ясно че сега като я мериш за първи път си по-притеснена, но то си е нормално.
   Според мен най-важното е нанасянето на температурите в графичен вид. Аз лично не ползвам програма за това, защото не знам колко дни ще ми бъде цикъла, докато не дойде М Sad
Моят гинеколог ми обясни, че за да получим датата на овулацията трябва от числото( дните в цикъла ) да извадим 14. Като гледах графиките във ФФ почти всичките са така.
   Аз се оказах ужасно невежа по въпроса, защото при моя 32-35 дневен цикъл-когато съм на хапчета де, иначе е нередовен- си мислех, че овулацията трябва да е на 15-16-ия ден, а тя е около 20-21-ви ден Embarassed Но както казват мъдрите хора-"няма глупави въпроси, има глупави отговори" Smile
Цитирай

GeryD няма нищо обезпокоително в температурите ти. Всичко си е наред. В някои книжки пише, че БТ не е препоръчително да се мери по време на менструация, защото тогава темп. много варира. Според мен при теб няма място за каквито и да е било тревоги !!!

Цитат на: Mimeto78
Аз лично не ползвам програма за това, защото не знам колко дни ще ми бъде цикъла, докато не дойде М Sad

Мими при програмите за следене на овулацията като ФФ не е от значение продължителността на цикъла ти. Важни са само данните от термометъра и евентуално ако следиш цервикалната слуз. По тези два белега програмата сама изчислява кога ти е била овулацията. Всеки ден се нанасят тези данни, вклщчително и денят в който се появи менструацията. Програмата показва продължителността на цикъла ти и дължината на лутеалната фаза.
При някои жени има и случаи на ранна овулация (8-12) ден, при други овулацията е късна (след 14 ден). По принцип при мен нещата са доста редовни около 14 ден, но е имало и случаи когато овулацията ми е била и на 20 ден.

Цитат на: Mimeto78
Моят гинеколог ми обясни, че за да получим датата на овулацията трябва от числото( дните в цикъла ) да извадим 14.  

Да това е напълно вярно, но този метод на изваждане на 14 дена не доказва че е имало овулация. За съжаление има и случаи на жени с по-къса лутеална фаза (фазата от овулация до менструация) за които това правило с 14-те дни не важи.

Ако има нещо неясно питай  Smile
Цитирай

Русе

Таня, благодаря ти за подробния отговор Rose
   Днес, като разглеждах темите във форума започнах да си мисля нещо друго - дали е възможно да имам 2 овулации за 1 цикъл? Бих искала да прочета ако вече са разисквани подобни проблеми, но нещо не мога да се оправя с търсенето Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора