четете ли професионални книги и списания?

  • 2 039
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Ето това ме вълнува ...

В моя бранш \маркетинг\ в последните пет-шест години се навъди много професионална литература - къде със съдържателни книги, къде с боклуци ... и май хората четат, или поне по-известните автори ..

Та ми е интересно да разбера дали във вашите браншове излиза литература и дали я намирате за полезна. Изобщо ъпдейтвате ли се по "работни" въпроси и откъде - списания, интернет, книги, други? 

# 1
  • Мнения: 27 524
О, да, чета. Тук съм се абонирала за едно месечно списание по психология, на френски е и малко зор виждам  Crazy, но все пак опреснявам това онова. Иначе книги при всяко прибиране в София си купувам, речници, енциклопедии, сакът ми после никой не иска да го носи  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 401
От години чета само такава. Не си спомням кога за последно съм чела художествена л-ра. Ъпдейтвам се постоянно, дори и сега когато съм в майчинство, требе да съм конкурентоспособна щото тия младите нямат свян  Laughing

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Чета, работата ми е такава,че постоянно променят някой процент,закон,наредба...и трябва да се чете
За художествена литература намирам също време-така да се каже разпускам с нея

# 4
  • Мнения: 9 865
Чета и професионална, но и много худ. литература, радвам се, че специалността ми го изисква.

# 5
  • Мнения: 281
Всеки месец прочитам почти всички списания - женски, мъжки, лайфстайл, жълти.
От Едно до Блясък.
Трябва да съм в час.
 Grinning

Без интернет съм за никъде.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Да, няма как иначе.

# 7
  • Мнения: 1 520
Да, най-много такава чета.
И за разтуха  - детски книги.

Даже сега чакам последната си поръчка, вече с нетърпение, че ми я бавят.
Купувам си редовно професионални книги, имам си цяла библиотека.
И ми е интересна. Всеки път се убеждавам как това, което искам да правя, това е сектора.

По темата - има доста добри книги в нужната ми насока.  Peace

За съжаление няма хубаво професионално списание. И малко, което имаше - вече не е на пазара.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 12:50 от SmaRt

# 8
  • Мнения: 6 155
Да, чета.

# 9
  • Мнения: 3 423
Скъсвам се от четене.
А ти беше ли на семинара на Котлър?
И имаш ли презентацията?

# 10
  • Мнения: 172
Чета. Но аз все още и уча. И след дипломирането си ще чета, защото без информация съм за никъде.
Всеки трябва да чете, ако иска да е добър в областта си, да се развива, да познава новото.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чета. Няма как иначе. Повечето ни контрагенти включват в каталозите си и представяне на новостите. Което пак си иска четене.

# 12
  • Мнения: 494
  Ми чета. Има неща, които не са ми никак интересни, а има и много боклуци, наистина, но се налага. Понякога ми ги "налагат", всъщност, и точно това са най-големите тъпотии обаче ги изчитам.
  Интернет си е Интернет- има за четене доста и в последно време май повече от нета чета, затова и кисна почти по цял ден на компютъра. Но предпочитам книги - по-удобно ми е и не ми се изморяват толкова очите, обаче лошото е, че голяма част от най-новото инфо, от което се нуждая, го няма на български и поради тази причина често ровя по (най-вече руски, но и американски) сайтове.
  Списания си купувам, ако знам за някоя конкретна статия на автор, който ме интересува.
  Едно от предимствата, които имам е, че имам много близка приятелка, работеща в една голяма книжна борса и от нея взимам специализирана литература (знаете, че тя е доста скъпа). Чета книгата, ползвам от нея каквото ми трябва (имам си едни специални тетрадки, в които преписвам някои неща) и ако цялата книга наистина си струва, тогава си я купувам, иначе я връщам в склада. Не казвам, че е правилно, но така правя доста често Blush. Наистина продават големи боклуци с гръмка реклама и пресилени отзиви...

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Книги - да, налага се, а и повечето са наистина хубави разработки. Списания никога - скука и тъпня Tired

Общи условия

Активация на акаунт