PH в урината

  • 6 826
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 244
Здравейте! Дали някой знае, опасна ли е стойност на ph в урината от 7, при норми от 4.5 до 6.5. Днес си взех изследванията и сестрата ми обясни, че всичко е нормално и няма проблем, а лекарят ми го нямаше и не успях да говоря с него, което не е голяма загуба, защото мисля да го сменя, но ще ходя на преглед чак другата седмица и се притеснявам да не е късно дотогава, ако има някакав проблем.

# 1
  • Мнения: 2 494
Мисля, че трябва да се консултираш с лекар, все пак е над горната граница. Което значи, че нещо не е наред. Моята Рн беше 5.

# 2
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
аз ти препоръчвам да направиш една диета за да намалиш киселината.яж предимно плодоже и зеленчуци ,избягвай месо и всякакви животински продукти.пий и чай с малко сода в него
успех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 203
рН над 7 вече е основно, не разбирам защо трябва да се намали киселината.......

# 4
Цитат на: vvv
рН над 7 вече е основно, не разбирам защо трябва да се намали киселината.......
 Защото не знае... Grinning Резултатът ти е нормален - стойността е почти на горната граница.

# 5
  • София
  • Мнения: 244
Благодаря ви за съветите, момичета Simple Smile Аз междувременно се консултирах с лаборантка, според която всичко е наред и тази стойност не е опасна, а зависи от храната, която е приета предишния ден. Така или иначе съм на лекар тази седмица и се надявам да разбера повече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт