Кърмене на близнаци

  • 3 717
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Момичета, чакам близнаци и знам, че с тях кърменето няма да е същото както е на едно бебе (там всичко си беше наред и се кърмехме успешно дълги месеци).
Дайте малко акъл - линкове или информация за книжки,  на всякакви неекзотични езици (без немски). Искам да изчета повечко от по-рано, че после знам, че няма да има време.
Общо взето информацията по този въпрос е по-оскъдна има и доста противоречия. Личните впечатления, които получих от майки на близнаци също не са обнадеждаващи. А имам голямо желание да мога да кърмя нормално и двете бебета.

# 1
  • Мнения: 4 458
Confused  Confused  Confused  какво да ти кажа, аз издържах 2 месеца. Не,че нямах желание да продължа, но кърмата взе че спря Cry  Голям гърч е ама при добро желание ще се справиш Wink . Най-важното е да не се панираш Sign Exclamation  Още по-важно е да имаш помошници - ама истински а не такива дето само отчитат дейност. Аз нямах късмет с помощта Cry  , то сигурно и за това ми спря кърмата - ама какъв рев му ударих Embarassed  Абе, няма да те плаша от сега. Само искам да ти пожелая: яшни деца (да не се налага да се цедиш), поспаливи (че да имаш време да поотпочинеш) и разбира се здрави. Не го мисли толкова. Нещо весело: пробвай да кърмиш и двете едновременно  Drunk - голямо е шоу (поне малко да се посмеем) Wink

# 2
  • Мнения: 2 051
Как ли изглежда позата (имам предвид при едновременното кърмене), представям си нещо като майка-орлица. Майтапа настрана, има ли място за двете бебета и с коя ръка си оправяш например изпуснатата гърда?
Иначе на помощ (в смисъл да се мотаят баби наоколо) никога досега нито към разчитала, нито съм я допуснала и бях много спокойна (и със спокойни поспаливи деца).

# 3
ама ти колко деца имаш? Shocked  как си поправяш изпуснатата гърда???? Confused  де да знам, те моите нямаха особено желание да сучат - особено едната Close . Те в родилното ги бяха размързеливили с тия шишета... - само чакаха да им се изсипе в гърлото! Rolling Eyes  Не бе, не те съветвам да го практикуваш - само пробвай - като са малки става номера, после почват да се ритат! Laughing . По-добре е да свикват да се изчакват, като не забравяш да ги редуваш - първо едната ще е първа, после другата...  Божееее, спомените нахлуха в главата ми Grinning  Лелееее, как съм се справяла наистина??? И аз не знам #Silly
Ще помолиш децата да ти помагат - докато храниш едното, да занимават другото. Не,че ако е гладно ще се залъже но... Ох, изобщо не знам какво да ти кажа. ако си на смесено хранене ще ти е по-лесно. На едното хранене едната е на къма а другата на адаптирано мляко, после ги разменяш. И това съм пробвала, но ми беше гузно Cry  и жал за това което е на шише. Има и др. начин! След кърмене да се цедиш и да пазиш кърмата в хладилника (питай педиатърката как точно!), и пак така едното на гърдата, другото със шишето от предишното кърмене - следващия път ги разменяш. айде стга толкова, че съвсем ще те объркам! Rolling Eyes
Кога ти е термина? Къде ще раждаш?

# 4
  • Мнения: 4 458
Embarassed  Embarassed  забравих да се регистрирам! Горното ферманче е от мен? Wink

# 5
  • Мнения: 1 497
Айлийн, ти близначета ли имаш?! Поздравления!!!

# 6
  • Мнения: 4 458
ДААА  bigdance2

# 7
summer съм. Два бързи линка на английски,

http://www.lalecheleague.org/FAQ/twins.html

и

http://www.askdrsears.com/html/2/T026200.asp

Също можеш да дадеш search na "breastfeeding twins" na yahoo, google i t.n.

# 8
  • Мнения: 429
Az uspqh da gi kurmq 5 meseca . Moite bebki ne sa nikak q6ni , no aznastoqvah i to dosta .
Probvah nomera da hranq purvo ednata , posle drugata , no tova se polu4ava6e edinstveno , kogato sa suneni , ne slagah bebinki mnoogo gladni da su4at , naprotiv te bqha dosta spokoini4ki , dokato gi hranih . a tova da gi kurmi6 i dvete ednovremenno , ne stava , adski trudno e , a na teb nqam da ti e nikak udobno !!!
Az se izcejdah poslednite nqkolko meseca , za6toto mi stava6e vse po-trudno da gi kurmq , no efekta purvo ednata , posle drugata , ima6e efekt opredeleno , puk i dvete sa na ednakvi kilogrami !!!
Uspehhhhhh , 6te stiskam palci!!!

# 9
  • Мнения: 2 051
Момичета, благодаря Ви.
Това със смесеното хранене хич не ме ентусиазира, но изглежда е неизбежно. Като не го изпитал човек на гърба си изглежда по-трудно - сега като си го представя едно хранене как плавно се слива със следващото хранене...И как да се редуват ако едното от тях примерно се буди първо и явно е по-гладно? Това с изцедената кърма е добра идея, стига млекоцентралата да произвежда достатъчно Confused
Aylin, колко са големи твоите? Викаш как си се справяла, аз се питам как се справяш сега, особено ако тичат в противоположни посоки!
Summer, мерси за линковете.
Ще раждам към края на септември, живот и здраве и се очертава да е в Бургас, тук сме за 1-2 години.
NaNa, ти и двете ли гърди изцеждаше всеки път?

# 10
# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Пускам нова тема за кърмене на близнаци. Тези дни щом си дооправя компютъра ще ти допълня с още.
Можеш да си вземеш книгата на Хана Лотроп "Книга за кърменето", където има практични съвети за кърмене на близнаци. Ако не - мога да ти препиша някои по-основни от там.
Лека бременност и успех!

# 12
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Момичета, благодаря Ви.
Това със смесеното хранене хич не ме ентусиазира, но изглежда е неизбежно. Като не го изпитал човек на гърба си изглежда по-трудно - сега като си го представя едно хранене как плавно се слива със следващото хранене...И как да се редуват ако едното от тях примерно се буди първо и явно е по-гладно? Това с изцедената кърма е добра идея, стига млекоцентралата да произвежда достатъчно Confused
Aylin, колко са големи твоите? Викаш как си се справяла, аз се питам как се справяш сега, особено ако тичат в противоположни посоки!
Summer, мерси за линковете.
Ще раждам към края на септември, живот и здраве и се очертава да е в Бургас, тук сме за 1-2 години.
NaNa, ти и двете ли гърди изцеждаше всеки път?



Желая ти успех! То, сега може да ти изглежда малко объркано но, като ти дойде на главата..... нямя как. Моите деца са на 3 години Wink  - и слава богу! Това с търчането в различни посоки, го минахме. Беше страхотен купон - за зяпачите де Grinning  Аз ставах разногледа ама... сега вече ме оставят да почивам Stuck Out Tongue  Сега, ми късат нервите с глухотата си! Twisted Evil  Лелеее, сто пъти повтарям едно нещо, но ефект никакъв, а като писнат в един глас...., пък като започнат да се бият, хапят и скубят... Иначе много се обичат Laughing " Тя мене пател!" Общо взето сме подвижна лудница  ura . Не искам да те плаша, но е добре да се въоражиш с повечко търпение Simple Smile
Лека бременност - и не се ядосвай за да не са ти нервни децата  Wink

# 13
  • Мнения: 2 051
Цитат на: boo
.
Можеш да си вземеш книгата на Хана Лотроп "Книга за кърменето", където има практични съвети за кърмене на близнаци. Ако не - мога да ти препиша някои по-основни от там.

Мерси, Буу, мисля че е по-добре да търся книгата. Понамериха се и доста сайтове, така че мъглата започна малко по малко да се вдига.

Айлин, твоите еднакво ли наддаваха и различават ли се изобщо?

# 14
  • Мнения: 195
"Това със смесеното хранене хич не ме ентусиазира, но изглежда е неизбежно..... с изцедената кърма е добра идея, стига млекоцентралата да произвежда достатъчно."

 Не е неизбежно - по ред причини сестра ми си хранеше бебето с изцедена кърма, като се цедеше през три часа и от двете гърди още докато то беше в болницата.
Всеки ден и оставаше поне по 1 литър мляко, при положение, че бебето хапваше здраво през два часа. На това сигурно му викат "хиперлактация", но ти го пиша като пример - преспокойно ще можеш да "произвеждаш" и за двете бебчета Simple Smile.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт