В какъв свят живеем?!

  • 5 263
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Работя на малък павилион ,в който продавам вестници и ученически пособия.
Стоя си днес на работа и си мисля как парите не ми стигат,как искам да си купя нов и по-хубав телефон,защото този който имам е вече стар и ми се струва най-грозния телефон на света.Чудя се как да спестя пари,за да си купя нещо по- добро. Мисля си и за наближаващите коледни и новогодишни празници,за подаръците,които трябва да купя и т.н.
В този момент пред павилиона застана възрастна жена с малко дете,за да му купи пастели и химикал.Тогава видяха ,че при мен има и раници и понеже детето е в трети клас ,а още няма раница,решиха да дадат 8лв и да купят.С едно уточнение ,че днес дават детските и  я купиха с част от парите.
След това се спряха на пейката зад павилиона,за да може детето да си прибере  учебниците в раницата.Не мога да ви опиша с какво удоволствие и наслада я разглеждаше детето и как прилежно си подреди учебниците вътре.А бабата седеше и го гледаше с огромна тъга.Направо разтърсваща гледка.Не знам как да ви го опиша.И тогава бабата му каза,че понеже са купили раница,този месец не могат да купят и нов панталон,защото парите няма да стигнат.Трябва да купят и олио и нещо за ядене.И го помоли,да не се сърди,че този месец не могат да купят панталон,защото по-важно било да купят раница.Бабата му обеща,че другия месец,като преведат детските тя ще му купи и панталон.Като гледам детето има нужда и от яке.Само не знам кога ще успее да му купи такова.Тя развали 2 лв. на стотинки при мен за да даде на детето да си купува за ядене на училище.Само ума ми не го побира,за колко дни ще му стигнат парите.Направо душата ми се стегна.Не можах да се сдържа и се разплаках.
Жената често минава покрай моя павилион и утре съм решила да й подаря 20 лв,за да купи нещо на детето,не са много, но не мога да си позволя повече.
Няма да правя коментар.Смятам,че всеки ,който прочете това ще си направи изводите сам и ако иска може да сподели.
В какъв свят живеем?!

# 1
  • Мнения: 738
Честа гледка за съжаление... Cry Държавата не се грижи за хората това е... Бих помогнала...Но виждам, че си от Чирпан...

# 2
  • Мнения: 3 861
много тъжна история...
разплака и мен...
Защо не помогнем на тези хора по някакъв начин???
Знам, че не можем да променим света, но можем да накараме поне едно дете и една баба да се усмихнат и да си мислят, че животът не е толкова суров с тях...

# 3
  • Мнения: 1 072
Те редовни клиенти ли са ти?


Опс, сега видях, че си написала. Вземи им адреса, ако ти го дадат. Коледа наближава. Скоро всички ще станем много благородни.

****************

Може като я видиш да я повикаш и под претекст, че си забравила да ги запишеш за участие в томбола, в която всеки, който си е закупил раница участва, да им вземеш адреса.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 20:20 от Летящата крава

# 4
  • Мнения: 3 036
Похвално е не това което си намислила а това че изобщо ти е направило впечатление.
Много често изобщо не забелязваме това което става около нас.
Едни са забързани в ежедневието ,други са егоисти  -" и на мен не ми достигат".

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
 Sad Cry Cry Cry
Толкова е жалко за обикновените хора....
Наистина, ако можеш да вземеш адреса.

# 6
  • Мнения: 203
Много е мило това, което искаш да направиш!!! Може би наистина трябва да и кажеш, че има томбола и това е награда, дали няма  да се обиди и да не вземе парите, ако искаш да и ги дадеш....

# 7
  • Мнения: 843
    Има м една година  от живота си,  която  много напомня на твоя разказ. Ужасна ситуация и безизходица. Sad  
      Обаче, това с помощта  е деликатна работа,момичета,  особено непотърсената . Предлагали са ми тогава помощ, без да я искам... чувствах се като просяк,  но пък аз съм си такава. Говедо гордо.
      Възрастния човек така ще се сгърчи от притеснение...  А може би не.
     Какво предлагаш? Бих се включила поне с 20 лв. на първо време. / Не защото обичам Чирпан, роден град е на баща ми..,/
      тук ще има реплики и за мошениците... да - те са навсякъде.  Аз ги различавам трудно  и ще ти се доверя. Ей къде е Чирпан,  бихме дошли.
        А ако не ги видиш?   Съзнавам , че темата е  не е за помощ  , а е  провокирана от мъка.  bouquet

# 8
  • Мнения: 843
  Изпривариха ме... но горе - долу в този ред на мисли...   В този малък град  ще я разнесат бабата.. Трябва да е деликатно и без фанфари..    Да не извадим очи..., вместо да изпишем вежди.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 890
 Дано да успеете да вземете адреса !  Rolling Eyes Hug

# 10
  • на село
  • Мнения: 1 028
Идеята за лотарията е добра. Може да и кажеш че си я записала и е спечелила награда.

# 11
  • Мнения: 1 072
Ако вземе адреса, ще спечелят от доста томболи. Наистина не трябва да й даваш пари на ръка. Пък и има нещо приказно-романтично в анонимния закрилник. Няма да знаят на кого да върнат подаръците....  Wink

# 12
  • Мнения: 26
Вижте.Темата е много деликатна.Не е зов за помощ.Просто споделих с вас колко тежко се почувствах,когато станах свидетел на това,което ви разказах.Просто си помислих,че нямаме право да се оплакваме за глупости.
Моля ви не искам да оставате с впечатление ,че съм някой измамник,който иска да спечели на чужд гръб.
Аз така или иначе,ще се опитам да им помогна.А съм сигурна,че около вас има много много хора,на които можете да помогнете.
Като помагаме на другите помагаме и на себе си.

# 13
  • София
  • Мнения: 426
за жалост това е доста често срещана гледка не веднъж съм давала пари на стари хора и дечица,но смотаната държава ни е довела до тук и хора без вина да страдат

# 14
  • Мнения: 1 413
За съжаление възрастните хора попаднаха в една напълно непривична за тях обществена среда, която е трудна за всички, но за тях - най-много! По-младите се хващат да работят на две места, оставят си децата на възрастните и отиват в чужбина,а възрастните? Те и като съзнание не могат да възприемат много неща от действителността ни, а трудно се променят. Тъжно ми е и на мен и като работя с такъв човек, понеже моята работа също е обслужване на клиенти, много от които възрастни и бедни, се старая да се обърна с уважение и внимание - това е моят начин да стопля такъв човек.

Общи условия

Активация на акаунт