до мамите с кошарите на 2 нива:)

  • 1 946
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте,мами!не можах да открия подобна обсъждана тема,та въпросът ми към вас е: на колко месеца бяха децата ви,когато махнахте горното ниво на кошарата? Моя прави бегли опити за обръщане и вчера ми просветна,че скоро май ще трябва да се действа:)

# 1
  • София
  • Мнения: 4 588
Все още не сме го свалили на долното ниво. Засега не се налага. Peace

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 00:23 от passion

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 150
И аз още не съм го свалила. Но си мисля, че трябва да го направя, когато започнат опитите да се изправя.

# 3
  • Мнения: 674
 Свалихме нивото, когато Габи стана на 7 месеца. Оттогава почна да се опитва да се набира на решетката и се изправяше на коленца на нея!
 Мисля, че още ви е рано, но ако ще си по-спокойна - сваляте го! Peace
 Самото обръщане не значи, че ще падне. Почне ли обаче да се хваща за решетката и да се надига, става опасно!

# 4
  • Мнения: 491
И аз още не съм го свалила,все още не може да се изправи на 100% от легнало положение.Но ако ти ще спиш по спокойно по добре го смъкни

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Мисля, че още ви е рано, но ако ще си по-спокойна - сваляте го! Peace

Самото обръщане не значи, че ще падне. Почне ли обаче да се хваща за решетката и да се надига, става опасно!

ей това точно щях да ти кажа  Peace

# 6
  • Мнения: 1 186
Някъде около вашата възраст защото много ме дразнеше празното място, което оставаше на кошарата  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На 7 месеца мисля, че беше.

# 8
  • Мнения: 451
Някъде 4-5 месечна беше. Не съм се притеснявала, че ще падне на тази възраст, но ми се стори по-подходящо да сваля матрака долу.

# 9
  • Мнения: 676
Ние го свалихме,когато започна да се изправя до седнало положение т.е. към средата на 6-ия месец.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Свалих кошарата  когато започна да стои в нея на колене и да се "надвесва" и оглежда навън , не помня с точност наколко месеца беше  май  5-6 м  newsm78


 Peace

# 11
  • Мнения: 16
Свалихме го преди няколко дни, Борката е на пет месеца и половина.

# 12
  • Мнения: 4 111
На седем-осем месеца беше, започна да се набира на решетката и опасността да падне беше голяма.

# 13
  • Мнения: 1 483
Като почна да се изправя свалихме на долното ниво.Веднъж се преметна от креватчето Embarassed

# 14
  • Мнения: 2 131
Ние свалихме нивото, когато Алекс стана на пет месеца. Той е много пъргав и ме беше страх да не стане беля, въпреки че тогава все още не се изправяше. Обаче тъй като на мен ми беше супер неудобно кошарата да е толкова дълбока, мъжът ми проби допълнителни дупки и не я смъкнахме съвсем. В момента малкият като се изправи му стига някъде до гърдичките и честно казано не знам дали да се притеснявам, че би могъл да се набере, макар да мисля, че все още няма чак такава сила. Но със сигурност вече се замисляме да я смъкнем съвсем до долу.

# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
На 4 месеца беше Калоян. Много беше шавлив, а и горното ни ниво беше наистина много горно. А и той на 6 месеца се изправи сам в кревата.

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Около годинката!

# 17
Към 5-я месец, защото вече започна да става страшно.Можеше да се обръща навсякъде и се хващаше за парапета на леглото и се набираше да се изправя.

# 18
  • Мнения: X
На около 5м.

След решетката преустроихме леглото, като сложихме една малка дъска, около 5см. над матрака, за да не пада, като спи нощем.

# 19
  • Мнения: 4 621
На 7 месеца Peace

# 20
  • Мнения: 4 451
Нашата кошара има 3 нива Grinning. С нея гледам вече второ детенце и от опит ти казвам, че всичко е много индивидуално. Зависи от детето. При малката ми дъщеря всичко се развиваше някак по-бавничко и това бе водещото за мен. Свалих кошарата на 2-ро ниво чак, когато Василена навърши 9м., защото на тази възраст още не можеше да се изправя хваната за опора. А онзи ден свалихме още едно ниво на долу, че започна да прави опити да се катери по решетката Laughing

# 21
  • Мнения: 2 908
Почти беше направила 8 месеца-тогава я свалих на второто ниво.

# 22
  • Мнения: 887
Когато започна да се хваща с ръчички и да се надига да гледа. Мисля, че беше някъде около 7 меасеца.

# 23
  • Мнения: 1 483


След решетката преустроихме леглото, като сложихме една малка дъска, около 5см. над матрака, за да не пада, като спи нощем.


Ооооо и ние направихме същото Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
След 6м. свалих нивото  Peace

# 25
  • Мнения: 1 174
Късно, на седем, защото постоянно търсеше къде да се хване, за да се изправи и ми стана невъзможно да я следя постоянно.

# 26
  • Мнения: 1 155
Беше на 4 месеца, започна много да се върти и аз реших да я сваля на долния етаж

# 27
  • Мнения: 3 695
Свалихме нивото на 6-7 месеца - като започна да се хваща за горния ръб и да се набира. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 321
Когато беше на 8 месеца и от тогава му се отдаде възможност да се изправя колкото си иска. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 183
Аз го махнах като беше на 5 месеца и половина,защото много се обръщаше и искаше да става.  Wink

# 30
  • Мнения: 187
На 10 месеца. 1crib

# 31
  • Мнения: 636
Още не сме го свалили, но смятам да го направя като започне да се изправя.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 891
С 3 нива е нашата кошара.Края на осмни месец някъде свалихме на най долното ниво.

# 33
  • София
  • Мнения: 170
Към края на 6 месец. Щом почна да се изправя.

# 34
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  На 5 месеца,но тя се хващаше за ръба на кошарата и се опитваше да се надигне. Crazy

# 35
  • Мнения: 133
ние го свалихме когато вики започна да се обръща

# 36
  • Мнения: 2 159
7-мия 8-мия месец, чак когато започна да се изправя сама

# 37
  • Мнения: 1
Една моя приятелка която има бебе го махна когато детето започна да се изправя в кошарата

# 38
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
зависи си от детето
едва ли ма определена възраст
ние сме все още на горното ниво,защото няма каквито и да е напъни да се движи,обръща и т.н.
така,че сама прецени

# 39
  • Варна
  • Мнения: 773
на 6 месеца

# 40
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Към края на 5-тия месец!!!!

# 41
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Вчера свалихме нивото. На 5,5 м. е вече. Започна да се набира на решетката и се притесних. По-добре го свали. Хем ще си спокойна за детенцето, хем ще стои по естетическо Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 440
Някъде около 7 месеца,когато взе да става доста активна.

# 43
  • Мнения: 336
Няма значение възрастта. Когато почне да се набира на решетките , тогава е време.

# 44
  • Мнения: 545
Вчера свалихме второто ниво и сложихме отдолу едни одеала, че първото ми е много ниско. Свалихме го, защото се опита да премята крака и ръце,  а когато е седнала, направо се надвесва и няколко пъти в последния момент я хващам, преди да се преметне на земята.

# 45
  • Мнения: 72
На 6 месеца. Peace

# 46
Около средата на 6-тия месец  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 44 046
аз го свалих когато стана на 6 месеца и седна...иначе отдавна се обръщаше, но все пак беше достатъчно дълбоко нивото....та кота седна го свалихме....но пък и той само спеше там иначе буден не стоеше в леглото си....

Общи условия

Активация на акаунт