Имате ли чувство че понякога...

  • 3 246
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Имали ли сте някога чувство че в определен период от време животът ви е в застой. Т.е. ставате сутрин, отивате на работа, гледате шефа и колегите по цял ден и им слушате глупостите, вечер се прибирате в къщи, гледате телевизия, правите нещо и лягате да спите. И на сутринтта отново същото... И така до безкрай едно и също по цял ден...Нищо не се случва, няма нищо ново, всичко върви монотонно и бавно... Имали ли сте такова усещане. Какво правите в такъв случай. Сменяте работата си, нов любовник, купувате си нещо (дреха, кола, къща) или нещо друго. Как излизате от такива монотонни моменти от живота си?

# 1
  • Мнения: 17 546
Като изляза ще споделя Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 593
Сега ми е такъв периода Tired
По цял ден с бебето всичко се повтаря/от режима/ всеки ден.
Излизах веднъж по магазините забавно беше но до идната сутрин и айде пак на въртележката.
Още не съм намерила удачен изход но ще пиша като го  намеря.



п.п. от времето е  май му викат депресия Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 2 530
Не, наистина никога не съм имала такова чувство. Аз съм от хората, които никога не скучаят и винаги си намирам нещо, с което да се занимавам и разнообразявам.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 129
В момента ми е такова едно...от две седмици насам нищо не ми се случва, всеки ден е еднакъв с предишния...много неприятно състояние, мисля че се лекува само с пътуване. Поне при мен само това помага.

# 5
  • Мнения: 5 877
Хм, едно пътуване в чужбина ще те ободри Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Напълно нормалише да се случва еднообразие в животя човешки.
Лекувам се с посещение на йога за душата, обаждане на някой забравен познат, шопинг или дискотек. Крайни мерки не предприемам, не ми се видят тъй полезни, както изглеждат.
Напоследък купувам чанти. Все по-големи стават, а не харесвам големи сумки. Явно искам да побирам вътре радост и щастие и да си ги нося винаги с мене си.
Сега ботуши искам всякакви. Вероятно се надявам да се разхождам повече и да се усмихвам на всяка природна радост, което ме вдетинява и се чувствам прекрасно.
Напоследък ми се пее, което е най-благоприятното дело, което може да се приложи от човекът, при всякакъв повод.
Неприятно ли ви е - пейте. Да не ви пука фалшиво ли е, или е на улицата. Не е забранено.
Ако ви е срам, но запеете - ще ви досмешее и ще забравите за еднообразието. Адреналин ще се образува, у тиквоча ще нахлува и ще ви опияни.
Опиянението е благодат против тревоги. Може и на бар да се ходи. Намерете компания, дори непознати, след някой друго питие целият свят ще обичате, но не знам дали светът ще ви обича...
Засадете дърво. Или дори цвете в саксия, ама с дървото е по-грандиозно и не се случва всекиму.
Който има домашен любимец, ходи да му се жалва, сетне го гушка, разхожда, с тревогите си го пробожда, но се облекчава връз гадината си.
А който няма домашен приятел, гледа телевизия. Не препоръчвам, файда няма. От празно в пусто вода да преливаш и обратно.
Ако имате любим смешен или негледан смешен филм, тогава е друга работа. Сега не мога да препоръча, защото старостта казва своето и не помним какво съм гледал, но има, има, съществуват комедии, които вдъхват живот на вашто физическо тяло и ви активира заспалия мозък.
Нива. Поискайте назаем нивата на ближния си или някой вилно място. Питайте кое е лопата, мотика, пробвайте селски труд. Много е хубаво, страхотно е да се копане, оре, жъне, бере плод. Сетне спиш 2 деня, 1 седмица лекуваш мазол, но си щастлив. Досега с майката земя е друга работа.
Иманярство. Може да се поинтересувате за някой друга тракийска могила. Извършете проучване. Набележете някой могилка, неокопавана, девствена. Снабдете се с компаньони в областта или самоотвержено по тъмна доба се промъкнете самотен и разкопайте недокосната й утроба. Може да ви се отблагодари, но може и да останете с мръсни ръце. Женските работи в тоя свят са нещо много непостоянно...
Ново хоби. Салфетки никой ли не събира вече? А дъвките имат ли все още картинки с коли и жени?

Ще оставя другарките да допълнят още нещо си. Пуф-паф. Crazy

# 7
  • Мнения: 3 521
Обикновено най-ободряващо ми действа промяна в работата.
Или някой нов курс по нещо, което ме интересува.
Последното ми лекарство срещу скука се казва geocaching Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 799
През няколко месеца съм в такива дупки и за сега излизам без особени усилия от моя страна - самосажалявам се известно време, случва се нещо (обикновено поредица безпаметни напивания  Mr. Green) и настроението ми се оправя.
Любовна афера също върши работа, но само ако не те хванат или не я задълбочиш много  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 2 157
Сега ми е такъв периода Tired
По цял ден с бебето всичко се повтаря/от режима/ всеки ден.
Излизах веднъж по магазините забавно беше но до идната сутрин и айде пак на въртележката.
Още не съм намерила удачен изход но ще пиша като го  намеря.



п.п. от времето е  май му викат депресия Laughing

Същото и при мен. Продължава вече месеци... ooooh!
За момента не мога да направя нищо за промяна : Който има деца да си ги гледа .. Crazy

# 10
  • Мнения: 139
Не мога да дам рецепта как се излиза от тази ситуация, но, да, била съм в подобна.
Но при мен нещата не бяха монотонно спокойни, а скандално отчайващи -
не се разбирах с колежката.
Едно и също нещо се случваше всеки ден #2gunfire
И така две години...
... вечер се прибирате в къщи, гледате телевизия, правите нещо и лягате да спите. И на сутринта отново същото... И така до безкрай едно и също по цял ден...
Аз обаче не можех да гледам тв спокойно, не можех да върша нищо в къщи, защото се ядосвах и накрая не можех и да спя спокойно! Две години бях зациклила в един омагьосан кръг, който ми очерни живота и ми скъса нервите!
Или тя трябваше да се махне или аз. Но аз взех, че забременях newsm44... и й устроих живота съответно!

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Като изляза ще споделя Mr. Green
И аз  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 27 524
Да, имала съм, за кратко. Сега го имам, за по-дълго. Не знам какво да направя...

# 13
Случва се понякога и почти на всеки.Едно ново хоби или занимание,странично от ежедневните дейности наистина помага да се огледаш, да видиш, че си в сатурнова дупка ,да се хванеш за косата и да се измъкнеш от нея. За други рецепти също се сещам, но най- добре е сам да откриеш от какво имаш нужда,за да се измъкнеш от кръговрата на скучното ежедневие. Успех !   newsm10

# 14
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Запо4вам още една работа или я сменям......малко съм не у ред  Wink
Заформям си скандал4е в къщи...........не ми е трудно  Peace.......ама пусто и то влиза ве4е в руслото........
Сменям квартирата..........страшно помага........парвя го с определена периоди4ност,ина4е верно се 4увствам в монотон
.....................................................

Общи условия

Активация на акаунт