Как наричам гърдите на мама

  • 2 633
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 34
Здравейте! Въпросът ми е малко личен, но кое ли не е във връзка с кърменето. Както изглежда ще се кърмим още дълго време и сега, когато Тони вече се опитва да говори, се чудех как ли ще започне да нарича гърдите ми, сученето, а и да си иска да суче (особено на обществени места!). Сигурно се получава от само себе си и всяко дете само си избира/съчинява думички. Интересно ми е как са се развили нещата при по-опитните мами. Как децата ви наричат гърдите ви, ако не е тайна? Учили ли сте ги на някакви кодови наименования за обществени места?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При нас с Ева аз умишлено си избрах име, на което я научих. Не исках да казва цици, както почти неминуемо се получава, ако човек ги остави те да избират Laughing (макар че има светли примери на дечица, които сами си измислят небиещо на очи кодово название, ама аз не исках да рискувам). Избрах нини, защото на 9-10м Ева си мънкаше някакви подобни срички - тя го захапа веднага, но го префасонира на мими, а като стана малко по-голяма, вече на галено бяха мимки и така са си и до днес Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 5 187
След като се нахрани пусна зърното, погледна ме , погали гърдата и усмихнат каза първата си съзнателна думичка -"пепе". Така разбрах как да наричам гърдите си.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми сам си хареса "Етооо" . В нас през деня не търси да суче, но като сме навън и се налага да слуша и да не бяга като щур започва да ме дърпа и да вика "Етоо, етоо" - винаги го прави като му е скучно, а не защото е гладен. Макар, че като го гушна се опитва всячески да си навре главата в пазвата ми и тогава няма значение какво казва - всеки разбира за какво иде реч  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 674
След като се нахрани пусна зърното, погледна ме , погали гърдата и усмихнат каза първата си съзнателна думичка -"пепе". Така разбрах как да наричам гърдите си.
Това ми хареса!Браво! Peace

# 5
  • Мнения: 386
"Титу"...... и мене наричаше така преди да се научи да вика мама Grinning

# 6
  • Мнения: 3 092
Уф , няма да съм ти от полза , защото аз определено изтървах момента с кодовата думичка  Tired
Макар, че като го гушна се опитва всячески да си навре главата в пазвата ми и тогава няма значение какво казва - всеки разбира за какво иде реч  Mr. Green
същото е и при нас !  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 1 081
Ами аз все още го уча, иначе като си иска, просто идва и ми разкопчава ципа на анорака, и почва да вика"Ъъъъъъъъъъъъъъъ"(в нас все нещо с цип си слагам, за да ми е топло на кръста, докато кърмя). Но аз умишлено си харесах "токи-та"-идва от цокам, та "токам"-та "токи-та"-едно сладурче в Морската градина така си искаше от майка си:). И сега като го питам дали иска да "тока"-поглежда ме дяволито, и с 200 се мята върху спалнята:). Малко ми е трудно само с роднините-по принцип темата все по-тежка става..., пък да им обяснявам и това, ама защо и т.н....бррррррр

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз от самото начало ги наричах просто -Ам!
Така и до сега като иска да суче почва - Мамо, Аммм!Амммм!

А аз като му говоря за тях ги наричам Амки!
-Амките сега правят мляко, маме!

Думата цици не съм я споменавала. Чувал я е много пъти, но не я използва.

# 9
  • Мнения: 753
Моят бебо още не е започнал да казва нещо по този повод, но търси упорито и като го попитам "искаш ли млечице" или само "млечице" и той ме поглежда настойчиво и ако е до мен започва да ровичка и да намира Simple Smile.
Един ден му давах грис с адапте и му казвам "млечице", а той въобще не го близна /преди го ядеше, но не бях му казвала така/. Мисля, че понеже остана излъган Simple Smile)))) Правя често и съкращението "млечи", та може нещо от това да каже - ще видя:)
/имаме и нещо смешно, но ме е срам да го кажа - вярно, че има момент на "лично" Wink/
Но основното беше това.

# 10
  • Мнения: 1 425
Синът ми ги нарича "няня", като иска да цока, започва да ми бърка в деколтето и да вика "мами няня". Сам си измисли кодовото име  Grinning.

# 11
  • Мнения: 2 652
Ах, каква весела темичка! Я да събирам идеи.

# 12
  • Мнения: 1 691
Аз мислих, мислих, и по-добро от "цици" не измислих. Скоро не е търсил да суче, когато сме навън, но вкъщи стига само да кажа "къде има цици?" и се втурва към мен с неописуемо щастлива усмивка и започва да ми рови по дрехите.

# 13
  • Мнения: 65
 Нашата думичка е " мумучета". Тя е една от любимите ми от детския език на сина ми. Беше ме страх, че на плажа ще крещи по жените с голи гърди: Мумучута, мумучета... , но имаше по-интересни неща за него - водата и пясъка.

# 14
  • Мнения: 2 467
Ние пък сме на цици. Учих си аз с кодова думичка, научи се детето. Сама си я намери и аз помагах да я затвърдим. Но... всички наоколо ползваха циците вместо нейната думичка амо и така полека лека мина на цици. Имаше период на "Мамо дай амо цици цокам"  Laughing Сега вече  в прав текст иска цици или хич и не иска. Идва, взима, цока и бяга.

# 15
  • Мнения: 5 401
"Цици" - никой не го е учил, а всички се кефят като го чуят да казва.  Laughing Интересно, като го питам пред непознати хора "искаш ли цицинка?!", никога не отговаря с нещо повече от хилеж, а вкъщи винаги казва "иииии цици, цици"!

# 16
  • Мнения: 532
Моят дребсън им вика "мъне-мъне".Честно казано нямам спомен откъде идва и как започна,но аз съвсем умишлено го затвърдих.
Сега е много щастлив,че и тати и самият той си имат и те "мънета".

# 17
  • Мнения: 88
Моята дъщеря пък им казва "папи", а ако е много нетърпелива - "мамии папитееее папитеее" Simple Smile Сама си го измисли.

# 18
  • София
  • Мнения: 116
Когато Ния беше на около 1г4-5месеца им викаше първо "тата", а после "тити", "титки", "титонки" (през тези названия премина в периода от 1г4-5мес до към 2г6мес). Сега на 2г8мес им вика "цокита" - или си казва направо "искам цокам", или "искам цоки-боки". Сега като й се каже навън не става, ще има цокита като се приберем вкъщи - няма проблем (на около 1г6мес това беше голям проблем - искаше да суче навсякъде и вдигаше страшни панаири, ако това не стане възможно най-скоро).
Нещо не съвсем по темата, но пък забавно - напоследък не знам защо като свърши да "цока", "слага пипер" (с думите "малко пиперче" или "слагам пиперче") на цокитата - не знам как й е хрумнало, но аз нямам пръст в тая работа.

# 19
  • Мнения: 2 652
Нещо не съвсем по темата, но пък забавно - напоследък не знам защо като свърши да "цока", "слага пипер" (с думите "малко пиперче" или "слагам пиперче") на цокитата - не знам как й е хрумнало, но аз нямам пръст в тая работа.

Я да видим кой гледа Ути Бъчваров - ето чий е пръста в тая работа Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 116
 Laughing Уви, едва ли е това обяснението. Ния е на ясла, аз на работа и по-рано от 18.30 рядко сме вкъщи. Но няма значение, няма да спамя повече темата, обещавам...

# 21
  • Мнения: 97
Малкият ми още не говори, а само бръщолеви като любимата му сричка отначалото е "ба".Когато плаче обаче се чува мама, а ако е гладен - "ам ам".Всяка храна тогава предизвиква "ам ам", дори лигавчето.Съответно, ако иска да суче ми дърпа блузата от долу и вика "ам ам".Аз употребявам за случая думата мляко, но явно той предпочита универсалното АМ АМ Wink

# 22
  • Мнения: 147
Аз му казвам, че са "ами", така ми звучи добре... Той още не ги е нарекъл по никакъв начин, но като ги види - засиява  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 242
Ива си ги нарече тити, от самото начало, и макар вече да говори съвсем чисто и ясно, пак си ги нарича тити. Интересното е, че никой не се сещаше какво иска, а думичката е толкова близка до цици, но логично в бебешки вариант Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 185
Когато беше около 1 г, Валери правече един специфичен звук с езичето, наподобяващ цокане, (нещо, както показваме конче). Много забавно беше.
А сега вика "коки", което идва от "цоцки". Тати много й се радва, когато очаква с нетърпение цоцкането и изглежда щастливаааа. Смеят се заедно и той вика сякаш вместо нея "цоцкиии"  Embarassed . Така се научи и вика вече сама "кокииии". От скоро се научи да казва "дугу" - иска другата, след като е поцокала от едната  Wink .
И на мен така ми е удобно, защото много прилича на "како"  Wink

# 25
  • Мнения: 873
интересно,не се бях замисляла,че както ги наричам сега,така ще им казва и бебето newsm78аз обаче не смятам да кърмя повече от годинката,така че сега смело им казвам цомбита-искаш ли цомби,маме?иначе преди им казва уреди за хранене,а сега понякога-тенджери Joy

# 26
  • Мнения: 3 695
Много интересна и сладка тема. Аз засега съм се спряла на тити, но ще видим, може да ме заинтригувате с нещо друго. Wink

# 27
  • Мнения: 622
Страхотна тема  Laughing За сега само ще събирам инфо пък дано и аз да се похваля  newsm10

# 28
  • Мнения: 3 810
нашата думичка е мими(защото мама е Мими Laughing)
Но някой като каже цици- го повтаря де  Wink

# 29
  • Мнения: 172
Ами смело си ги нарича ЦИ-ЦИ и то абсолютно навсякъде. А като иска определена си казва ДИС и сочи с пръстче.  Естествено и дърпаме блузите и се навираме в пазвата на мама, така че не е нужно да казва каквото и да било, то си се подразбира. Mr. Green

# 30
  • София
  • Мнения: 1 057
При нас също са "Мими". Сам си ги кръсти така, аз не съм се намесвала Simple Smile

# 31
  • Мнения: 5 597
Моята майка когато се приготвям за кърмене: "Айде двата гюма"   breastfeeding добре,че детето малко още и не разбира  Wink

# 32
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 67
Ние им викаме "биби" от биберон, а извършващия се процес - "бибане"!  Много им се кефи! В интерес на истината тати Laughing измисли тази думичка и  се използва вече 1година и 9 месеца!    Hug                                   

# 33
  • София
  • Мнения: 167
Въпреки упоритите ми опити да въведа термина "Ами", Вики си ги кръсти Маку (мляко) и даже си имат отделни имена - отляво Туа Маку (това мляко) и отдясно Дугуту Маку (другото мляко). Радвам се, че думата е различна от цици, защото въпреки, че отдавна не практикуваме кърмене навън, понякога се случва да и се прииска  Confused

# 34
  • Мнения: 9 481
Както си задала въпроса... hahaha Joy-никак не ги наричаМ Laughing
А нашият син казва на моите : "ци-цииииии"
/за протокола той е на почти 2г/ Mr. Green

# 35
  • Мнения: 8 242
Сам започна да казва "нене" като иска да цока  Heart Eyes И ми казва "тази", като уточнява с пръстче коя точно. О малки с претенции тия мъже бе  Crazy

# 36
  • Мнения: 153
Моят син ме хваща за блузата, заравя глава в пазвата ми и казва "да - да", което означав дай-дай. Така казва и когато иска да си вземе нещо, било то играчка, храна от масата или каквато и да е друга вещ.
Иначе аз го питам винаги дали иска "цок, цок". ..Веднага ми хвърля 24 каратова усмивка и скача на спалнята до мен, за да посуче.  Grinning

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Много интересна тема. При нас названието е "ДИДИ" /ед.ч./, "ДИДИТА", "ДИДИТЕ" /мн.ч./. Тя си го измисли.

# 38
  • Мнения: 313
Ние с Емчо си имаме код : "бони"  Sunglasses Аз умишлено като му давам да суче, му казвам : "Айде на цони- бони" и той понеже още не може да казва "ц" остава само бони- бони  Laughing Така например като сме на обществано място и той иска да цоцка, започва да вика "бони- бони" и хората си мислят, че иска бонбонче  Laughing . Много се забавлявам с това  hahaha

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Никога не съм се замисляла по този въпрос и резултата е на лице - гърдите на мама са ЦИЦИ/МЛЯКО ... но и за двете ни не е проблем да използваме думичката навсякъде и да се самообслужва ...  Crazy Лелките в яслата разказват, че като някой кажел "Цици" тя казвала "Мляко" -  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 3 929
Ние си ги наричаме цици още от самото начало, а сега "берем плодовете" от това. Болен е на тема цици!

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Моляам.
Като беше на година и нещо, заповедно казваше Ам!
Аз реших да въведа малко учтивост и започнах да я карам да казва 'моля' преди това, като иска. И стана 'моля, ам', което бързо претече в 'моляам'.
Мама има моляами Simple Smile децата и бащите - гърди, а бабите - цици.
И хората се пулят неразбиращо, когато детето съвсем отчетливо им обяснява, че майките имат моляами.
По-малките животни, котки например, имат моляамчета - явно от размера иде работата Simple Smile
И досега така ги нарича.

# 42
  • Мнения: 3 810
нашето "мими" всъщност по- често е "ака мнам"- искам да ям...

# 43
  • Мнения: 180
моят син им казва "пипи", идва от спим- така заспива. в неговия вариант на "айде да спим" е "пим-пим" и от там и "пипи"...

Общи условия

Активация на акаунт