Майки на породени деца - 8

  • 12 195
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 722
Да давам, ама повече от 4 пъти за 24 часа не се дава. как да не ми е притеснено

Защо не попиташ да редуваш Панадол с Нурофен?
Питай докторите какво мислят по въпроса.
Бързо оздравяване.   bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
поредният целогодишно циркулиращ вирус е сигурно. И дома единият е със сополи и кашлица, та си остана вкъщи. Гледам и други сополиви и кашлящи има наоколо.

# 47
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
При много трагични случаи, когато панадола не помага давам на голямата няколко капки течен аналгин. Обаче трябва консултация с педиатърката за дозата.
Може да опиташ и с бебешката рецепта с белтъка. Но как се прави се допитай в "Здравния".

Диана_Т, както и да го описвам не мога да пресъздам и половината от действителността. newsm48

А казах ли ви коя е поредната велика идея, осенила малката й главичка?
Понеже много обича да изрязва и лепи картинки, не й било достатъчно да  маже и лепи по листа,
ами се качила горе на леглото и налепила по тавана разни картинки, навсякъде, където е успяла е да стигне.  newsm03

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 16:12 от luda

# 48
  • Мнения: 440
Много сте ми интересни и исках да ви го кажа!!!
По въпроса за хлебарките - имаме си ги  в промишлени количества, и не заради хранителните отпадъци по пода. Нямат изтребване! Смачквала съм даже в кошарата на малката, върху чистия чаршаф. Гледам поне в стаята, където спим, да ги изтребвам до крак, ако мога.
Исках и аз да ви разкажа нещо за нас. Вчера вечерта спря тока. Аз бях с Яна в едната стая, а в другата кака й гледаше филмче. Разплака се като стана тъмно. А аз от отряда за бързо реагиране - добре че телефонът ми беше при мен в стаята и има фенерче. Грабвам Яна и телефона, през това време викам на Мими, че идвам да не се плаши, вземаме я и отиваме в кухнята. Там доста време търсих свещ (оказа се че била пред очите ми като дойде тока, ама кой да я види), после се чудех как да я запаля - не сме пушачи и нямаме дори един кибрит в къщи. Успях със запалката за газовия котлон и той тока почти веднага дойде... И като светна лампата и Яна почна да се смее - сякаш нещо сме си играли с Мими и на нея й беше много смешно. Какво ли му е било в малката глава на детето??? Дано Мими да не се е уплашила много!
За температурата има и едни свещички за дупе Вибрукол - хомеопатични, те също могат да се редуват. Последния път от Нурофена каката се обрина - така че наблюдавай за реакции!

# 49
  • София
  • Мнения: 6 250
Аз също редувам Панадол с Нурофен като има висока темп. Емко. Преди Панадолът повече му помагаше, но сега определено от Нурофена сваля темп., а от Панадола почти нищо. Последния път педиатърката беше изписала и Хексалгин, по 8-10 капки май се даваше (то пише на опъването).

Аз да ви се похваля - баща ми ни беше на гости, от 6г. ни се бяхме виждали, ни чували, поради развалени взаимоотношения (нито на сватбата ми беше, нито внуците си беше виждал). Обади ни се, дойде, поговорихме, извини се и така. Чак не мога още да повярвам. Whistling

# 50
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аня, ами ти как си издържала толкова време да му се сърдиш. newsm78

Дано си пооправите отношенията.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 250
Ами то това се случи (и то точно на Деня на хрисиянското семейство  Grinning) - доста разговаряхме и мога да кажа, че си оправихме взаимоотношенията. Тя е дълга (и емоционално тежка нашата история). Всъщност той ми беше сърдит и ми беше забранил да се прибирам в къщи.

# 52
  • Мнения: 3 595
Ваня ще ти иска нещо  hahaha

# 53
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ваня ще ти иска нещо  hahaha
И аз така си помислих, но реших да си затрая.
Или пък нещо е болен /дано не е така де/, но обикновено тогава хората се разчувстват и разбират кои са важните неща.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 124
На нас педито също ни беше изписала Хексалгин, но не стигнахме до него  Praynig,
аз днес да се похваля спечелих тавичка на Тефал от кори за баница Бела и да видиш днес като ми я донесаха, както ме мързеше запретнах ръкави и направих един кекс, лошото само е че ще трябва сама да си го ям - мъжо не яде сладки неща, единствено най-обикновен кекс, а на мен той не ми се правеше  Laughing, та съчиних един едвам го оставих  Embarassed  

# 55
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ммм, кексче. Как обичам домашно приготвен кекс, жалко че не мога да го правя много добре.
А онзи ден детегледачката беше правила и ни пратила 1/3 от кекса. Направо щяхме да се изпотрепем с моя мъж вкъщи кой да изяде повече.
А за децата останаха само трохичките. Да видят те smile3534

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
тук за кексчета говорите и чак на мен ми замисира.
Но, пък да знаете, моЙто мъж каква баница прави... Като хване децата, тримцата дружно работят, а аз... чакам да ми замирише. Че и сервират после.

Затова ви казвам, момичета, трайте още малко. После малките маймунета на вас ще ви правят баници и ще ви сервират. И кексчета може

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ох, luda, твоите деца са невероятни. hahaha
Хексалгинът си е точно течен аналгин. Peace А аз свалям бързо Т с разтвор от сода бикарбонат и оцет. Peace Онзи ден говореха за номера с белтъка в Часът на мама и докторката каза, че често децата правели алергична реакция към него след намазването. Thinking
Аня Wink, радвам се за теб. Hug
Аз пък правих днес бисквитена торта уж за Преслав, ама колко изядох от нея, не е истина. Embarassed

# 58
  • София
  • Мнения: 6 250
За белтъкa и аз се страхувам, Емко до скоро правеше алергични обриви като яде яйце.

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 16:36 от Аня ;)

# 59
  • Мнения: 3 595
А пък аз си мислех, че съм единствената майка, която изяжда кремчетата и бисквитената торта на детето си Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт