неспокоен сън нощем

  • 1 315
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 764
Baya ,да ти кажа честно за мен малкото човече  newsm30 да не спи нощем ми се е струвало един голям кошмар. Ама кво ли не преживявя човек в името на малките съровища.Аз лично нямам особен проблем със сина ми и спането му ,НО в аптеката видях разни хомеопатични лекарства за бебенца...има едни немски  за никнене на зъбки- Дентокинд, другото е за безпокойство и  проблеми в съня при новородените -Дормикинд.Абе опитай ако искаш ,за собствено спокойствие.Аз лично давам от време на време ,като видя ,че бебо  smile3522е неспокоен през деня-дават се по четири хапчета на ден ,разтворени за бебетата във малко вода/в лъжичката/.Ей това е -мисля ,че се поуспокоява и спи без да се буди ,но той пък син ами иначе се разбужда леко по два-три пъти....така че незнам. Това е.Айде дано тази вечер спите такааааааааа smile3524
Благодаря на всички мами за съветите и за успокоението!
Наскоро ми препоръчаха едно хомеопатично лекарсто - Калкареа фосфорика (май това му е точното наименование), което като че ли има някакъв ефект. Не че бебокът спря да се буди, но поне не е така истерично през час-два. Това са едни малки топченца, които трябва да се дават по три два пъти на ден. Аз сега му давам само преди лягане и напоследък се буди по три-четири пъти, давам му да пие чайче и после си заспива спокойно до следващото събуждане. Лекарката ми каза, че буденето може и да е защото иска да пие, но не мисля така. А и тия съвети дето ми ги дава, да не ми давам да пие, защото щял да свикне, после щял да се напикава...за какво да се мъчи детето. Все си мисля, че като не го мъчи нищо, ще спре да се буди. Ама дано е по-скоро!!!  bowuu

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
И ние сме като вас. До седмия месец си спеше без проблем, но оттогава започна да се буди и плаче по няколко пъти на нощ. Още нямаме зъбки, та си мисля че е от това. Честно казано, като че ли свикнах с това положение на нещата и си доспивам през деня, когато маймунчето спи. Лекарства не искам да давам, дори и да са хомеопатични!

# 17
  • Мнения: 545
Здравей! От никнене на зъби е, най-вероятно. При нас положението е същото - пищи на сън, върти се, абе ужас. Ставам по сто пъти, накрая при мен я взимам. Ще мине този период и това е, дотогава - здрави нерви, какво да ти кажа. И аз вече се замислям за хомеопатия  newsm78 ама нещо не вярвам в тия работи! Когато много плаче, можеш да даващ Панадол или Нурофен, но  и аз като florencia  избягвам да давам какавото и да е и доспивам, когато мога Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами като го боли ти как пък очакваш да спи спокойно. Ти като те боли зъб спокойно ли спиш? Бутай му бибата да я дъвче и да чеши венци и се примири - като изникнат гадните тормозници ще кротне...

# 19
  • Мнения: 61
    Моят син също спи неспокойно, когато му никнат зъбчета. Преди месец му избиха 3 кътника наведнъж. Давах му Дентокинд и всичко се размина по-спокойно, поне без сополи и диария. Като е неспокоен спи при нас. Така се, чувства по-добре, а и ние си почиваме нощно време. Като изникне зъбчето, спи цяла нощ непробудно на креватчето си.
    Горките бебоци! Никак не им е леко. Нас като ни заболи и вземаме мерки, а те дори не могат да кажат какво им има.
    При някой по-чувствителни деца се получава така и от преживяване на нещата от деня.
    Като проходят, изникнат зъбките се успокояват и спи спят нормално вече.

# 20
  • Мнения: 1 217
При нас това неспокойствие в съня е от деня на раждането. ooooh!
До сега да съм имала десетина нощи където да спя непробудно 5-6 часа.
То е въртене,то е сядане,то е гледане вече нямам сили.
Какви ли не неща съм пробвала,какво ли не съм мислила,от какво може така да се върти. Thinking
И просто не мога да намеря причината.
Иначе през деня спи спокойно,като цяло е спокойно и кротко дете.
Но дойде ли време за лягане вечер,просто ми става лошо. Sick #Cussing out ooooh!

# 21
  • Мнения: 306
Дъщеря ми е така от известно време мисля че има значение и дневния сън

Общи условия

Активация на акаунт