Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Някоя от вас давала ли от тези каши?
Загледах вчера кутиите в магазина, видях една с лешници, бадеми, стафиди? Подходящи ли са за дете на 1 г. 2 м. ?
в книгата на Лиляна Трифонова четох, че ядки, при това смлени, се дават чак след 2 год. възраст?
Цитирай

Пловдив

Да, купих една такава каша на Блевит. Само, че май няма смлени ядки. Още не съм му давала, защото за сега сме отворили една бананова на Слънчо.
Цитирай
аз откакто започнах да давам каши , давам само тези на Блевит, много съм доволна. Първо започнах с овесена или нещо такова, на нея пише, че е подходяща за първа каша и наистина е много вкусна, но и доста сладка Smile после давах зеленчуковата, а сега давам и тази с цитрусови плодове, всички , които съм вземала са много вкусни и миришат много апетитно, чак на мен ми се приисква да ги изям, и беба много ги уважава  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
иначче за тази с лешниците казват, че не била много хубава, нито една майка ,която я е ползвала не е доволна и аз мисля да не вземам от нея........... казват, че нищо общо нямала с лешниците и изобщо даже не миришела на лешници..... Crying or Very sad
Цитирай

Пловдив

Аз също съм много доволна от  кашите, преди тях ядяхме на Слънчо, но тези са много по-ароматни и бебе Жорко ги харесва повече. Не знам дали са по- качествени, но всички много ги  хвалят
Цитирай

Видин

Аз също съм купила една с ориз, пшеница и овес.Много хубаво мирише и е много вкусна, само чакам да остане, за да го доизям Blush .
Аз лично още не смятам да давам ядки под каквато и да е форма.Предполагам, че в тази каша са смлени почти на прах, но се страхувам от алергии.
Виж за стафидите няма проблем, аз съм давала пасирани в кашата.
Цитирай

out of space

Джулио е пробвал солената, но изобщо не му хареса. За другите- не знам.
Цитирай

София

От 9-месечна възраст хапваме Блевит Интеграл с бифидо-ефект. Много добре я понася детето, правя я обикновено с адаптирано мляко, защото само с вода не е така вкусна (това по мое субективно мнение). Но не я давам по-често от 2 пъти седмично, защото ми се струва доста сладичка.
Цитирай

София

Хубави са, но тези с ядки или мед не взимам.
Цитирай

София

Цитат на: Shali
Аз лично още не смятам да давам ядки под каквато и да е форма.Предполагам, че в тази каша са смлени почти на прах, но се страхувам от алергии.

Аз също не смятам да давам ядки или мед, знам,че са неподходящи; питам, не защото възнамерявам да давам, а защото  ми беше интересно да чуя мнения.
10х. Smile

пп. иначе си ядем( казвам го в мн.ч., защото и аз съм като Shali Wink ) кашите на Слънчо. Обожаваме  Зърнин М eat
Цитирай

Стара Загора

Цитат на: ale_x_andra
пп. иначе си ядем( казвам го в мн.ч., защото и аз съм като Shali Wink ) кашите на Слънчо. Обожаваме  Зърнин М eat

Аз пък си хапвах най-много от бисквитено-млечната каша на Nestle, невероятна е smile3521
Цитирай

Видин

Цитат на: Jade
Цитат на: ale_x_andra

Аз пък си хапвах най-много от бисквитено-млечната каша на Nestle, невероятна е smile3521

Ааааа моля, моля, тук може да поспорим дълго Wink . Нещо да кажете за банановата на Хумана. М-м-м-м-м eat
Цитирай

Стига сте дояждали на бебетата кашите, че после -  Pig
Тия каши да направени за да растат бебетата големи и розови. А като ги папат мамите, им растат някои телесни части големи и розови.

От кашите на Блевит съм много доволна от зърнените - тая, дето Шали пише за нея, оризовия Интеграл с бифидус и пр. За ядки не съм се замисляла - има време засега.
Цитирай

Егати, до кога бебетата ядат каши? Shocked
Аз си мислех, че след 10 месец мога да започвам с грисове, сутляжи, кремчета.....плодови шейкове....ама каши?
Благодаря, че ме осветлихте....явно не съм била в час....а уж чета
Цитирай

София

Цитат на: secretgarden
Егати, до кога бебетата ядат каши? Shocked
Аз си мислех, че след 10 месец мога да започвам с грисове, сутляжи, кремчета.....плодови шейкове....ама каши?
Благодаря, че ме осветлихте....явно не съм била в час....а уж чета

Имат място и кремчетата и шейковете, но кашите са чудесна храна, богата на В витамини, микроелементи, фибри и т.н. Говоря ти обаче, за пълнозърнените, дом. приготвени каши. Синът ми е почти на 3 и много често като взриант за закуска му предлагам, такава каша - овесени ядки, просо, елда, микс някакъв.
Цитирай

Домашни каши- да, но тук не става въпрос за домашно приготвени и ми стана странно
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.