Кашите на Blevit

  • 756
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 512
Някоя от вас давала ли от тези каши?
Загледах вчера кутиите в магазина, видях една с лешници, бадеми, стафиди? Подходящи ли са за дете на 1 г. 2 м. ?
в книгата на Лиляна Трифонова четох, че ядки, при това смлени, се дават чак след 2 год. възраст?

# 1
  • Мнения: 2 596
Да, купих една такава каша на Блевит. Само, че май няма смлени ядки. Още не съм му давала, защото за сега сме отворили една бананова на Слънчо.

# 2
аз откакто започнах да давам каши , давам само тези на Блевит, много съм доволна. Първо започнах с овесена или нещо такова, на нея пише, че е подходяща за първа каша и наистина е много вкусна, но и доста сладка Simple Smile после давах зеленчуковата, а сега давам и тази с цитрусови плодове, всички , които съм вземала са много вкусни и миришат много апетитно, чак на мен ми се приисква да ги изям, и беба много ги уважава  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning
иначче за тази с лешниците казват, че не била много хубава, нито една майка ,която я е ползвала не е доволна и аз мисля да не вземам от нея........... казват, че нищо общо нямала с лешниците и изобщо даже не миришела на лешници..... Cry

# 3
  • Мнения: 153
Аз също съм много доволна от  кашите, преди тях ядяхме на Слънчо, но тези са много по-ароматни и бебе Жорко ги харесва повече. Не знам дали са по- качествени, но всички много ги  хвалят

# 4
  • Мнения: 7 106
Аз също съм купила една с ориз, пшеница и овес.Много хубаво мирише и е много вкусна, само чакам да остане, за да го доизям Blush .
Аз лично още не смятам да давам ядки под каквато и да е форма.Предполагам, че в тази каша са смлени почти на прах, но се страхувам от алергии.
Виж за стафидите няма проблем, аз съм давала пасирани в кашата.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Джулио е пробвал солената, но изобщо не му хареса. За другите- не знам.

# 6
  • Мнения: 46
От 9-месечна възраст хапваме Блевит Интеграл с бифидо-ефект. Много добре я понася детето, правя я обикновено с адаптирано мляко, защото само с вода не е така вкусна (това по мое субективно мнение). Но не я давам по-често от 2 пъти седмично, защото ми се струва доста сладичка.

# 7
  • Мнения: 18 542
Хубави са, но тези с ядки или мед не взимам.

# 8
  • Мнения: 1 512
Цитат на: Shali
Аз лично още не смятам да давам ядки под каквато и да е форма.Предполагам, че в тази каша са смлени почти на прах, но се страхувам от алергии.


Аз също не смятам да давам ядки или мед, знам,че са неподходящи; питам, не защото възнамерявам да давам, а защото  ми беше интересно да чуя мнения.
10х. Simple Smile

пп. иначе си ядем( казвам го в мн.ч., защото и аз съм като Shali Wink ) кашите на Слънчо. Обожаваме  Зърнин М eat

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Цитат на: ale_x_andra
пп. иначе си ядем( казвам го в мн.ч., защото и аз съм като Shali Wink ) кашите на Слънчо. Обожаваме  Зърнин М eat

Аз пък си хапвах най-много от бисквитено-млечната каша на Nestle, невероятна е smile3521

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Jade
Цитат на: ale_x_andra
пп. иначе си ядем( казвам го в мн.ч., защото и аз съм като Shali Wink ) кашите на Слънчо. Обожаваме  Зърнин М eat

Аз пък си хапвах най-много от бисквитено-млечната каша на Nestle, невероятна е smile3521


Ааааа моля, моля, тук може да поспорим дълго Wink . Нещо да кажете за банановата на Хумана. М-м-м-м-м eat

# 11
  • Мнения: 6 243
Стига сте дояждали на бебетата кашите, че после -  Animal Pig
Тия каши да направени за да растат бебетата големи и розови. А като ги папат мамите, им растат някои телесни части големи и розови.

От кашите на Блевит съм много доволна от зърнените - тая, дето Шали пише за нея, оризовия Интеграл с бифидус и пр. За ядки не съм се замисляла - има време засега.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Егати, до кога бебетата ядат каши? Shocked
Аз си мислех, че след 10 месец мога да започвам с грисове, сутляжи, кремчета.....плодови шейкове....ама каши?
Благодаря, че ме осветлихте....явно не съм била в час....а уж чета

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: secretgarden
Егати, до кога бебетата ядат каши? Shocked
Аз си мислех, че след 10 месец мога да започвам с грисове, сутляжи, кремчета.....плодови шейкове....ама каши?
Благодаря, че ме осветлихте....явно не съм била в час....а уж чета

Имат място и кремчетата и шейковете, но кашите са чудесна храна, богата на В витамини, микроелементи, фибри и т.н. Говоря ти обаче, за пълнозърнените, дом. приготвени каши. Синът ми е почти на 3 и много често като взриант за закуска му предлагам, такава каша - овесени ядки, просо, елда, микс някакъв.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Домашни каши- да, но тук не става въпрос за домашно приготвени и ми стана странно

Общи условия

Активация на акаунт