нямам овулация какво да правя

  • 7 309
  • 27
  •   1
Отговори
Открих,че нямам увулация преди шест месеца,след като си мерих два месеца базалната температура.Консултирах се с лекар и решихме,че ще ми направи лапароскопия.Докторката ми каза,че след това вече ще трябва да имам увулация ,но аз мисля че все още нямам.След лапароскопията ходих в София на преглед при доктор Владова и тя ми каза,че всичко е наред,пусна ми изследвания и те бяха в норма.Тя ми каза,че се надява следващият месец вече да съм бременна,но вече седем месеца не става.При мъжът ми всичко е наред.Прави си три спермограми и са добре.Какво да направя?Препоръчайте ми добър доктор,който може да ми помогне.

# 1
  • Мнения: 3 453
Можеш ли да напишеш всичко, което сте правили подробно?

За специалисти - д-р Владимиров! Peace
Сега ще изровя линка на клиниката! Wink

http://www.ivf.bg/

# 2
Правиха ми лапароскопия,пуснах си хормонални изследвания:LH,FSH,естрадиол,пролактин,прогестерон,тестостерон, 17-ОН-прогестерон.Тези изследвания са правени в София в BODIMED.Ходила съм и на ендокринолог,той ме прати на магнитен резонанс и ми пусна други изследвания:хемоглобин,еритроцити,левкоцити,хематокрит,тромбоцити,MCV,MCH,MCHC,скорост на утаяване на еритроцити,седимент-ориентировъчно изследване,холестерол,триглицериди.Правени са ми и други изследвания:глюкоза,креатинин,уреа,билирубин общ,билирубин директен,общ белтък,албумин,холестерол,HDL,триглицериди,хемоглобин,АСАТ,АЛАТ,КК,TSH,FT4,FT3,LH,Prolactin,DHEA-S,Cortisol,C.peptid.Пазя всички тези изследвания.Те са много и са правени по различно време.Тези наименования ги пише в листите,които са ми давали от изследванията.Честно казано не знам какво означават и дали са достатъчни.Може да имам някакъв проблем,който не са открили.

# 3
  • Мнения: 4 700
А LH,FSH,естрадиол на кой ден от цикъла ги прави? Какви са им стойностите и как е пролактинът? След лапароскопията каzаха ли ти дали са проходими тръбите?

# 4
  • Мнения: 7 716
Отиди в клиника по стерилитет, препоръчвам ти д-р Владимиров.
Много хаотично изглежда всичко при теб и ми се струва, че си губиш времето.

# 5
  • Мнения: 939
Цурка, тази липса на ову само с мерене на температура ли откри? На видеозон наблодавана ли си поне няколко цикъла дали има пукане или не? Питам, щото аз съм с ЛУФ синдром и чето температурата ми е супер, изследванията и цервикалната слуз също са ми добри, но ову няма. Че даже и с ударни дози прегнил не става.

# 6
Аз съм Цурка но си смених името.Благодаря ви че ми отговаряте.Да остановиха,че нямам увулация и чрез видеозон но след лапароскопията на прегледа показа че имам увулация,ама все още не съм забременяла.Затова мисля че нямам и потърсих вас за съвети.

# 7
  • Мнения: 2 422
Клиника по стерилитет. Peace

# 8
  • Мнения: 939
Клиника по стерилитет. Peace
определено!

# 9
  • Мнения: 340
Цурка, тази липса на ову само с мерене на температура ли откри? На видеозон наблодавана ли си поне няколко цикъла дали има пукане или не? Питам, щото аз съм с ЛУФ синдром и чето температурата ми е супер, изследванията и цервикалната слуз също са ми добри, но ову няма. Че даже и с ударни дози прегнил не става.

Мише, а ако да предположим, че имам овулация, и като дни нормална ЛФ, но нямам добра графика, тогава какво? Дали прогестерона бъгва работата или може да е много неща? Само си спекулирам де  Thinking

# 10
  • Мнения: 340
Открих,че нямам увулация преди шест месеца,след като си мерих два месеца базалната температура.Консултирах се с лекар и решихме,че ще ми направи лапароскопия.Докторката ми каза,че след това вече ще трябва да имам увулация ,но аз мисля че все още нямам.След лапароскопията ходих в София на преглед при доктор Владова и тя ми каза,че всичко е наред,пусна ми изследвания и те бяха в норма.Тя ми каза,че се надява следващият месец вече да съм бременна,но вече седем месеца не става.При мъжът ми всичко е наред.Прави си три спермограми и са добре.Какво да направя?Препоръчайте ми добър доктор,който може да ми помогне.

Цурка, кой цикъл ти е това след лапарото?

# 11
  • Мнения: 939
Мише, а ако да предположим, че имам овулация, и като дни нормална ЛФ, но нямам добра графика, тогава какво? Дали прогестерона бъгва работата или може да е много неща? Само си спекулирам де  Thinking
newsm78 Де да зная... набута ме в чуденка... Как са ти хормоните и прогестерона 7 дни след ову? И каква ти е графиката?

# 12
  • Мнения: 340
Ами аз наистина само си размишлявам. Още нямам хормони. Като гледам кога ми се падат следващите 2 цикъла, може да не успеем скоро да ги тестваме. След ову или поне аз така решавам, имам 1 по-висока стойност и после падат с малко. До 37 не се е качвала. Чудех се на теория има ли някакъв такъв показател.

Мерси  Hug

# 13
  • Мнения: 939
Ами аз наистина само си размишлявам. Още нямам хормони. Като гледам кога ми се падат следващите 2 цикъла, може да не успеем скоро да ги тестваме.
първата група хормони се изследва на 3 до 5 ден от цекъл, няма ли как да "хванеш" поне един от тия дни?
А температурата къде я мериш? Щото, ако е в устата със сигурност ще е по-ниска. А и що не пробваш направо при гинеколог с вагинален ехограф да види въобще пукаш ли фоликул или само така си мислиш? Щото откакто разбрах, че въпреки изследванията и температурата при мен ову няма, вече не съм привърженик на такива тестове - направо на УЗД и да се види точно пука ли се или не.

# 14
  • Мнения: 3 376
Да остановиха,че нямам увулация и чрез видеозон но след лапароскопията на прегледа показа че имам увулация,ама все още не съм забременяла.Затова мисля че нямам и потърсих вас за съвети.

Цурка, щом на видеозон се е видяла овулация, значи имаш, и не ти е там проблемът. Незабременяването може да се дължи на много причини. Спермограма на мъжа правихте ли?

Общи условия

Активация на акаунт