Спешно - фирма за СОТ

  • 4 938
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Моля, ви спешно ми трябва добра фирма за охрана на жилище  Praynig
Влизали са ни в апартамента, не са разбили нищо , а просто са си влезли  Shocked
Искам още утре, ако мога да извикам фирма, но до този момент не съм проучвала въпроса и хич не съм наясно  ooooh!
Нали има и държавен (полицейски СОД) и други фирми.
Моля ви препоръчайте ми  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 663
СОТ 161
Пазят ни от доста години и сме много доволни!

# 2
  • софия
  • Мнения: 25 195
Моля, ви спешно ми трябва добра фирма за охрана на жилище  Praynig
Влизали са ни в апартамента, не са разбили нищо , а просто са си влезли  Shocked
Искам още утре, ако мога да извикам фирма, но до този момент не съм проучвала въпроса и хич не съм наясно  ooooh!
Нали има и държавен (полицейски СОД) и други фирми.
Моля ви препоръчайте ми  Praynig

На нас юни месец ни се случи абсолютно същото. Влезли са все едно са имали ключ (леко е изкривена пластината на горната брава). Отвратително е. На другия ден се обадихме на СОТ 161. Дойдоха още на обяд.
Пожелавам ти бързо да преодолееш шока и гадното усещане от случилото се  Hug

# 3
  • Мнения: 4 181
Благодаря ви момичета  bouquet
а това държавния СОТ ли е?
бихте ли ми казали каква е таксата на месец и първоначалната инвестиция за техниката?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Бих ти препоръчала 3S сот.
Охранява апартамента на родителите ми и те са доволни от тях.

Таксите за охрана са около 20-тина долара месечно.
А самата сот-уредба когато я купувах преди година мисля, че беше 450 лева.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 889
Можеш и да не я купуваш, а да плащаш наем за оборудването, но е по-неизгодно.  Peace Също провери дали след време ще ти го изкупят обратно и на колко % от цената.

# 6
  • Мнения: 4 181
А има различни видове услуги?
сега четох за една фирма например, че ако не си изпълнят договора (това сигурно означава да не дойдат навреме) ти връщат таксата за годината, ако плащаш най-евтиния вариант.
Ако плащаш малко повече ти възстановяват имущество в размер до 2500  евро.

# 7
  • Мнения: 803
СОТ 161 са държавните. Ако не лъжа, те май са единствените, които имат право да позлват оръжие, а ако заварят престъпниците и да ги задържат. За съжаление цени не мога да ти кажа - ние го имаме от няколко години и не помня колко ни струваше.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 889
Цените зависят от самото жилище - колко датчика ще сложат. Обаждаш им се, идват, гледат - правят оферта. Ти избираш на каква сума да си застраховаш нещата в апартамента.

# 9
  • Мнения: 134
Ако плащаш малко повече ти възстановяват имущество в размер до 2500  евро.

Но и това трябва да се провери предварително много добре, защото при нас се оказа, че всъщност плащат нещата, за които имаш фактура, после се изчислява амортизация по техни таблици и в общи линии нищо не е на реална или близо до реалната цена, на която би могла да го продадеш примерно.
Моя съвет е да си платиш най-малката такса и да си застраховаш апартамента и всичко в него - ще излезне около 100,00 - 120,00 лева застраховката за цяла година, но поне ще имаш възвръщаемост /дано никога не се налага/.
Аз също подкрепям СОТ 161.
На нас техниката ни я сложи фирма "Прилеп". Дадоха най-добра оферта, работят с всички фирми за охрана, т.е. всичко е според изискванията им, свързват те после с тях .....
Дано да не ти се случва никога повече да изживяваш такива неприятни неща!
При нас влезнаха преди две години, докато спяхме, в 5,30 сутринта ..... няма да коментирам

# 10
  • Мнения: 4 181
jufy, ние имаме застраховка, казаха ни обаче, че ако няма следи от взлом може би няма да ни платят  #Cussing out

# 11
  • Мнения: 134
jufy, ние имаме застраховка, казаха ни обаче, че ако няма следи от взлом може би няма да ни платят  #Cussing out

Егати!!!!!
Излиза, че няма вариант, в който да си напълно защитен и подсигурен, че ще можеш да си възвърнеш част от загубата.
Аз в детския клуб преди бях към DSC. Една нощ разбили витрината, нахлули и грабнали голямата кафе машина за топли напитки на Нес кафе /тези с бутоните и пластмасовите чашки/. Бях я купила предния месец за бая пари. Както и да е. Задейства се алармата, включва се и външната сирена и започва да оглася целия блок и квартал.....
Съседи, живеещи над помещенията, звънят на майка ми веднага. Тя търчи от съседния блок /събуждат я, говори по телефона,  става и се облича, излиза от тях и стига до помещенията - времетраене точно 14 минути /това е от извадена справка по-късно от кутията/. Естествено не деактивира алармата, а направо отключва вратата и алармата отново се задейства! Тогава чак се сещат от сота, че нещо явно става и пристига кола след около още 5-6 минути.
После твърдяха, че първи сигнал не е имало и че на втория сигнал /за тях първи/ те са реагирали веднага. Да, ама не!!!!
Извиках свидетели, извадих разпечатка от БТК за позвъняването, отворихме кутията с техен представител и се оказа, че всичко е както казвам аз и че трябва да ми покрият абсолютно сумата за кафе машината. Плащах най-високата такса от 35,00 Евро на месец, която покрива щети от 5 000,00 до 7 000,00 Евро. Познай дали ми платиха нещо .......
Изпратиха ми официално писмо с куриер, в което ми се извиняваха и ми предлагаха да не плащам такса една година!!!
Обадих се на шефа подписал писмото и го попитах защо така си позволява да нарушава договора ни и т.н. и той каза простичко и ясно - ами съдете ме!
Та ...... няма оправия.
Ще питам утре моя позната застрахователка дали съществува възможност за доказване, ако не си бил в къщата си и за плащане!

# 12
  • Мнения: 4 181
Ох, това което казваш е просто  Sick
не знам какво да правя  ooooh!

# 13
  • Мнения: 134
Ами уви нямаш много избор.  Cry Това е както с колите .....
Слагай СОТ задължително (това все пак е малка спирачка за крадците), сложи задължително външна сирена (евентуално да чуят съседи) и просто се молим да ни подминават такива злини.  Praynig

# 14
  • Мнения: 4 181
а за колко време идват от СОТ-а, има ли значение къде живееш?
нямам представа къде стоят патрулите им  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт