Бебето ми си падна на главата

  • 32 699
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 911
 Cry

Направо нямам думи!
Вече си мислех, че може би ще успея да го опазя от такива инциденти, но... вчера два пъти си падна на главата... сега като го пиша и ми се свива стонаха и ми става много гадно...
Бебето беше на спалнята, барикадирано от възглавници, аз лежах до него... на вратата се звънна и излязох само да отворя! Колко да съм се бавила - не повече от половин минута. Искам да подчертая, че той все още не лази!
Вече се връщах към стаята, когато чух неистов писък.... лежеше на пода на кълбо, с навирени крачета, което значи, че се е придвижил някак до ръба и се е хлъзнал с главата надолу - но как, като не може да пълзи????
Върха на всичко беше, че 2-3 часа след това пак падна, само че от другата страна и - докато аз съм в стаята... просто нямам думи, толкова ми е гадно...
Моля ви, пишете ми вашите бебета падали ли са така или аз нещо не съм в ред - невнимателна, несериозна? yahoo_49 cry

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
То сега се почва Heart EyesСамо ще ти кажа,че дъщеря ми вчера падна 2 пъти за минута на теракота!Нищо няма да му стане!

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 08:27 от siska79

# 2
  • Мнения: 887
Няма бебе, което да не е падало. Спокойно. Просто от сега бъди много по-внимателна, тъй като бебето може да те изнанада всеки един момент с възможностите си.

# 3
  • Мнения: 842
Не се притеснявай, в никакъв случай не си несериозна или лоша майка.  Наблюдавай бебенцето - ако няма промени в поведението или повръщане след падането, значи всичко е ОК. На мен големият ми син беше като фурия и толкова пъти ми е падал, че съм им изгубила бройката. Падал ми е дори, когато съм била плътно до него, на спалнята; просто като малка стреличка беше  ooooh!. Слава Богу, нищо му няма, жив и здрав си е. Не казвам, че е хубаво да се пада, но станалото - станало, нищо не можеш да направиш, освен да се постараеш да предотвратяваш в бъдеще подобни инциденти.  Всичко хубаво ти желая  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Не се притеснявай всички мъничета са така Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 621
Не се тревожи, на всички ни се е случвало Hug А тепърва колко падания и травми предстоят ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 044
Даже сте позакъснели с първото падане.  Heart EyesМитко падна на 5 месеца от дивана в хола. Оставях го без страх дотогава, защото и аз мислех, че не може да се придвижва. Но се оказа, че е бил много сръчен. Тогава разбрах на практика какво означава "суркане" при бебетата - придвижване чрез оттласкване . Педито ми тогава ми се скара и каза, че навърши ли 5 месеца бебето, вече не се оставя без надзор никъде другаде, освен в кошарката именно защото става много пластично, започва да се обръща и оттласква.

# 7
  • Мнения: 208
Моето детенце, вчера също падна, но то просто няма деца които да не падат.Аз също адски много се уплаших, защото и моята бебка не може да пълзи, видях я в последния момент как се търкулна и падна.Просто миг невнимание и се случи.Смятам, че не се удари силно и най важното в такива ситуации е да се запази самообладание и да не се шашкаме, защото това ни чака тепърва.

# 8
  • Мнения: 5 401
Веднъж падна от спалнята когато беше може би на 6 месеца, после падна от дивана, а на 8 месеца се изтърси от столчето за хранене от най-високото му положение.  Confused При всичките падания бях на милиметри от него и докато реагирам детето вече плачеше на пода.  ooooh!

Не се притеснявай! Така растат малчовците, но все пак трябва да се внимава и да ги предпазваме, защото има и опасни падания!  Peace Ще видиш като започне да прави опити да ходи колко ще има да пада и да става!   bouquet

# 9
  • Мнения: 4 111
Преди два дни падна на главата си, има си цицина. И аз съм много лоша.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 611
Ami az taka razbrah , che moiata beba se obrashta veche  newsm78 - prosto v edin moment me niamashe, a az spokoina che tia e oshte malka i izvednal "tup" na zemiata i posle malko plach, no ne e strashno Peace te taka porasvat Laughing

# 11
  • Мнения: 503
Случва се на всички бебоци!
Моят син също много е падал,но веднъж доста сериозно.
От последното стъпало на една пързалка се стрелна по глава на цимента Rolling Eyes
Ходихме по лекари цял ден тогава.
Това което е важно е детето да не заспива в близките 2 часа
и да се наблюдава поведението му-изменения има ли или не?
Не мисля ,че ще произтече нещо лошо от това...все пак от спалнята до пода разтоянието не е драстично.
Бъдете ,обаче нащрек,ако желаете да не се случват такива неща и
да се чувствате виновни след това Wink

Лек и усмихнат ден!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Правило: децата пролазват, когато не ги гледаме! И моят е падал няколко пъти, последният път, докато го гледахме с майка ми двете...

# 13
  • Мнения: 1 367
Преди два дни падна на главата си, има си цицина. И аз съм много лоша.  Mr. Green
Не си лоша.Нито korinka е лоша майка,защото е допуснала това да се случи.Познато ми е...После при всек плач на бебето се питаш дали не е заради падането.Но това ни чака.

# 14
  • Мнения: 4 111
Преди два дни падна на главата си, има си цицина. И аз съм много лоша.  Mr. Green
Не си лоша.Нито korinka е лоша майка,защото е допуснала това да се случи.Познато ми е...После при всек плач на бебето се питаш дали не е заради падането.Но това ни чака.

Шегувах се, но благодаря все пак.  Hug

.....
Моля ви, пишете ми вашите бебета падали ли са така или аз нещо не съм в ред - невнимателна, несериозна? yahoo_49 cry

Общи условия

Активация на акаунт