Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпроса ми е.......глупав Confused, или по -скоро е от суета Embarassed или от...незнам какво Thinking, обаче истината е следна. От снощи започнаха да ми избиват пъпки.Малкия тъкмо изкара варицелата и има все още малко срупчета, а аз не я бях карала и ме хвана.... Той нямаше много пъпки, даже хич....на гърба имаше само 4-5, по краченцата 3-4, и основно почти всички бяха по лицето, около 10-тина пъпки. За сега на мен само една ми е избила на челото, и по венеца започнаха:((((( Странно, чувствам се добре, нямам температура, не съм отпаднала....вчера бях много зле обаче и вечерта избиха. Но.....много ми е грозно:( Просто са ми гнусни пъпките!  SickНикъде не излизам и нямам намерение да излизам де, обаче...неискам в къщи мъжа ми да ме вижда такава:( Може ли по лицето поне да ги мацкам с фондютен и пудра? Ако не са разранени, има ли начин да се инфектират и изобщо могат ли?
 Ако някой се се е чувствал като мен.....да пише, как да се прикрия няколко дни, докато спрат да избиват поне:(
 А и още нещо.....ще се мацкам само за няколко часа....вечер той си идва в 18.00 от работа, и ние с малкия към 21-21.30 лягаме. През деня ще си ги оставям да си грознеят на воля:( Tired
Цитирай

Видин

Аз те съветвам да оставиш суетата за малко в почивка и да не се мацаш с нищо, защото ако ги инфектираш и си предизвикаш усложнение, после ще ти излезе на носа дето се вика. ти хубаво ще ги вамажеш с фон дьо тен, но нали после трябва да триеш за да го свалиш? Така неминуемо ще дразниш мястото и ще направиш беля.
А мъжът ти ще е достатъчно притеснен за теб, за да има време да му правят лошо впечатление пъпките ти  Wink.

Бързо оздравяване и малко пъпки  bouquet!
Цитирай

Аз те съветвам да оставиш суетата за малко в почивка и да не се мацаш с нищо, защото ако ги инфектираш и си предизвикаш усложнение, после ще ти излезе на носа дето се вика. ти хубаво ще ги вамажеш с фон дьо тен, но нали после трябва да триеш за да го свалиш? Така неминуемо ще дразниш мястото и ще направиш беля.
А мъжът ти ще е достатъчно притеснен за теб, за да има време да му правят лошо впечатление пъпките ти  Wink.

Бързо оздравяване и малко пъпки  bouquet!

Уф значи! Права си:(
Ама много е грозно! Лошо ли е, че ми се иска да ме вижда хубава във всякаква светлина:( Whistling
Цитирай

Абсурдистан

До колкото си спомням от предишната ти тема, детенцето ти изкара доста тежко варицелата. Ти доста се беше ошашкала и останах с впечатления, че е имало доста пъпки. Така че, спомни си това и забрави за малко за суетата, тепърва ще ти излизат пъпки. Едва ли любовта на мъжа ти ще се изпари като те гледа 10-тина дни в такова състояние. Това за мен е леко....без да искам да те обидя, но повърхностно мислене. Ако намажеш пъпките с някакво козметично средство ще ги раздразниш и ще се инфектират, като рискуваш да си нанесеш трайни последствия за цял живот.
Цитирай

Гери, да малкия изкара трудно варицелата, но не заради многото пъпки, а заради това че вдигаше 39.5 градуса много дълго време, много отпаднал беше, без апетит и т.н....иначе пъпките бяха малко и дори не ги чешеше, но излизаха много бавно и дълго време.
А за любовта на мъжа ми.....не се сърдя разбирасе за това което казваш, но аз имам предвид друго - ясно ми е че никой няма да спре да ме обича заради няколко пъпки по лицето:) Въпроса беше че аз не се чувствам добре. Сама на себе си не ми е комфортно, чувствам се подтисната......
Може би все още мисля така, защото не ми е зле.....Пъпки имам на доста места, на лицето само една за сега. Нямам температура, имам апетит и се чувствам много добре. Лимфните възли около едното ми ухо са възпалени и болката е ужасна, преди малко се върнах от лекар, каза че е заради варицелата. изписаха ми витамини и нурофен и това е......За сега не ме сърби...в смисъл много леко и много рядко.....дано я изкарам леко. Ако се плесна като малкия с високте температури със сигурност няма да ми пука как изглеждам само и само да свърши всичко!:(
Цитирай

Абсурдистан

Гери, да малкия изкара трудно варицелата, но не заради многото пъпки, а заради това че вдигаше 39.5 градуса много дълго време, много отпаднал беше, без апетит и т.н....иначе пъпките бяха малко и дори не ги чешеше, но излизаха много бавно и дълго време.
А за любовта на мъжа ми.....не се сърдя разбирасе за това което казваш, но аз имам предвид друго - ясно ми е че никой няма да спре да ме обича заради няколко пъпки по лицето:) Въпроса беше че аз не се чувствам добре. Сама на себе си не ми е комфортно, чувствам се подтисната......
Може би все още мисля така, защото не ми е зле.....Пъпки имам на доста места, на лицето само една за сега. Нямам температура, имам апетит и се чувствам много добре. Лимфните възли около едното ми ухо са възпалени и болката е ужасна, преди малко се върнах от лекар, каза че е заради варицелата. изписаха ми витамини и нурофен и това е......За сега не ме сърби...в смисъл много леко и много рядко.....дано я изкарам леко. Ако се плесна като малкия с високте температури със сигурност няма да ми пука как изглеждам само и само да свърши всичко!:(

Да, Кати - затова мислиш все още за пъпките и красотата, защото все още не ти е чак толкова зле. Дано и занапред да мислиш само за пъпките, в смисъл да не ти става изобщо по-зле. Пожелавам ти много леко протичане на болестта и бързо възстановяване. Не забравяй за лекарството ацикловир, ако не дай си боже се усложниш. Поговори с лекари те може да ти го изпишат. При брат ми то направи чудеса. Но само след предписанието му от лекар!
Цитирай

Ами аз днес като ходих при личния за направление за уши нос гърло го питах за ацикловира.....каза, че може да съкрати като цяло протичането на болестта от примерно 10 на 7 дена. Чудеше се, чудеше се и каза, че няма смисъл да го пия....вика така и така 3-4 дена ще избиват пъпките със или без него, по-добре не го пий. Пък аз точно в предишната ми тема четох , ( някоя мама каза), че е ефективно ако се приеме до 24 часа след избиването на обрива. 24 минаха за мене.....Във вторник ми се появиха пъпки на които не обърнах внимание и сега повечето, та незнам.......абе дано не се налага да мисля, за други лекарства пък....
Цитирай

София

За да не останат белези от пъпките, след като зарастнат започни да ги третираш с Контрактубекс.
Цитирай

в мъжки прегръдки

И от мен съвет да не пипаш пъпките първо защото се разпрастраняват и второ защото остават белези. На  големия ми син му остана белег от една такава пъпка
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.